Sõmerpalu motoklubi võitis „Suure Munamäe Torni“ rändkarika

Sõmerpalu MK (vasakult) Mart Meeru, Aigar Leok, Vaido Kalm, Jako Tsäko. Foto: Motostart Photography
Sõmerpalu MK (vasakult) Mart Meeru, Aigar Leok, Vaido Kalm, Jako Tsäko. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval 27.augustil võisteldi Põlgaste Motokeskuses „Suure Munamäe Torni“ rändkarikale ja seda juba 54.korda. Samuti oli võistlus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja kuuendaks etapiks ning pakkus fantastilist ilma ja rohkelt põnevaid võidusõite.

Päev algas ühisstardiga naiste, Retro ja 2Taktiliste klassidele kus sel korral haaras esimeses stardis liidriohjad enda kätte Andres Pilt. Teises stardis pidi küll alla vanduma 2Taktiliste tsiklite klassis debüüdi teinud Mihkel Reinole, kuid päeva kokkuvõttes viis Pilt siiski koju 2Takti klassi etapivõidu. Teiseks tõusiski teises sõidus head kiirust näidanud Reino ja kolmas Siim Ihats. Retro klassis domineeris Retro Euroopa Meister Jaanus Lüüding kellele järgnesid Kristjan Lüüding ja vanameister Margus Laipalu.

Nüüd oli kord startida veteran võistlejail ehk MX40 ja MX50 ühisstart kus esikoha haaras Aivo Rabbi kes ka mõlemad sõidud juhtis. Teisena ületas finishijoone Marko Pedras kaotades esimeses sõidus Rabbile vaid poolteist sekundit. Kolmanda koha peale oli tükk sebimist Jaan Tangu, Kalmer Jalasti ja Raul Orumaa vahel kus lõpuks jäi peale Jalast. MX50 arvestuses võttis sel korral etapivõidu Pertti Salonen jättes teiseks Enno Lustuse ja kolmandaks Meelis Vahteri Saaremaa Motoklubist. Samuti toimus antud stardis Suure Munamäe Torni rändkarika arvestus kus parima tulemuse tõi Motodepoo Kawasaki klubile Raul Orumaa, teise koha Kagu Motoklubile Pertti Salonen ja kolmanda Vaido Kalm Sõmerpalu Motoklubile.

Järgmisena kihutasid üle kolmekümne aastased amatöörid ehk MX30 klass kus esimeses sõidus osutus kiireimaks Rando Ilves, teises stardis aga Reemo Veski. Kuna aga esimene start oli Veski kolmas siis etpivõit sel korral Ilvesele, Veski teine ja Mihkel Männamaa kolmas.

Algajate ehk MX D klassis oli põnevust üksjagu kui esimese sõidu esikolmikus figureerisid Reio Tapner, Siim Leies, Siim Väise ja Fred Gregor Pääro. Esiemne sõit jättis Pääro poodiumikohalt välja, kuid teises stardis mees parandas oma positsiooni ning võttis etapilt kolmanda koha jäädes alla vaid esikoha saavutanud Leiesile ja teisena lõpetanud Tapnerile.

MX C klassis ehk edasijõudnud amatöörid oli asi sama põnev ning esimeses sõidus jäi esikolmikust välja sel aastal head kiirust näidanud Madis Lepikov. Egert Säärits, Kristjan Koppel ja Miko Lentsius olid esimese stardi parimad, kuid teises sõidus kallutas Lepikov kaalukausi enda kasuks ning võttis sõiduvõidu. Seega etapivõit Egert Sääritsale, teine Lepikov ja kolmas Kristjan Koppel. MX C klass läks ka Munamäe karika arvestusse ning sealt tõi parima tulemuse Kagu Motoklubi sõitja Mikk Erm, teise Mart Meeru Sõmerpalu Motoklubist ja kolmanda Taivo Tilk Motodepoo Kawasakist.

MX B klassis toimus samuti rändkarika arvestus lisaks tavapunktidele ning kui hommikul võis tunduda, et Lauri Pöör teeb puhta töö siis vabatrennis mees kukkus üsna valustalt ning edasine saatus oli lahtine. Kui stardipuu kukkus siis suutis Pöör ikkagi endast maksimumi anda ja võita mõlemad sõidud, edestades esimeses stardis Hans-Arvet Tilka ja Margus Leetbergi. Teises sõidus tegi aga kõva spurdi Fred Tobreluts tõustes teiseks. Etapikokkuvõttes siis esikoht Pöörile, teine Tilk ja kolmas Leetberg. MX B klassist rädkarika arvestusse tõi Pöör maksimumpunktid, Sõmerpalu Mk sai teise koha punktid Jako Tsäkolt ja kolmanda koha Alvar Tint Kagu Motoklubist.

Päeva kiireim start kuulus MX A+Juunior klassidele kus sõidetakse EHKK karikasarjas kolm lühikest sprintsõitu, et pakkuda publikule põnevust ja hoida ka pinget võistlejate seas. Esikohale konkureerisid väga võrdselt ja tugevalt Aigar Leok ja Andero Lusbo. Esimese sõidu võitis kolme sekundilise eduga Leok, teises sõidus võttis Leok võidu aga vaid 0.9 sekundiga, kuid kolmandas stardis venis vahe Lusboga taas pikemaks. Kui nüüd peale MX B klassi oli klubide seis üsna tasavägine siis siin tegi oma töö Aigar Leok tuues ka Suure Munamäe Torni rändkarika Sõmerpalu Motoklubile. Tänu eelmistes sõitudes tehtud headele tulemustele pidi alla vanduma vaid ühe punktiga Motodepoo Kawasaki ja viie punktiga Kagu Motoklubi. MX A klassi arvestuses viis etapivõidu koju Aigar Leok, teine Andero Lusbo ja kolmas Aleksei Vinogradov. Juuniorite vahel jaotusid kohad sel korral korrapäraselt, esikoha võttis mõlemas sõidus Jan Jakobson, teise Johannes Nermann ja kolmanda Hans Priidel.

EHKK karikasari tänab Dynami:t energiajooki, Motodepood, Motulit ja kõiki teisi toetajaid ning kohtub juba teiega 17.septembril Pikametsa krossirajal, kus sõidetakse ajalooline motokross Rakvere Motokross 2016.