Sõmerpalu motoklubil Paikusel rekordiline nädalavahetus

800_somerpalu-mkLäinud nädalavahetusel sõideti Paikusel Eesti ja Balti enduro meistrivõistluste etapid, kus nii laupäeval kui pühapäeval tegid mehetegusid Sõmerpalu motoklubi sõitjad, kes tõid Pärnumaalt ühtekokku kuus esikohta. Seni oli klubi parim tulemuseks 5 esikohta ning see saavutati tänavu Vilaskis toimunud kestvuskrossil.

Paikuse turbased ja liivased metsad istuvad Sõmerpalu meestele aastaid, sest juba 2012 aastal toodi seal toimunud Euroopa meistrivõistluste etapilt kolm esikohta, kui Aigar Leok võitis nii absoluutarvestuses kui E-3 klassis ning tema vend Martin oli parim juuniorite seas. Samad mehed olid ka ühed peaosalised tänavu ning 35ndat korda peetud Paikuse enduro võitis üldarvestuses Aigar Leok, kes oli võidukas olnud ka Eesti meistrivõistluste avaetapil Võrtsjärve ääres.

Paikusel oligi nädalavahetuse peale kiireim mees Aigar Leok, kes edestas klubikaaslast Veiko Räätsa peale kahte päeva lõpuks 44 sekundiga. Ühtekokku mahtusid Sõmerpalu sportlastest absoluutarvestuses esikümnesse veel Martin Leok ja Elary Talu.

Aigar Leok
Aigar Leok

Klasside kaupa eraldi võttes võitis E-1 klassis Rääts, kes oli seal kiireim mõlemal päeval. E-2 klassis võtsid aga kaksikvõidu Aigar ja vend Martin ning seda nii laupäeval kui pühapäeval. Talu tõi kolmanda E-klassi võidu meeskonnale olles parim E-3s ja seda samuti kaks päeva järjest, samas klassis sai Talu tiimikaaslane Priit Palatu neljanda koha. Viienda võidu tõi klubile Reio Timmi, kes võitis juuniorite arvestuses.
Ülejäänud Sõmerpalu klubi liikmetest olid Vaido Kalm 40+ klassis 6., Timo Hermlin Hobbys 2. ning Beginneris Mirko Raup 5. ja Indrek Reisenbuk 10.

Kuues võit kuulus aga klubile endale, mille esimeses koosseisus võistlesid Leokid, Rääts, Talu ja Timmi.