Sõmerpalu põrgukuumust trotsisid noorte krossisarja ja BucciMoto Pitbike sarja sõitjad

Mikk Martin Lõhmus. Foto: Helen Urbanik
Pühapäeval peeti Võrumaal Sõmerpalus Eesti noorte motokrossi karikasarja kuues ja BucciMoto Pitbike sarja kolmas etapp.

Tõenäoliselt suve kuumimal päeval krossi korraldamisega sai Sõmerpalu klubi koostöös Mini RC-ga suurepäraselt hakkama. Rada oli täiuslikult kastetud ja hooldatud ning sõidud toimusid täpselt ja vahedeta nagu kellavärk. Peakohtuniku otsusel lühendati mitmete, eriti nooremate võistlejate masinaklasside sõite, et osalejaid palavusest võimalikult säästa.

Klassis 85cc olid joonel pea kõik hiljuti EM-i finaalis osalenud sõitjad. Esimest sõitu läks Mikk Martin Lõhmus (HRC Eesti Racing Team) küll juhtima, kuid kaotas liidrikoha ja langes sõidu lõpuks kolmandaks. Sõidu võitis Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia), kes sõitis välja ka kiireima ringiaja 45,206 sekundit ning oli tihedalt kannul samas sõidus startinud ainsal 125cc klassi sõitjal Genry Arrasel, kellest mööduda siiski ei õnnestunud. Selle sõidu kolmanda koha sai Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme). Kahe sõiduvooru vahepeal sai Lõhmus ilmselt treener Priit Rätsepalt väärtuslikke õpetussõnu, sest teises sõidus ületas vaid tema kõige tõhusamalt ja tehniliselt perfektsemalt Sõmerpalu raja pikka lainete lõiku, kus ta konkurentidega kohe vahe sisse tegi. Ka parimat ringiaega parandas ta pea sekundiga, sõites välja 44,307. Nüüd jättis Lõhmus selja taha nii Arrase kui oma klassis teiseks tulnud Uiga ja kolmanda koha saavutanud Karu. 85cc klassi võitis kokkuvõttes Lõhmus Karu ja Uiga ees.

Ka 65cc klassis olid Loketis EM-il karastanud sõitjad kohal. Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) tegi esimeses sõidus peale stardi võitu oma elu väga keeruliseks, kuna pööras kogemata väiksema masinaklassi lühemale rajale, mis tähendas, et ta pidi nüüd konkurente viimasena jälitama hakkama. Meeletut tööd tehes see noormehel ka õnnestus ja viimasel ringil oli ta juba liider Mark Petersoni (KTM, Valga MK) ja Ivan Dubatovkini (Venemaa) ees. Teises sõidus oli Pikandi edu teiste üle mäekõrgune, ta võitis ligi 23-sekundilise eduga Petersoni ja Kaspar Uibu (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees. Päeva kokkuvõttes oli esimene Pikand, teine Peterson ja kolmas Uibu.

Klassis 50cc oli taas nii palju osalejaid, et sai teha A ja B grupi sõidu. A-grupi sõitudes domineeris nagu varasematelgi etappidel Eeka Laaksonen (KTM, Soome) Toms Dankertsi (KTM, Läti) ja kaasmaalase Samuel Paalasmaa (Husqvarna) ja ees. B-grupi kolm kiiremat olid Jakob Burman , Mattias Tamekant (mõlemad Husqvarna, RedMoto Racing) ja Karel Vahur Vingisaar (KTM, Viljandi VMK).

Kõige pisemate osalejate klassis 50 PW/Mini tegi marulist tempot Sebastian Johannes Klooren (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes sõitis end esimeses sõidus eelviimaselt kohalt esimeseks, edestades Edvin Jürgenit (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Romet Jundast (KTM, KTM Racing Estonia). Teises sõidus oli Jürgen esimene Theo Koltsi (KTM, Vihur Motosport) ja Klooreni ees ning päeva kokkuvõttes olidki kiiremad Jürgen, Klooren ja Kolts.

50 PW/Mini autasustamine. Foto: Helen Urbanik

Sõmerpalus toimus täna ka BucciMoto Pitbike karikasarja kolmas etapp. Pitbike A ja B klasside mõlemad ühissõidud võitis konkurentsitult kiireim Heido Havam (BucciMoto, HRC Eesti Racing Team), kes oli pea kõigist vähemalt ringiga kiirem. Mõlemas sõidus oli A-klassis teine Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK). Esimeses sõidus oli kolmas Karl Linke (BucciMoto, Mini RC), teises Janis Ozolinš (Pitpro, Läti) ja ka kokkuvõttes oli A-klassi esikolmik Havam, Maidla ja Ozolinš. B-klassi esikolmiku moodustasid Marnet Teihcmann, Marleen Valdas ja Olavi Villo (mõlemas BucciMoto, Mini RC).

Pitbike A ja B start. Foto: Helen Urbanik

Semi 88 ja Semi 88 juunior klasside ühissõitu läksid küll alguses juhtima Kaido Raud (YCF, Viljandi VMK) ja Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK), kuid Jurijs Sigajevs (BucciMoto, Läti) möödus neist mõne ringiga ja asus juhtima. Teises sõidus jäi liider Sigajevs viimasel ringil finišihüppele tehnilise probleemi tõttu seisma ning teisel kohal sõitnud Raba pistis nii sõidu kui etapivõidu tema ees taskusse. Teise sõidu teise ja kolmanda koha said Raul Rammula (Pitster Pro) ja Lauri Marks (BucciMoto, Mini RC) ning kuna Raud selle sõidu katkestas, astusid poodiumile kokkuvõttes Raba, Sigajevs ja Marks. Juunioride kolm kiiremat olid varem väravpalliga tegelenud Keret Kippari (YCF), Robin Kahu (Apollo) ja Mart Saluste (YCF, RedMoto Racing).

Pitbike 35+ klassi esimeses sõidus suutis sarja eestvedaja Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) mööduda pikalt juhtinud Romet Ahist (Pitpro, Mini RC) ja sõidu tema ning kehva stardi saanud Jurijs Sigajevsi (BucciMoto, Läti) ees võita. Ka teist sõitu juhtis Lepik poole võistlusmaast, kuid pidi Sigajevsile viiendal ringil alla vanduma, Ahit hoidis ta kindlalt selja taga ning võitis kokkuvõttes Sigajevsi ja Ahi ees.

Eesti noorte motokrossi karikasari jätkub 19. augustil Linnamäe krossirajal koos BucciMoto Pitbike karikasarja neljanda etapiga.