Sõmerpalus peeti laste sisekrossi karikasarja finaaletapp

Euroopa suurimas sisekrossihallis sõideti Adrenalin Arena Cup 2015 lastesarjas hooaja jooksul ühtekokku kolm osavõistlust, millest viimane toimus lõppenud nädalavahetusel.

85cc klassis võitis avasõidu Kairo Katkosilt (KTM, Kose AMK), kes edestas napi 1,8 sekundiga Jörgen-Matthias Talvikut (KTM, Pärnu MC), kolmandana lõpetanud Kevin Sleng (KTM, Kose AMK ) jäi nendele juba alla poole minutiga. Üks sarja favoriitidest Henry Vesilind (Honda, HRC Honda Racing Team) kukkus, kuid suutis sõitu jätkata ja end neljandaks sõita. Teises sõidus Vesilind aga ei vääratanud ja võitis sõidu 11 sekundilise eduga Slengi ees, Katkosilt jäi teisest kohast 6,5 sekundit, kuid talle piisas kolmandast kohast, et finaaletapilt 45 punktiga esikoht võtta. Vesilind oli kokkuvõttes 43 punktiga teine ja Sleng (42 p) kolmas.
Hooaja kokkuvõttes võitis sarja Vesilind, kes kogus kolme etapiga 143 punkti, teise koha sai Katkosilt (125 p ) ja kolmanda Talviku (114 p), kes oli viimasel etapil nii teises sõidus kui ka kokku neljas.

Klassis 65cc võttis avasõidust võidu Sampo Rainio (KTM), kellele teisena lõpetanud Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing) jäi alla 5,9 sekundiga. Kolmandaks sõitis end vVene poiss Ilias Krasnitskiy (KTM), aga tema kaotas soomlasele juba 23 sekundiga. Sampo oli ka teise sõidu parim ja seda ülivõimsalt, kui teiseks tulnud lätlane Edvards Bizdans (KTM) kaotas võitjale üle poole minuti. Kolmandaks tulnud venelane Ivan Shigorin (KTM) jäi teisest kohast omakorda 7 sekundit. Pikka aega teisel kohal sõitnud Michelis kukkus, kuid lõpetas sõidu siiski kuuendana. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Rainio (50 p), teiseks tuli Bizdans (40 p) ja kolmandaks teise sõidu neljas poiss Krasnitskiy (38 p), kes edestas punktiga Michelist.
Sarja võidu võttis samuti Rainio (142 p), teiseks tuli Bizdans (127 p) ja kolmandaks Michelis (118 p).

50cc tsiklitel olid kummaski sõidus esikolmikud samad, kui parimaks osutus Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ning talle järgnesid Otto Mattias Rootalu (KTM, Motoextreme) ja Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK). Hooaja kokkuvõttes võidutses aga 121 punkti kogunud Richard Paat (), kes oli finaaletapil alles kuues. Teiseks tuli Pikand (110 p), kes edestas Rootalut ainult ühe punktiga.

50cc Jun arvestuses võttis 17 osaleja seas magusa võidu Tanel Leoki poeg Sebastian (KTM, Sõmerpalu MK), kes võitis mõlemad sõidud Kevin Nõgesmaa (KTM) ees. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha sõidud neljanda ja kolmanda kohaga lõpetanud Rasmus Alan Truus (KTM, Linnamäe Krossiklubi). Leok, kes võitis kuuest sõidust viis ja üli korra teine, saavutas ka ülekaalukalt sarja võidu kogudes 147 punkti, teise koha sai Truus (108 p) ja kolmanda Läti poiss Leonards Neicenieks (KTM, 102 p), kes oli finaaletapil kaheksas.

125cc klassis oli rajal ainult kaks sõitjat, kus Reio Timmi (Husqvarna, Sõmerpalu MK ) võitis mõlemas sõidus soomlast Samu Vehmast. Timmi võitis ka sarja 97 punktiga, Vehmas sai 80 punktiga teise koha ja kolmandaks platseerus õrnema soo esindaja Kris Jalas (76 p).