Soome kiirendusvõistlus – eestlaste head ajad, soomlase kohutav õnnetus! (VIDEOD)

Foto: Matis Hint
Foto: Matis Hint
Möödunud nädalavahtusel toimus Alastaro rajal Soome kiirenduse meistrivõistluste ja Euroopa meistrivõistluste III etapp. Registreerus enam kui 200 võistkonda, nende hulgas kaks tiimi Eestist, kes sõitsid välja suurepärased ajad!

Eestist olid Soome meistrivõistluse raames sõitmas Andres Arnover oma Ford Mustangiga ja Viljar Mäesepp Nissan 300zx-ga. Mõlemad võistlevad Soome kõige võimsamate autode klassis – Super Pro Street.

„Viljari meeskond maaldes erinevate tehniliste probleemidega, kuid kõige viimases ajasõidus sõitsid nad välja klassi parema tulemuse – ¼ miili läbiti 6,747 sekundiga lõppkiirus 333 km/h,“ rõõmustab EDRA esindaja Kaarel Oras

Andres Arnover sõitis välja oma isikliku rekordi aeg 6,80 sekundit lõppkiirusega 328 km/h. Kuid ka temal oli ühel sõidul probleeme oma auto otse hoidmisega, kuid mees sai sellega ilusti hakkama.

Kohal oli palju eestlasi

Juba mitu aastat käivad Eesti kohtunikud Soome võistlustel abiks ning nii ka seekord olid Eestist kohal lausa neli kohtunikku. Ka pealtvaatajate ja kodumaiste fännide puuduse üle ei saanud meie võistlejad kurta. „Rõõm on näha, kuidas järjest enam eestlasi tuleb Nitro Nationalsi vaatama ja omadele pöialt hoidma,“ väljendab Oras heameelt.

Esmakordselt Nitro Nationalsil viibijatele pakkusid loomulikult kõige suurema elamuse Top Fueli stardid. „See on midagi, mida on raske kirjeldada. Tunne on umbes selline, et maa väriseb, pilt silme ees virvendab, kõrvu hoiad kõvasti kinni ja süda puperdab,“ kirjeldab Oras ülivõimsat elamust. „Aga see tunne saab kiiresti läbi kuna need masinad läbivad 300 m umbes 4 sekundiga.

Võistluste viimasel päeval hakkas sadama ning oli äikest ning seetõttu viimane võistluspäev tühistati ja punktid jagati ajasõitude tulemuste põhjal. Super Pro Street klassis on Andres Arnover üldarvestuse kolmas ja Viljar Mäesepp hoiab viiendat kohta. Neil on veel ees 2 võistlust ning üldvõitja osas kõik on veel võimalik.

Õnnetuses purunes superauto!

Kui üldiselt sujus kõik hästi, siis võistluste esimesel päeval juhtus suur õnnetus, mille käigus Super Pro Street klassi võistleja Risto Virtala BMW põrkas vastu seina ning rullus üle katuse. Auto küll sai kõvasti kannatada, aga mehega oli õnneks kõik korras.

Mäesepp aegluubis sõidu video www.youtube.com/watch?v=rcNpiYX4zTM

Arnoveri video www.facebook.com/matis.hint/videos/1376147062400383