Soomer lõpetas täna 19ndal kohal

“Tekib tunne, et keegi hoiab heal tulemusel kätt ees,” ütles Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha), kes lõpetas täna Hispaanias Aragonis Supersport klassi viienda MM-etapi esimese võistlussõidu 19ndal kohal.

Lõunases kvalifikatsioonis sõitis Soomer välja seitsmenda aja, kaotades esimese stardipositsiooni väljavõidelnud Andrea Locatellile (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team) 1,268 sekundit. “Seitsmes stardikoht polnud traagiline, mõlemal kiirel ringil tegin väikese sõiduvea,” kommenteeris Soomer.

Võistlussõidu start õnnestus, kuid seejärel juhtus midagi täiesti ootamatut — esimese ringi lõpus kadus tsiklilt kütusepaagi kork, kütust pritsis välja ning Soomer oli sunnitud boksi sõitma ja korgi uuega asendama. Uuesti rajale naastes oli ta liidritest enam kui minuti maas, kuid sõitis lõpuni ja oli finišis 19. “Vägisi tekib tunne, et keegi hoiab heal tulemusel kätt ees,” ütles Soomer. “Sõitsin lõpuni, et seadet proovida ja homseks infot koguda. Ringiaeg ei olnud seejuures halb, aga kui alguses nii palju kaotada, pole võimalik väga kõrgele tõusta.”

Tänase võidusõidu võitis Locatelli, mis oli talle tänavu kaheksas järjestikune võit.

Supersport klassi teine võistlussõit toimub pühapäeval Eesti aja järgi kell 13:30.

Hannes Soomer. Foto: SP8images