Soomer lõpetas tänase pingelise sõidu viiendana

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) lõpetas täna Portugalis Estorili ringrajal peetud Supersport klassi teise MM-etapi teise ülipingelise sõidu viiendana.

Täna kaheksandalt kohalt startinud Soomer ütles, et eilsega võrreldes tehti tsiklil suur muutus, mis võimaldas tal kurvi keskosa kiiremini läbida ning tõi liidritele ka palju lähemale. Peale starti seitsmes olnud Soomer sõitis enamuse 18-ringilisest võistlusest kümnendal kohal, olles 3 sekundi sisse mahtunud kiiremate sõitjate grupist kõige viimane.

“Nägin esimesi mehi kogu aeg, aga küüned ei ulatunud neile taha,” ütles Soomer, kes siiski suutis vigu vältida ja noppis sõidu lõpus ka enda ees sõitnud Federico Caricasulo ja Can Öncu. Kuna liidrite Öttli, Odendaali, DeRosa ja Aegerteri vahel käis ülitihe rebimine ning kohtade vahetus, mis lõppes ka DeRosa ja Cluzeli kukkumise ning Odendaali katkestamisega tehniliste probleemide tõttu, tõusis Soomer sõidu lõpuks viiendaks.

“Selle hooaja alguse plaan oli olla esimese kuue seas ning eesmärki olen ma üldjoontes ka täitnud,” rääkis Soomer, kes hoiab maailmameistrivõistlustel 41 punktiga viiendat kohta. “Enne järgmist etappi tuleme koju ning saame Pärnu rajal proovida ja lihvida neid muudatusi, mida siin nüüd tegime, et järgmisel etapil paremini rünnata.”

Tänase sõidu võitis šveitslane Dominique Aegerter, Soomer oli temast vaid 2,327 sekundi kaugusel.

Kolmas MM-etapp algab 11. juunil Itaalias Riminis. Uudised, tulemused ja ülekanded lehel www.worldsbk.com