Soomer sai viiendal MM-etapil Imolas 9. koha

Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) lõpetas täna Itaalias Imolas Supersport klassi MM-i viienda etapi 9. kohaga ja teenis 7 MM-punkti.

„Sellest nädalavahetusest oli paremat raske loota,“ ütles Soomer. „Lõpetasin, olin esikümnes ning tõin punktid koju ja kogusin väärtuslikku infot, kuid see ei ole see töö, mida ma siin teha tahaksin.“

Suur osa Soomeri nädalavahetusest kulus tehniliste probleemide lahendamisele ja treeninguteks jäi aega väga vähe, mis andis tema sõnul võistlussõidus kõvasti tunda. Võistlussõiduks saadi tsikkel rahuldavasse korda. Seadistus suudeti saada selliseks, mis parandas varem nõrgaks kohaks olnud kurvikiirust. Samas üheks tugevuseks olnud rehvi säästmine sõidu lõpuni täna ei õnnestunud: „Nii kulunud tagarehvi pole mul sel aastal finišis olnudki.“

Ilm täna Imolas oli jahe, vaid 14 kraadi sooja ja lubas vihma – näiteks Warm-Upis käisid kõik Superspordi sõitjad vihmarehvidega, kuna asfalt oli märg ja sellel üks kuiv sõidusoon. Võistlussõidus olid kõik siiski slikkidega, sest õige pisut küll tibutas, kuid sadama ikkagi ei hakanud.

Soomeri stardikoht oli 11, stardis kaotas ta kaks kohta, tõusis siis 12ndaks ja peale esiotsa sõitjate Jules Cluzeli, Thomas Gradingeri ja Lucas Mahiase omavahelist kokkupõrget kümnendal ringil 9ndaks. Võidusõitu naasnud Mahiase rünnakut tal tõrjuda ei õnnestunud, kuid Peter Sebestyeni hoidis punase lipu langemise hetkeks viimasel ringil siiski selja taga. „Täna ma Sebestyeni ühe käega ei alistanud, nagu varasematel etappidel teisi hondasõitjaid,“ tõdes Soomer.

Viienda etapi võitis põnevas duellis meeskonnakaaslase ja kodurajal sõitnud Federico Caricasuloga (Bardahl Evan Bros. WORLDSSP Team) siiski šveitslane Randy Krummenacher, kes möödus Caricasulost veel viimases kurvis. Krummenacher juhib 115 punktiga ka meistrivõistlusi, Soomer on 13. punktiga 15. kohal.

Järgmine MM-etapp toimub 6. juunil Hispaanias Jerezes.