Soomer: “Sõidu poolest hooaja halvim nädalavahetus”

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) lõpetas täna Itaalias Misanos kolmanda Supersport klassi MM-etapi teise võistlussõidu kümnendana.

“See koht, mis rattal eile oli tugev ja mida sain ära kasutada, oli tänaseks kadunud. Lõpuni tulek oli suur kannatamine,” ütles Soomer, kes sai ka tänasesse sõitu startida viiendalt kohalt.

Esimese ringi lõpuks langes Soomer kaheksandaks, siis üheksandaks ja kuuendal ringil oli ta üheteistkümnes. Sõidus oli hulgaliselt kukkumisi ning kuuendal ringil see punase lipuga ka peatati.

Soomer, kes kahtlustas, et esirehv kuumeneb palavas (õhutemperatuur 31, rada 47 kraadi) üle, lasi boksis rehvirõhku vähemaks, kuid see tema sõnul olukorda palju ei parandanud. Uuesti oli ta sunnitud startima 11. kohalt, ja kehva stardi tõttu kaotas ka paar positsiooni, mille lõpuks siiski tagasi võitis ja kümnendana finišeeris.

“Sõidu poolest oli see hooaja halvim nädalavahetus. Olime teistega võrreldes väga tundlikud,” lisas Soomer.

Sõidu võitis võistlejale endalegi üllatuseks šveitslane Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), kes oli finišis küll teine, kuid rajapiiridest väljasõitmise eest karistada saanud liider Steven Odendaal langes lõpuks viiendaks. Soomer oli võitjast 11,577 sekundit aeglasem.

Supersport klassi neljas etapp toimub 23. juulil Hollandis Assenis. Uudised, tulemused ja ülekanded lehel www.worldsbk.com

Soomer hoiab hetkel MM-arvestuses 47 punktiga seitsmendat kohta.