Sõrestes selgusid Eesti meistrid mootorrataste mäkketõusus

Põlvamaal Sõreste karjääris selgusid 5. septemberil ülipõneval võistlusel Eesti meistrid mootorrataste mäkketõusus. Enne kuuendat ehk viimast etappi olid kõik kohad lahtised, seega viimase võistluse punktid olid paljudele kulda väärt.

Ühesilindriliste ehk Single klassis oli jagasid hooaja liidri positsiooni Tajo „Peru“ Anderssoo (Tartu Enduro Klubi) ja Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi). Et tulla Eesti meistrik oli ühel neist vaja kindlasti tulla esimesele kohale. Finaal sõitudes suutis oma paremuse maksma panna Tajo“ Peru“ Andersoo ajaga 8,34s, teise koha sõitis välja Riho „Lärm“ Kollist ajaga 9,01s ning kolmanda aja 9,68s sai Hannes Leitsalu (Kärnataja HC).

Eesti meistriks tõusis etapi võiduga „Peru “ 49 punktiga, teise koha saavutas „Lärm“ 44 punktiga ning kolmanda koha kindlustas endale Sõrestes neljanda koha saavutanud Tenny „Tuvi“ Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) 33 punktiga. Sama palju punkte kogus ka Hannes Leitsalu, kuid hooaja jooksul oli Tuvikene saanud kõrgemaid kohti ning see osutus määravaks.

Suures klassis, alates kahesilindriliste ehk Unlimited klassis oli seis sama põnev. Miski pärast hooaja liider Billy Toomla (BPG Motosport) ei osalenud viimasel etapil ning sellega seoses jättis ta ukse lahti konkurentidele. Väga kiire sõidu ja ühtlasi päeva parima aja ning etapi võidu saavutas Urmas „Ummi“ Põldma (RedMoto) ajaga 7,78s. Etapi võiduga kindlustas Põldma endale ka meistritiitli. Teise koha etapil saavutas turboga varustatud mootorrattaga sõitnud ja meeletu õhulennu sooritanud Ragnar „Kõlla“ Kõllamets (Süüdimatud) ajaga 7,95s. Kolmanda koha sõitis välja „Lärm“ ajaga 9,84s.

Eesti meistriks krooniti käesoleval aastal Põldma 47 punktiga, teise koha saavutas Billy Toomla 43 punktiga ning kolmanda koha saavutas Kollist 41 punktiga.

Täname kõiki toetajaid ja kaasaelajaid. Mäkketõusu hooaeg oli täis oodatud põnevust, uus hooaeg saab alguse taaskord juba uuel kevadel. Sõreste ja hooaja lõplik paremusjärjestus on leitavad mäkketõusu fännilehelt www.facebook.com/HillclimbEST.