Speedest Legendsil selgusid Eesti Kiirenduse karikasarja kolmanda etapi parimad

Foto: Ants Liigus
Möödunud nädalavahetusel tähistasid kiirendushuvilised Pärnu lennuväljal Baltimaade suurima kiirendusvõistluse SPEEDEST auväärset 20.-ndat juubelit.

Laupäeval ja pühapäeval toimunud Speedest Legends võistlusele startis kokku 110 osalejat, kellest 45 võtsid üksteiselt mõõtu Legendide ehk nö „vanade olijate“ klassides. Rohkearvuline publik sai mõlemal päeval lisaks soojale suveilmale Pärnus näha kiireid autosid ja mootorrattaid, palju rehvisuitsu ning vinget kiirendust.

Laupäevane võistluspäev kuulus Legendidele, kes aastate jooksul Speedestil suuri tegusid teinud. A finaali ehk Legends A autod kuni 11.0 sek. klassi võitja oli Lauri Soots, kes edestas finaalis Rait Lemberit. B finaali ehk Legends /B autod alla 10.99 sek. arvestuse parim oli Kaido Krum ja teine Paulius Vaskelis. Mootorrataste klassi Legends mootorrattad finaali parim oli Gerrit Väät, kes edestas Deivid Urbust.

Foto: Ants Liigus

Speedest Legends 2017 juubelivõistlus jätkus pühapäeval, kui tulid starti Eesti Kiirenduse karikasarja kolmanda etapi võistlejad. Parimad selgusid kümnes erinevas võistlusklassis ning üllatusi pakkunud võistlusel sõideti välja ka uus Eesti veerandmiilil lõppkiirusrekord, mille sai enda nimele Veljo Einberg, kes suutis oma 1987. aasta Buick Grand National´il saavutada kiiruseks 294 km/h.
Klassis Super Comp võttis võidu viimasel hetkel võistlusele registreerunud leedukas Paulius Vaskelis, kes polnud aasta aega võistlusauto roolis istunud. Pauliusele pakkus selles klassis kõva konkurentsi Mati Põld, kes sõitis välja ülitugeva 9,0 sek. aja.
Klassis Street B tegi oma klassikalise USA kabrioletiga puhta töö põhjanaaber Marko Tuomela, kes edestas finaalis Tormis Hoffmanni.
12-17 aastastele juunioridele mõeldud Junior Bracket klassi parim oli Mikk Viilukas.
Mootorrattaklassis ProBike näitasid vingeid sõite Deivid Urbus ja Raine Lemvald. Viimane suutis lõpuks uue rattaga sinapeale saada ja parandas oma isiklikku rekordit üle sekundi.

Foto: Ants Liigus

Speedest Legends 2017 Eesti Kiirenduse karikasarja III etapi klassivõitjad:
Junior Bracket (JR/BR)
I – Mikk Viilukas
Street A (ST/A)
I – Andres Vaar
II – Kert Reinhold
Street B (ST/B)
I – Marko Tuomela
II – Tormis Hoffmann
Sportsman ET/ Pro ET (SET/PET)
I – Kert Orusaar
II – Delvis Siimson
Super Street (SST)
I – Erki Hiie
II – Ken Kasch
Super Gas (SG)
I – Gert Leisson
II – Kaido Reisser
Super Comp (SC)
I – Paulius Vaskelis
II – Mati Põld
Outlaw (OL)

Foto: Ants Liigus

I – Kristo Tihvan
Streetbike (SB)
I – Marko Arik
II – Karmo Tammik
Probike (PB)
I – Deivid Urbus
II – Raine Lemvald