Speedway EMV avaetapp oli ajalooline

Esiplaanil Gleb Ševtšenko (RUS), tagaplaanil Daniils Kolodinskis (LAT). Speedway EMV I etapp 07.05.2016 Tabasalu.
Tabasalu mototrekil toimus möödunud nädalavahetusel mitmeski mõttes ajalooline speedway Eesti meistrivõistluste avaetapp. Ammu pole ovaalivõistlustel nii palju osalejaid olnud: kuues masinaklassis võistles 45 motosportlast, sealhulgas neli õrnema soo esindajat.

Kahtlemata olid need ka läbi aegade kõige turvalisemad võistlused – esmakordselt olid kasutusel raja plangu külge paigaldatud õhkpadjad, mis päästsid juba esimeses SW 500 sõidus ühe võistleja luud-kondid.

Pika võistluspäeva avasid noored masinaklassis SW 85. Ühel favoriidil, eelmise aasta Eesti teisel mehel Markus Maximus Lillel oli ebaõnne. Viimases eelsõidus ületas noormees kahe rattaga raja joont, diskvalifitseeriti, jäi vajalikest punktidest ilma ning finaali ei pääsenud.
Finaalis võitis ootuspäraselt soomlane Timi Salonen, talle järgnes parima eestlasena Gert Heinvee ning kolmas oli eelmise aasta noorte karikasarja võitja Karl Johannes Lattik. Finaali ja kogu võistluse neljas oli SW 85 klassi noorim sõitja Frido Ving Viidas.

Speedway 500 masinaklassis võistlesid sportlased Eestist, Lätist, Soomest ning Venemaalt. Vladivostokist tulnud Gleb Ševtšenko võitis kõik eelsõidud ja poolfinaali. Ka tasavägises finaalis asus liidrikohale kohe Ševtšenko, kes ületaski finišijoone esimesena. Teisel ringil õnnestus Artjoms Trofimovsil mööduda soomlasest Janne Nymanist. Selline seis jäi lõpuni ning poodiumil seega esimene Gleb Ševtšenko, teine Daugavpilsi “Lokomotivi” klubi juunior Artjoms Trofimovs ning kolmas üle-eelmisel aastal siin peetud karikasarja II etapi võitja Janne Nyman. Parima eestlasena lõpetas seitsmenda kohaga Kairo Falten. Teine kohalik võistleja Martin Kimmel kukkus treeningul, vigastas kätt ja tema jaoks lõppes võistlus enne kui alata jõudis.

SW 500 külgkvankrite masinaklassis oli esmakordselt Eestis rajal neli speedway spetsiaalmootorratast. Kokkuvõttes pälvisid esikoha isa-tütar Raivo ja Nele Sudnikevitš, neile järgnesid kahes eelsõidus katkestanud Joel Sudnikevitš ja Bruno Bachman ning kolmandale kohale sõitsid ennast selles masinaklassis debüüdi teinud endine SW 500 sõitja Raivo Lõhmus korvimehe Rene Johansoniga.

Korraldajatelegi ootamatult oli sel korral palju osalejaid lasteklassides. Speedway Mikro klassis tegid etteaste kaks noort motosportlast. Varem flat track 50 klassis võistelnud Matthias Lattik edestas kõikides sõitudes oma esimesel võistlusel olnud Kleer Seermaad. Flat track 50 klassis võttis kindla esikoha noorim neiu võistlusel – Sthella Toomela. Talle järgnesid Kert Martin Räämet ja Robert Reisalu. Kirgederohke Flat Track 65 finaali lõpetas esimesena Kristofer Kalju. Talle järgnes eelsõitude punktiarvestuse liider Sten-Kevin Toomela, kes aga rajapiiri ületamise eest diskvalifitseeriti ning lõpetas kahjuks alles kuuendana. Teiseks tõusis seeläbi Rasmus Avik, kolmanda koha sai Oskar Kuik.

Korraldaja poolt kummardused kõigile võistlejatele ja pealtvaatajatele, kes pikaks veninud päeva vastu pidasid.

Võistluse järelkaja saab jälgida Speedway Estonia Facebooki lehel.

Speedway Eesti meistrivõistluste II etapp toimub 2. juulil Tabasalus.