Spordiennustamine motospordis

betting bet sport phone gamble laptop over shoulder soccer live home website concept – stock image

Spordile panustamine on võimalik pea igal olemasoleval spordialal, nii ka motospordis. Motosport on hoogne ning kaasahaarav ning pakub seetõttu erinevaid võimalusi panustamiseks. Spordiennustus on ahvatlev, kuna selles on võimalik kallutada võiduvõimalust oma oskuste ja teadmiste abil. Seega kui tunned mõnda spordiala hästi, siis pane oma teadmised ja oskused proovile! Näiteks OlyBet pakub võimalusi spordipanustamiseks erinevatel spordialadel. Järgnevalt teeme ülevaate spordipanustamisest motospordis.

Spordiennustamine – kuidas see käib?
Spordiennustuse põhimõte on järgmine – ennustaja võidu suurus sõltub täielikult koefitsiendi ehk kordistaja suurusest. Erinevatel sündmustel on erinev koefitsient. Samuti on erinevatel tulemustel erinev koefitsient – see tuleneb asjaolust, et igal tulemusel on määratud spordipanuste korraldaja poolt erinev tõenäosus.

Spordipanustamises saab teha järgnevaid panuseid:
Üksikpanus – see on kõige tavalisem panus, mille puhul korrutatakse koefitsient panuse suurusega.
Kombineeritud panus – selle panuse puhul ennustatakse korraga mitmele sündmusele. See aga tähendab, et kui üks ennustus pole õige, on kogu panus kaotanud.
Aasia händikäp – selle panuse puhul tekitatakse nõrgemale tiimile eelis, andes neile skoor ette, mistõttu peab tugevam tiim rohkem vaeva nägema võitmise jaoks. Nii üritatakse panuseid võrdsustada.

Spordipanustamine motospordis
Motospordile panustamine sobib eelkõige neile, kes valdavad seda spordiala väga hästi ning on kursis erinevate sõitjate nõrkuste ja tugevustega. Kui oled sageli avastanud, et oskad võistluse tulemust ette ennustada, siis tasuks oma sisetunnet ja teadmisi ära kasutada.

Motosporti iseloomustab suures osas ettearvamatus. Näiteks rallis võivad tihti autod ning mootorid sõitjaid alt vedada, mistõttu muutused toimuvad kiirelt ning tulemused võivad olla etteaimamatud. Motospordis pole oluline vaid võitja, vaid ka teised faktorid nagu näiteks punktide arv. Seetõttu on soovituslik hoida silma peal esikümnel ning panustada ka näiteks sellele, kes lõpetab TOP 10 või isegi TOP 6 seas, mis annab rohkem mänguvõimalust kui ainult võitjale panustamine.

Milleks panustada motospordis?
Võimalus panustada erinevatel motospordi aladel
Kõrged koefitsiendid
Ennustamine on dünaamiline
Sobib hästi livebeti jaoks

Motospordis saab keskenduda nii punktidele, võidupositsioonidele kui ka võitjatele. See kehtib eriti Vormel 1 puhul, kus punktisüsteem on oluline, sest see on seotud nii juhi kui ka meeskonnaga. Üldiselt keskendub motospordi võidusõit ringidele, distantsile, ajale, tehnilistele aspektidele, edetabelitele ja voorudele. See, kui oluline iga aspekt on, sõltub suuresti mis tüüpi motospordile panustad.

Reaalajas panustamine
Reaalajas panustamine ehk livebet on sündmuse jälgimisega samaaegne panuste tegemine. Enne mängu algust on kihlveokontoril mängu jaoks loodud koefitsiendid. Kui mäng algab, liigub see tavalisest spordiennustusest livebeti ning koefitsiendid hakkavad muutuma selle järgi, mis mängus toimub.

Koefitsientide muutumisel on tavaliselt kaks peamist põhjust – olulised sündmused ja tehtud panused. Sündmused hõlmavad kõike võistluse jooksul toimuvat, mis võib mõjutada sportlase või meeskonna sooritusvõimet või võistluskeskkonda. Samuti iga võidu või kaotuse poolt tehtud panus muudab järgmise ennustaja jaoks nii võiduennustuse kui ka kaotusennustuse koefitsienti. Iga väiksemgi detail mõjutab koefitsiente, näiteks jalgpallis võib seda mõjutada palli väljaminek või nurgalöögid, rallis aga näiteks väljasõit jms. Kui mängus juhtub midagi tähtsat, lähevad koefitsiendid mõneks sekundiks lukku, kuni neid uuendatakse.

Igal kihlveokontoril on oma algoritm, mis uuendab automaatselt koefitsiente mängus toimuva põhjal. Seega tasub isegi livebetis panustades vaadata koefitsente mitme erineva spordiennustuse lehelt.

Livebeti eelised:
– Rohkem uusi panustamisvõimalusi
– Kiire tempo
– Suurem paindlikkus
– Võimalus vastavalt sportlase või meeskonna tulemustele oma otsuseid muuta

Motorcycle rider racing at high speed with motion blur on a colorful background