Super, Meico Vettik saavutas EMX 125 klassi viimasel etapil teise koha ja oli hooaja kokkuvõttes kolmas

Meico Vettik (paremal) Lommeli poodiumil. Foto: MXGP

EMX 125 klassi Euroopa meistrivõistluste sari sai täna lõpu Belgias Lommeli krossirajal. Viimasel etapil tegi ilusa võistluse Meico Vettik (KTM), kes saavutas teise koha. Hooaja kokkuvõttes teenis Vettik kolmanda koha.

Avasõidus tegid väga ilusa stardi mõlemad meie sõitjad, Meico Vettik võttis sisse kolmanda koha ja Romeo Karu (Husqvarna) neljanda koha. Vettik tegi kiirelt veel ühe möödumise ning tõusis teiseks. Koos liidri Max Palssoniga (Rootsi, KTM) sõitsid kaks esimest seejärel teistel eest ära. Vettik survestas terve sõidu jooksul rootslast, kuid mööda siiski ei õnnestunud saada ja Meico lõpetas sõidu Palssoni järel teisena. Kolmanda koha teenis Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic), kes sellega ka sarja üldvõidu endale kindlustas. Romeo Karu suutis pikka aega top 5 lähedal sõita, kuid sõidu lõpus ta siiski väsis ning finishisse jõudis meie mees kaheteistkümnendana.

Teises sõidus kahjuks Vettik niie head starti teha ei suutnud ja esimesel ringil oli ta teises kümnes. Sõidu esimese poole tegi Mecio aga väga kiire ning ta suutis juba poole sõiduaja möödudes teisele kohale tõusta. Liider Max Palsson oli aga kahjuks selleks hetkeks juba üle kümne sekundilise edumaaga eest minema pääsenud ja etapivõitu püüda polnud võimalik. Meico suutis teist kohta ilusti Palssoni järel lõpuni hoida. Kolmandana lõpetas sõidu Guillem Farres (Hispaania, GASGAS). Romeo Karu oli kahjuks stardikurvis toimunud suures kukkumises üks osalistest ja ta jäi sõidu alguses päris tagumiste sekka. Karu tegi siiski väga hea sõidu ning ta suutis lõpuks 14. kohale tõusta.

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 44 punktiga teisele kohale ja hooaja kokkuvõttes õnnestus tal tulla 268 punktiga hinnalisele kolmandale kohale. Etapivõidu teenis teenis 50 punktiga Palsson ja ta jäi Vettikust kokkuvõttes maha lõpuks vaid viie punktiga. Kolmas oli täna 35 punktiga Farres. Sarja võitis 333 punktiga Bonacorsi, teine oli 282 punktiga Braceras (Hispaania, GASGAS). Romeo Karu saavutas viimasel etapil 16 punktiga 12. koha. Hooaja kokkuvõttes tuli Karu 33 punktiga 29. kohale.