Supermoto MM-etapp valiti Kuressaare “Aasta teoks”

kuressaare_supermotoEelmisel nädala toimus Kuressaare linnapea pidulik vastuvõtt, kus tunnustati inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kellel oli eelmisel aastal väljapaistev roll linna arengus või tutvustamises maailmale.

Lõppenud aasta juuni lõpus Kuressaare lennuväljal toimunud supermoto maailma ja Euroopa meistrivõistluste etapp “Supermoto GP of Estonia” sai tunnustuse kui “Aasta tegu 2013”.

Kuressaare linnavalitsuse teate kohaselt sai “Aasta teo” tiitli kodanikualgatusel Kuressaarde toodud kõrgetasemeline spordivõistlus, mis viis sõnumi Kuressaarest ka riigipiiride taha. Kuressaare linnavalitsus loodab, et korraldajatel on jaksu jätkata ning supermoto leiab alalise koha linna spordikalendris.

MM-etapi korraldaja Ivar Kiil: “Meie ja kõikide motospordihuviliste rõõmuks sai supermoto MM-etapp Kuressaare linna kõige kõrgema auhinna – Aasta Tegu 2013. Loodan, et see tunnustus annab ka teistele võistluste korraldajatele ja omavalitsustele tulevikus rahvusvaheliste tippvõistluste Eestisse toomisel indu juurde.”

29.-30. juunil 2013 toimunud Kuressaare supermoto MM-etappi külastas kahe päeva jooksul kokku üle 5000 pealtvaataja. Võistluse võitis soomlane Mauno Hermunen, kes pärjati ka hooaja lõpus maailmameistriks.