Superpole1 võitnud Hannes Soomer, teenis Argentiinas 3 MM-punkti

Hannes Soomer. Foto: Václav Duška Jr.
Möödunud nädalavahetusel sõideti Argentiinas, Supersport klassi hooaja eelviimane MM-etapp. Hannes Soomer polnud varem oma karjääri jooksul küll San Juan Villicum ringrajal sõitnud, kuid sellest hoolimata harjus eestlane rajaga kiiresti ning võitis laupäevase Superpole 1.

Superpole 2 parandas Racedays meeskonna sõitja oma aega veel 0,11 sekundi võrra ning sõitis võistluseks välja üheksanda resultaadi. Kahjuks pidi eestlane pühapäevase võistluse avaringil paar kohta tagasi andma ning lõpetas selle 11. positsioonil. Viienda ringi lõpuks oli tihedas grupis sõitnud eestlane kukkunud 13.kohale. Kuigi järgneva paari ringiga õnnestus Soomeril koha võrra tõusta, siis 19 ringilise võistluse lõpetas Hondal sõitnud eestlane siiski 13. kohal. Sarnaselt viimase Euroopas sõidetud etapiga, võitis ka Argentiinas Jules Cluzel (Yamaha), kellest Soomer jäi 19.ringi kokkuvõttes maha 37,2 sekundiga.

„Kindlasti ei olnud see tulemus see mida ootasime aga meil oli hea nädalavahetus ja peame võtma sellest kaasa positiivse. Võistluses oli mul raske kasutada ära Honda tugevaid külgi ja ka võistluspäeva ilmastiku tingimused ei lihtsustanud seda. Jällegi õppisime selles võistlusest juurde ja kindlasti läheme veelgi tugevamana vastu Katari etapile. Aitäh meeskonnale, kes tegid suurepärast tööd. Me muutume iga nädalavahetusega paremaks, nüüd aga peame suutma kogu selle arengu realiseerida ka pühapäevases sõidus“ oli Soomer kokkuvõtlik.

MM-arvestuse Supersport klassi liidrina jätkab Sandro Cortese. Argentiinas 3 MM-punkti teeninud Hannes Soomer hoiab peale ühteteist sõidetud MM-etappi 30 punktiga, 15.kohta.

Supersport klassi hooaja viimane võistlus sõidetakse kahe nädala pärast Kataris.