Suure Munamäe Torni motokrossi sõideti juba 52-ndat korda

Andero Lusbo (karikaga)
Andero Lusbo (karikaga). Foto: Triin Tsäko
Läinud laupäeval, 16. augustil toimus Suure Munamäe Torni nimeline motokross ja seda juba 52. korda. Võistlus oli ühtlasi ka Eesti Hobikrossiklubi karikavõistluste 6.etapiks käesoleval hooajal. Nagu Lõuna-Eestile kombeks siis taas tervitas võistlejaid ja pealtvaatajaid ilus ilm ja kenasti hooldatud krossirada.

Päeva alustasid 85cc ehk noorimad võistlejad ja siit tulid ka esimesed meeskonna punktid Suure Munamäe Torni rändkarika asvestuse tarbeks. Mõlemas sõidus võttis oma külaline Venemaalt, Daniil Balandin ja viis sellega ka Narva Motokrossiklubi meeskondade arvestuses juhtima. Kui esimeses sõidus tugeva teise koha võttis Meico Vettik siis kahjuks teine sõit nii ladusalt ei läinud ja päeva kokkuvõttes teine Robert Saun ja kolmas Hans Priidel. Meeskondlikus arvestuses tõid veel punkte Henri Möll, Kadri Ehamäe, Kevin Soe ja Marttis Ladev.

Retro klasside ühistardis kasutas Tarmo Tomson oma 500cc Hondat eesmärgipäraselt ja võttis mõlemast sõidust võidud. Seljataga aga näitasid head minekut Indrek Krestinov ja Andrus Lüüding võttes esimesest sõidust ka vastavad kohad. Teises sõidus aga võttis Tomsoni ja Krestinovi taga kolmanda positsiooni Jaanus Lüüding. Etapi kokkuvõttes Retro Open klassi esikolmik kujunesTarmo Tomson kõrgemail astmel , Indrek Krestinov teine ja Andrus Lüüding kolmas. Samas stardis osalenud Retro klassis kus sõidetakse vanemate ratastega kui Openis tuli võit Jaanus Lüüdingule, teine Kristjan Lüüding ja kolmas Ken Lutta.

Järgmisena tuiskasid rajale taas ühisstardina sõitnud MX40 ja MX50 klassid kus võistlejad jaotatud vastavalt vanusele. Kiireim mees oli sel päeval Erki Privoi, võttes mõlema sõidu võiduga ka etapivõidu. Teise koha peale käis aga äge võistlus Aivo Rabbi ja Alan Truusi vahel, teise sõidu lõpuks jäi siiski Truus peale ja tänu sellele lükkas Rabbi etapi kokkuvõttes kolmandale kohale. MX 50 klassis tegi oma sõitu Reijo Rosnell(soome), võttes etapivõidu maksimumpunktidega. Päeva lõpuks siis esikolmik vastavalt Reijo Rosnell(soome), teine Pertti Salonen(soome) ja kolmas Andrus Möllits. Samuti võisteldi selles stardis meeskondlikele punktidele ja siit läks arvestust juhtima Viljandi VMK jättes teist ja kolmandat kohta jagama sama punktiarvuga Narva ja Kagu Motoklubi.

MX 30 klass mis samuti jaguneb vanuse ja liskas võistlusajaloo järgi võttis võidu Holger Kukk seljatades eelmise etapivõitja Rein Viioli ja kolmandaks tõusis tubli teise sõiduga Raimo Koppel.

MX D klassis hakkavad asjad enne hooaja lõppu põnevaks muutuma kuna esimene pool hooaega jäi mulje, et Rauno Mägile pole sel hooajal tõsist konkurenti ning enne Munamäe krossi juhtides pea 40punktiga teise koha ees. Kuid päeva pole vennad nagu vanarahva suu ütleb ja ka sel korral tuli sisse teise sõidu ebaõnnestumine kust andis korjata vaid 1punkt. Tänu sellele on vähenenud vahe teise kohaga 17 punktini kui sõita jääb veel kaks etappi mis tähendab kokku nelja sõitu. Teist kohta hoiab hetkel suusahüpetega motokrossile „põhja alla“ teinud Kaarel Nurmsalu kes viimastel etappidel kordagi poodiumikohata pole jäänud ja niimoodi väärtuslikke punkte suuremas koguses korjab. Munamäe etapil võttis etapivõidu Sten Väise edestades uustulnuk Brenden Rootsu ja Kaarel Nurmsalut.
MX C klass tõi taas punktilisa meeskondade arvestusse ja kuigi sealt võttis maksimumpunktid Egert Säärits Kagu motoklubi kasuks siis ei loovutanud Viljandi VMK veel esikohta. Klassi enda arvestuses läks esikoht Siim Rotmeistrile, teine Jako Tsäko ja kolmas Ain Klettenberg.

MX B klassis oli omas elemendis Rogert Room võttes mõlemast sõidust võidud ja tuues Sinilind meeskonnale maksimumpunktid rändkarika arvestuses. Teise kuni neljanda koha peale võideldi mõlemas sõidus ja lõpuks jäi peale Henri Haramaa edestades Sören Aadlit ja Marttin Poljakovi. Meeskondlikus arvestuses läks nüüd juhtima Kagu Motoklubi omades vaid ühte punkti rohkem kui teisel kohal olev Narva Motoklubi ja kaht punkti rohkem kui kolmandana platseeruval Sinilind Motoklubil. Kuna Viljandi VMK koosseisus sõima pidanud MX B võistleja jäi mingitel põhjustel krossile tulematta siis sellega langeti meeskondlikus arvestuses viimasele kohale ja niimoodi tööris end neljandaks Tartu Motokrossiklubi.

MX A+Juunior start tõi rajale tugeva konkurentsi ning samuti oli meeskondliku võistluse arvestus veel vägagi tasavägine siiani olnud. Esimeses stardis võttis Smartshop stardivõidu Andero Lusbo keda asus kohe jälitama Karel Kutsar. Duell kestis mitmeid ringe ja varsti leidis Kutsar koha möödumiseks, jätkus jälitamine Lusbo poolt. Kui sõidulõpu poolses faasis tundus ,et Kutsar jääb püüdmatuks siis tuli kahjuks kukkumine esikohalt mis lõpetas Kutsari esimese võistlussõidu ja seega võit Lusbole. Teine stardivõit oli taas Suzuki rataste päralt ja sel korral tõestas end Raido Nei asudes võistlejaterivi vedama. Lusbo töötas end umbkaudselt kuuenda kohapealt ettepoole ja Kutsaril oli tööd veel rohkem kaugemalt tagant tulles. Raido Nei vedas võistlust pea kolmandiku ja siis pääses mööda marulist tempot teinud Lusbo. Nii jätkati eesotsas pea sõidu lõpuni, kuid seljataga sai oma tempo kätte Kutsar kes paar ringi enne lõppu seljatas ka Nei. Võistluspäeva kokkuvõttes läks võit Andero Lusbole, teine Raido Nei ja kolmandaks tõusis motokrossiradadelt veidi aega eemal olnud Tanel Rauk. Juunioride arvestuses võttis võidu samal päeval sünnipäeva pidanud Claudius Roosma, teine Aleksei Vingradov ja kolmas Johannes Nermann.

Meeksondlikus arvestuses vormistas võidu Andero Lusbo Kagu Motoklubile, teine oli Motoklubi Sinilind, kolmas Narva Motoklubi, neljas Tartu
Motokrossiklubi ja viies Viljandi VMK. Siinkohal toome ära ka meeskondliku koosseisud Suure Munamäe Torn 52 rändkarikale:
1.Kagu MK (Marttis Ladev, Jaak Suur, Egert Säärits, Marttin Poljakov, Andero Lusbo)
2.Sinilind MK (Henri Möll, Mati Pärnasalu, Siim Ihats, Rogert Room, Raido Nei)
3.Narva MK (Daniil Balandin, Andrei Chebotaev, Aleksei Teplov, Roman Bogdanov, Aleksei Vinogradov)
4.Tartu MKK (Kevin Soe, Jaanus Pino, Indrek Helemäe, Marko Pedras, Tarmo Jaasi-Tamm)
5.Viljandi VMK (Kadri Ehamäe, Pertti Salonen, Ilja Balabko, Peeter Koval jun, Karel Kutsar)

EHKK karikavõistlused jätkuvad 14.septembril Pikametsa krossiga, Rakvere külje all, kohal on tihedaim konkurents, Dynami:t tüdrukud ja parim motokrossi puhvet vabariigis. Täpsem info meeskondade koosseisu ja juhendi kohta leiab juba lähipäeval www.ehkk.ee lehelt.