„Suure Munamäe Torni“ rändkarikas rändas Kagu-Eestisse

Foto: Motostart Photography
Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval toimus Türil, Kihli motokeskuses „Suure Munamäe Torni“ rändkarika nimeline motokross mis oli ka EHKK karikasarja kuuendaks etapiks. Päeva pakkus tõelist rannailma mida Kihli keskuses ka võimalik nautida oli tänu mõnusale järvele. Rändkarika arvestus kujunes üheks päevanaelaks kuna liidripositsiooni said proovida kolm erinevat klubi kuuest.

Päeva esimene start oli 85cc masinate ja noorimate võistlejate päralt. Sel korral tegi oma sõidu Meico Vettik võttes mõlemast sõidust võidud ja viies Motoextreme nimelise klubi rändkarika arvestuses juhtima. Teine koht 85tes läks Romeo Karule ja kolmas Hans-Arvet Tilgale.

Retro stardis näitas head kiirust legendaarne Aadu Sikk sõites terve sõidu tihedalt Jaanus Lüüdingu kannul, kuid siiski suutis Lüüding ületada finshijoone esimesena. Teises sõidus vedal Sikku tehnika alt ja tuli kahjuks katkestada ning tänu sellele läks luhta ka poodiumikoht. Päeva kokkuvõttes esikoht Lüüdingule, teine Andres Pilt ja kolmas Kristjan Lüüding. Samas stardis sõitnud Retro open klassis võidutses Taavi Laur, teine Tapani Räsanen ja kolmas Priit Laur.

MX40/MX50 ühisstart tõi rajale taas rändkarika arvestuse ja sel korral tegi väga head sõitu Urmas Heliste viies Kagu Motoklubi samadele puntidele Motoextremiga. MX40 arvestuses võttis päeva parima koha Aivo Rabbi, teine Urmas Heliste ja kolmas Valeri Homin. Samas stardis osalenud MX50 arvestuses kiireim mees Kaido Kase, teine Enno Lustus ja kolmas Andrus Möllits.

MX30 klassis tõusis esikohale Rando Ilves, teine Kristo Erala ja kolmas Leho Kägu. MX D klassis toimus päeva suurima arvulisim start kus puutaga natuke alla 40 võistleja. Esikoht sel korral Kermo Rannikule vastavalt Indrek Tamme ja Meelis Näksi ees.

MX C klassis oli taas oodata rändkarika punktide jagamist ja antud sõitudest väljus maksimumpunktidega Kermo Uue viies juhtima KV Moto nimelise meeskonna. Kuid MX C klassi poodiumile siiski Kermo ei jõudnud ja seal hõivas kõrgeima koha Tanel Turro, Erik Pirni ja Mihkel Reino ees.

MX B klassis osales üle pikkade aastate kunagine legendaarne krossimees Henri Remma. Kui esimeses sõidus pääses Remma tänu heale stardile rivi vedama ja ka lõpetas esimesena siis teises stardis nii lihtsalt ei läinud ja liidri ohjad võttis enda kätte Jako Tsäko. Sõidulõpp kujunes vägagi põnevaks kuna Remma jäi finishijoonel Tsäkole alla vaid 0,3 sekundiga. Kuna aga Tsäko esimesest sõidust sai neljanda koha siis päeva üldvõit läks Remmale, teine koht Tsäkole ja kolmas Günther Põllumäe.

Rändkarika arvestuse suurimateks mõjutajateks kujunesid MX A/Juunior klassi võistlejad kes sel hooajal käivad kolm korda päeva jooksul rajal. Kui siiani oli väga tihedas konkurentsis kolm klubi Motoextreme, Kagu Mk ja KV Moto siis nüüd hakkas Kagu Motoklubi tänu Andero Lusbo sõidule kerkima. Lusbo võttis kahest esimesest sõidust võidud jälitatuna Karel Kutsari poolt kes tõstis nüüd Tartu Motoklubi rändkarika esikolmikusse. Viimases sõidus tegi aga parimat tempot Kutsar võites sõidu ja teenides ka rändkarika arvestuses maksimumpunktid. MX A klassi etapivõit jäi siiski Lusbole tänu heale punktisummale, teine Kutsar ja kolmas Aleksei Vinogradov. Samas stardis osalenud Juunioritest sel korral kiireim Hardi Roosiorg, teine Johannes Nermann ja kolmas Hans Priidel.

„Suure Munamäe Torni“ rändkarikas läks teist aastat järjest Kagu Motoklubile 88punktiga, teise koha saavutas Tartu Motoklubi 84punktiga ja kolmnda KV Moto 79punktiga. Kagu Motoklubi koosseis Andero Lusbo, Marttis Ladev, Alvar Tint ja Urmas Heliste.

EHKK tänab kõik võistlejaid ja kaasaelajaid ning eriti suured tänud Boston Project, Defton, Dynami:t Energy ja Motodepoo nimelistele toetajatele kes antud etapi läbiviimisel suureks abiks olid. Kohtumiseni juba septembrikuus Rakvere motokrossil.