Tabasalus selgusid Speedway Eesti meistrid

Nikita Zubarev (keskel). Foto: Margus Almers

29. septembril toimus Tabasalus, Ranna Speedway mototrekil Speedway Eesti Meistrivõistlused 500cc mootorratastele, millega lõpetati ka käesolev speedway hooaeg. Lisaks tublidele Eesti noortele sõitjatele olis kohal võistlejad Soomest, Lätist ning Venemaalt ning võistlustulle astus kokku 17 võistlejat.

Võistlusel osalesid Eesti noored speedway-sõitjad – Markus Maximus Lill, Oskar Kelt, Gert Heinvee ja Aadam Seermaa, Allan Angelstok kahjuks vigastuse tõttu võistelda ei saanud. Nimekaimateks välissõitjateks olid Jesse Mustonen Soomest, Artjoms Trofimovs ja Ernests Matjusonoks Lätist ning Nikita Zubarev Venemaalt.

Juba kuuendas eelsõidus kohtusid nimetatud neli favoriiti ja pingelisest heitlusest väljus võitjana Mustonen. Soomlane domineeris lisaks kõikides eelsõitudes, kogudes maksimumpunktid. Poolfinaalis kaotas ta oma esimese punkti Trofimovs’ile, kuid kindlustas sellegipoolest omale koha finaalis.
Nii nagu ennustatud, jõudsid samad neli võistlejat ka finaali. Kohe esimesel ringil läks Mustonen juhtima, kuid kahjuks kukkus ta teises kurvis ning kordusstarti ei pääsenud. Sellest tingituna tuli ta kokkuvõttes sportlasele kõige halvemale kohale ehk neljandaks.
Kordusstardis sai Trofimovs küll parema stardi, aga Zubarev ei jätnud midagi juhuse hooleks ning asus sõitu juhtima. Võitlus Eesti meistritiitlile käis Nikita ja Artjomsi vahel kuni viimaste meetriteni ning seekord tuli sealt meistrina välja Nikita Zubarev.
Parima eestlasena tuli kümnendale kohale Markus Maximus Lill Jõelähtme Tehnikaspordiklubist.

Eesti Meistrivõistlused 2019
1. Nikita Zubarev (Venemaa)
2. Artjoms Trofimovs (Läti)
3. Ernests Matjusonoks (Läti)

10. Markus Maximus Lill
12. Aadam Seermaa
14. Oskar Kelt
17. Gert Heinvee

MK Ranna Speedway tänab kõiki osalejaid, pealtvaatajaid ja toetajaid (Harku vald, Strantum, maroli.ee, JustAsk OÜ, Medserv Grupp, Kuldkotkas OÜ, EMF, #gsh457).

Võistluse tulemused:
https://msport.ee/wp-content/uploads/2019/10/EMV-29.09-OFFICIAL-RESULTS.pdf