Tabasalus sõidetakse nii Eesti, Soome kui ka Baltimaade SuperMoto meistrivõistluste etapid

S1 klassi I start Tabasalus. Foto: Rauno Kais
S1 klassi I start Tabasalus. Foto: Rauno Kais
Pühapäeval 22. mail sõidetakse Tabasalu kardirajal selle aasta Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste teine etapp, kuid mis on esimeseks Eestis toimuvaks osavõistluseks. Lisaks toimuvad seal ka Balti ja Soome meistrivõistluste avaetapid, mis tähendab et rajale tulevad kõik Baltikumi ja Soome parimad sõitjad, kes Eestis alati edukalt osalenud.

Eesti meistrivõistluste arvestuses lähevad Tabasalus rajale S1 ja SuperQuad klassid ning Eesti karikasarjas osalevad aga Open, StreetMoto SM, StreetMoto Bike ja Junior masinaklassid.

Rajale tulevad kõik Eesti parimad sõitjad eesotsas vendade Prants ja Patrick Palsiga ning taas on võistlustules ka eelmisel aastal üliraske õnnetuse läbi elanud Eero Madisson, kes eelmine nädal Venemaa meistrivõistluste etapil saavutas II koha. Meie kiirematele astuvad vastu viimase kahe aasta Eesti meister soomlane Sami Salstola, alati nobe Kalle Toronen ja teised kiired soomlased, kes enda meistrivõistluste arvestuses punkte jahtima tulevad ning otseloomulikult Läti ja Leedu sõitjad.

Treeningsõidud algavad Tabasalus juba laupäeval, kuid ametlikult algab esimene vabatreening pühapäeval juba kell 9:00, kvalifikatsioonid saavad alguse 10:20 ja esimene start antakse kell 12:30, kui rajale lähevad kõige kiirema S1 klassi võistlejad. Kõikides klassides toimub kaks starti ja võistluspäev lõpeb kell 16:00 SuperQuadide teise sõiduga.

Auhinnad panevad välja järgmised firmad: Sivitrans, A. Le Coq, Addinol, Autoekspert, Streetmoto, Mevolmet, Peeter, www.gd.ee, Imago Auto, Janar, Recticel ja Sherco.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab lehelt www.msport.ee/events/sivitrans-supermoto-emv-ii-etapp-2016/