Tabasalus sõideti põnev SuperMoto meistrivõistluste etapp

Sami Salstola (146), Patrick Pals (22). Foto: Rauno Kais
Täna toimus Tabasalu kardirajal selle aasta Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste teine etapp, mis oli lisaks Eesti meistrivõistluste etapile ka Balti ja Soome tiitlivõistluste etapiks, mis tähendas, et kohal olid kõik Baltikumi ja Soome parimad sõitjad.

Kõige kiiremas S1 klassis oli osalejaid kõige enam – 26. Kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja viimase kahe aasta Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM), kellele järgnesid vennad Patrick ja Prants Pals (mõlemad TM, Türi AMK). Esikolmik ja kiire venelane Aleksandr Latyshev (TM) sõitsid aja ühte sekundisse, mis eeldas ka põnevaid finaalsõite.
Avasõidus pääses Salstola kohe võistlejaterivi ette otsa ning teda jälitas Patrick Pals, kuid suhteliselt kiiresti kärises kahe esimese vahe soomlase kasuks piisavalt suureks, et sõit kindlalt võita. Samas ei ohustanud aga keegi ka Palsi kohta ja ta sai rahus teisena üle lõpujoone sõita. Kolmandaks sõitis end soomlane Kalle Toronen (Yamaha) ning esikuuikusse mahtusid veel tema kaasmaalased Jari Ojala ja Ari Astedt (mõlemad Husqvarna) ning Prants Pals.
Teine sõit oli aga väga põnev, kui Salstola ja Patrick Pals kihutasid esmalt teistelt pikalt eest ning seejärel ratas rattas ülejäänud sõidu. Pals otsis küll viimastel ringidel möödumisvõimalust, kuid soomlane säilitas külma närvi ja edestas oma lõunanaabrit ainult 0,29 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Prants Pals, kes edestas avasõidus kukkunud ja ebaõnnestud Latyshevi sekundiga. Toronen oli seekord viies ja Astedt kuues.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Salstola (50 punkti), teine Patrick Pals (44p) ja kolmas Toronen (36p), esikolmikule järgnesid Prants Pals (35p), Asdedt (31p) ja Ojala (30p).

SuperQuadide võidukihutamises ei leidunud vastast valitsevale Eesti meistrile lätlasele Aleksejs Kuzminsile (KTM, 50p), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud. Kummaski võidukihutamise esimeses pooles pakkus talle tugevat konkurentsi Reimo Kerdt (Aprilia, Estonian Supermoto Racing Team, 44p), kes sõitude teises pooles pidi tempos alla andma, kuna ta käsi pole siiani ühest kunagisest vigastusest korralikult taastunud. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha lätlane Andris Liepins (Suzuki, 34p), kes oli sõitudes vastavalt viies ja neljas.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud Open klassis saavutas etapivõidu Tabasalu enda mees Marek Virves (Kawasaki, Motodepoo, 45p), kes suutis avasõidu peale kukkumist kolmandana lõpetada, kuid viimasest sõidust kindla võidu võtta. Teise koha sai kummaski sõidus sama koha saanud soomlane Tommi Suomi (Suzuki, 44p) ja kolmandaks tuli esimeses sõidus Suomiga tõsise duelli maha pidanud ja selle võitnud Otto Lappalainen (Honda, 43p), kes aga teises sõidus kukkus ja pidi lõpuks neljanda kohaga leppima.

Tänavatsiklite StreetMoto Bike klassis pakkusid mõlemas sõidus rahvale põneva duelli Priit Korts (Yamaha) ja Margus Nilisk (Honda, RedMoto Racing). Mehed vahetasid mõlemas sõidus omavahel kohti, kuid kummaski osutus lõpuks paremaks Korts, lisaks sai Nilisk teises sõidus valestardi eest 10 trahvisekundit. Kolmandaks tuli mõlemas võidukihutamises sama koha saanud Märt Savelli (Ducati).

StreetMoto SM klassis oli kummaski sõidus esikolmik Keijo Keneth Indreko (Aprilia, AK Racing Team), Eiki Kunder (KTM) ja Siim Märtmaa. Samades sõitudes osalenud Juunior klassis võitis Eerik Madisson (Suzuki) lätlaste Aksels Cirulise (KTM) ja Roberts Rubensi ees.

Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistlused jätkuvad 18. juunil Soomes Kaana rajal.