Tallinn Motor Show projektirataste konkursi võitis Janek Kompost

Kogupere motomessi Tallinn Motor Show raames toimunud projektirataste konkursi võitis Janek Kompost rattaga IŽ 49 bobber.

Janek Komposti 1953. aasta IŽ 49 põhjal ehitatud bobber-stiilis mootorratas kogus parimad kohapunktid žürii ja publikuhääletuselt ning sai nii konkursi üldvõitjaks. Samuti võitis see ratas 92 punktiga kategooria Custom, kus oma arvamust avaldasid seitse ekspertžürii liiget.

Custom kategooria kaks järgmist kohta kuulusid Ivar Grossevile (Suzuki VL800, 87 p) ja Power Bike OÜ-s valminud Harley-Davidson Night Trainile (80 p).

Open kategoorias võitis Gabriel Verilaskja leidlike lahendustega ja suures osas äravisatud detailidest valminud ning põneva eellooga elektriratas Liberator Röst. See ratas sai žüriilt ka enim punkte, 96 punkti 140 võimalikust. Kategooria teise koha sai Klaus Luhavee (samuti elektriratas Liberator Trike, 91 p) ja kolmanda koha Marek Kose projekt Taranis (78 p).

Bike kategooria võitis Sergei Belsneri MRT Techis valminud BMW S1000RR (83 p), teine oli Deivid Urbuse turbokompressoriga Suzuki Hayabusa (82 p) ja kolmandat-neljandat kohta jagasid Martin Rytbergi Ducati S4RS ja Mart Vahteri Suzuki GSX1000R (mõlemad 81 p).

Street kategooria kahest osalejast parim oli Kaspar Ilvese Eesti 100 temaatikale pühendatud Yamaha YZF-R1 (79 p, ratas sai ka Renard Speed Shopi eriauhinna professionaalseimalt ehitatud ratta eest) ja teine oli Margus Oksa Kawasaki Zephyr (66 p).

Historic kategoorias osales üks, kuid väga haruldane ja Urmas Teearu poolt suure hoole ning täpsusega restaureeritud 1934. aasta Harley-Davidson 34B.

Konkursil osales 25 Eesti meistrite ehitatud väga omanäolist projekti. Žüriisse kuulusid motoentusiastidest laulja Jaagup Kreem, meediategelane Tanel Talve, fotograaf Sergei Žjuganov, Autolehe ajakirjanik Elmar Ots, disainer Leslie Laasner, Renard Speed Shopi ja Harley-Davidson Tallinn esindajad.

Projektide täpsemate taustalugudega saab tutvuda messi kodulehel: www.motomess.ee/project