Tänavused Eesti rallisprindi meistrid selgusid Hiiumaal

Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu. Foto: Kristjan Madalvee
Kenneth Sepp – Tanel Kasesalu. Foto: Kristjan Madalvee
Laupäeval, 27. oktoobril sõideti Hiiumaal Eesti rallisprindi meistrivõistluste kolmas ja viimane etapp ning sellega selgusid ka tänavused Eesti meistrid. Kokku osales hooaja viimasel sprindivõistlusel 25 ekipaazi.

Hiiumaa rallisprindi korraldajad olid ette valmistanud 9 kilomeetrise atraktiivse raja Käina vallas, mis teenis sõitjatelt positiivset tagasisidet. Kiireimas, neljaveoliste autode klassis olid esimeses ja kolmandas voorus kiireimad Egon Kaur ja Annika Arnek, teises voorus suutis neid edestada paar Ranno Bundsen-Robert Loštšenikov, olles Kaurist 0,8 sekundit kiiremad. Kolmandas voorus aga tegi Kaur päeva parima aja sõites ainsana alla viie minuti aja. Kaur-Arnekile etapivõit, Bundsen-Loštšenikov teised ja kolmas koht etapil kuulus Allan Ilvesele ning Kristo Tammele. Samas järjekorras jagati ära ka meistrivõistluste medalid, lisaks Kaurile ja Arnekile kuulub meistritiitel ka Erik Lepiksonile, kes oli Kauri kaardilugejaks kahel esimesel etapil.

Üle kaheliitrise töömahuga kaheveoliste autode klassis olid sõidud põnevad, esikolmiku kohad jagati ära BMW M3 sõitjate vahel, esimeses voorus olid parimad Toomas Vask ja Taaniel Tigas, edestades ühe autot jaganud Timmu Kõrget-Erki Pintsi ja Argo Kuutokit-Ott Mesikäppa. Teises voorus jagunesid kohad Kuutok, Kõrge ja Vask. Kolmandas, otsustavas voorus oli kiireim Vask, Kuutok teine ja spinni teinud Kõrge alles kuues. Kusjuures Kõrge kaardilugeja Pints sai siiski selles voorus kolmanda koha, kuna ta oli ka kaardilugejaks oma pojale Kristian Pintsile, kes oli kolmanda vooru kolmas. Etapi kokkuvõttes võitja Vask, teine Kuutok ja kolmas Kõrge. Kolme etapi võiduga tulid Eesti meistriteks Toomas Vask-Taaniel Tigas, teised Kristian Pints-Cristen Laos/Erki Pints ja kolmandad Priit Koik-Uku Heldna.

Kuni kaheliitrise töömahuga kaheveoliste autode klassis said Hiiumaalt etapivõidu Ken Torn ja Riivo Mesila, edestades David Sultanjantsi ja Siim Oja. Kolmas koht kuulus Mait Madikule ja Toomas Taukile. Torn ja Mesila on Eesti meistrid, Madik-Tauk teised ja kolmas koht kuulub Lembit Soele ja Ahto Pihlasele.

Kuni 1,6 liitrise töömahuga kaheveoliste autode klassis olid kahes esimeses voorus kiireimad Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, kes viimasesse vooru enam ei startinud. Teised Sander Siniorg ja Annika Arnek ning kolmandad Rainer Meus ja Kaupo Vana. Uustulnd-Kuusk kolme etapi võiduga kindlad Eesti meistrid, Meus-Vana teised ja kolmandad Siniorg-Arnek.

Noorteklassis J2000 olid kiireimad Karl-Martin Volver ja Margus Jõerand, seda kõigis kolmes voorus. Roland Poomi-Marti Hallingu ja Kenneth Sepa-Tanel Kasesalu duellis otsustas taas viimane voor, kus kiiremad olid Poom-Halling ja neile ka etapi teine koht. Kuid kahe esimese etapi võiduga olid hooaja kokkuvõttes parimad Sepp-Kasesalu, teised Poom-Udevald ja kolmandad Kaspar Kasari-Hannes Kuusmaa.

Veoautode arvestuses edestasid Taavi Niinemets-Rein Jõessar Veiko ja Toivo Liukkaneni, esimesed tulid Eesti meistriteks, teised Tarmo Silt-Mihkel Kapp ja kolmandad Ants Kristall-Rain Nipernado.

Hiiumaa rallisprindi detailsed tulemused:
http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Hiiumaa_270914_tulemused-2.pdf

Rallisprindi Eesti meistrivõistluste punktitabel:
http://autosport.ee/rallyreg/public/series_file/Rallisprindi%20Punktitabel%202014%203.pdf