Tanel Leok Brasiilias 18-s

Tanel Leok
Tanel Leok
Täna sõideti Brasiilias vihmastes ja niisketes tingimustes tehnilisel Beto Carrero krossirajal käesoleva aasta motokrossi maailmameistrivõistluste kolmas etapp, kus oli ainsa eestlasena võistlustules Tanel Leok.

MXGP klassis osalev Tanel Leok (TM) näitas eile eelkvalifikatsioonis üheksandat ringiaega. Kvalifikatsioonisõidus tuli Leok avaringilt 19-ndal kohal, kuid sõidu jooksul suutis ta oma positsiooni parandada ja lõpetas sõidu 14-ndana. Sõidu võitis belglane Kevin Strijbos (Suzuki) oma meeskonnakaaslase ja kaasmaalase Clement Desalle ning prantslase Gautier Paulini (Kawasaki) ees. MM-liider itaallane Antonio Cairoli (KTM) kukkus ja tema laeks jäi viies koht.

Esimeses sõidus oli Leok esimese ringi lõpuks 22-l kohal ja terve ülejäänud sõidu heitles kohtadel 18 – 20 ning ületas lõpujoone l19-ndana. Sõidu võitis Cairoli, kes möödus sõidu esimesed viis ringi liidrina sõitnud belglasest Jeremy Van Horebeekist (Yamaha). Lõpus edestas Cairoli Van Horebeeki 15,9 ja kolmandaks tulnud Desalle’i 20,2 sekundiga.

Teine sõit algas Leokile sarnaselt esimesega, kui ta oli avaringi lõppedes 24-s. Sõidu edenedes suutis ta aga oma kohti parandada ja lõpetas sõidu 17-ndana. Cairoli võttis ka sellest sõidust kindla võidu, kui edestas avasõidu kuuendat Paulini 5,2 ja Desalle’i 8,9 sekundiga.

Kokkuvõttes kuulus etapivõit Cairolile (50 p), Desalle teine ja kolmas Van Horebeek (mõlemad 40 p), kes oli teises sõidus neljas. Leok oli kahe sõidu tulemusena 18-s.

Cairoli suurendas MM-tabelis oma edumaad konkurentidega ja tal on peale kolme etappi koos 142 punkti. Teine on Paulin ja kolmas Van Horebeek (mõlemad 112 p). Leok on 30 punktiga 17-s.

MX2 klassis ei võistle Brasiilias eelmise aasta maailmameister ja tänavune MM-liider hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), kuna ta vigastas end eelmisel nädalavahetusel Hollandis toimunud võistlusel. See andis aga konkurentidele hea võimaluse liidriga punktivahet vähendada.
Kvalifikatsioonisõidu võitis hollandlane Glenn Coldenhoff (Suzuki), teise koha sai britt Max Anstie (Yamaha) ja kolmanda koha šveitslane Arnaud Tonus (Kawasaki).
Esimeses sõidus osutus parimaks Tonus, kes edestas prantslas Dylan Ferrandist (Kawasaki) 13,6 ja Romain Febvret (Husqvarna) 15,7 sekundiga.
Teise sõidu võitis aga avasõidu viies Coldenhoff. Teiseks tuli Tonus (+7,9 sek) ja kolmandaks sloveenlane Tim Gajser Hondal (+14,9), kes oli avasõidus 11-s.

Kahe sõidu kokkuvõttes oli parim Tonus (47 p), teine Coldenhoff (41 p) ja kolmas Anstie (36 p), kes oli kummaski sõidus neljas.

MM-arvestuses tõusis liidriks Tonus (112 p), teine on Coldenhoff (110 p) ja kolmas Ferrandis (107 p), kes oli Brasiilias teises sõidus kümnes ja kokku neljas. Herlings langes 97 punktiga neljandaks.

MM-hooaeg jätkub nüüd juba vanas maailmas, kui 13-ndal aprillil sõidetakse Itaalias Trentinos hooaja neljas etapp.