Tanel Leok Briti meistrivõistluste eelviimasel etapil 5.

Tanel Leok. Foto: Rauno Kais
MAXXIS Briti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp sõideti Preston Docksi krossirajal, kus ainsa eestlasena oli stardis sarjas teist kohta hoidev Tanel Leok.

Kvalifikatsioonis sai Leok (Kawasaki) meistrivõistluste liidri Shaun Simpsoni ja Martin Barri (mõlemad KTM) järel kirja kolmanda ringiaja. Esimese sõidu starti minnes läks aga Leoki tsiklil hammasratas katki ja kuna ta oli juba ootetsoonis, siis ei tohtinud ta ka enam tsiklit vahetada ja eestlane pidi sõitu raja äärest jälgima. Sõidu ise võitis sellel hooajal väga heas hoos olev Simpson, kes kindlustas ka endale teist aastat järjest meistritiitli. Teiseks sõitis end Brad Anderson (Yamaha) ja kolmandaks Barr.
Teises sõidus oli Leok aga taas rajal ja ta tõusis juba kolmandaks ringiks Simpsoni järel teiseks ning samal kohal ta ka võidukihutamise lõpetas. Kolmandana ületas lõpujoone avasõidus 6. koha saanud Graeme Irwin (Suzuki).
Viimane sõit kulges Leokil sarnaselt eelmisele ja ta lõpetas selle kindla võidu teeninud Simpsoni järel ning Kristian Whatley (Honda) ees teisena.
Kolme sõidu kokkuvõttes võitis Simpson, kes kogus maksimaalsed 75 punkti, teine oli kaks esimest sõitu 6. ja 4. kohal lõpetanud Whatley (54 p) ja kolmas Irwin (53 p), kes oli viimases sõidus 4.

Nagu ennist mainitud, siis Simpson on juba meister ja tal on koos 494 punkti, Leok jätkab 347 punktiga kindlal teisel kohal ja kolmas on veel Gert Krestinov (287 p), kes pidi eelmisel nädalal Maardu rajal saadud rangluumurru tõttu Preston Docksi etapi vahele jätma.

MAXXIS Briti motokrossi meistrivõistluste kaheksas ja ühtlasi viimane etapp toimub 4. oktoobril FatCat’i krossirajal.

Tanel Leok stardib aga juba eeloleval nädalavahetusel Tihemetsas toimuval Addinol Eesti meistrivõistluste finaaletapil.