Tanel Leok Bulgaarias 15-s

Tanel Leok Bulgaarias. Foto: TM Ricci Racing
Täna sõideti Bulgaarias Sevlievos motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp, kus oli stardis nii Tanel Leok, kui ka kõik Eesti meeskonna Sahkar KTM Racing sõitjad, kellest osad võistlesid samas toimunud Euroopa meistrivõistluste erinevates masinaklassides.

MXGP klassis osaleva Leoki (TM) hooaja algust on pärssinud eelmise aasta lõpus saadud põlvevigastus ja kuna eelmisel etapil Itaalias sai eestlase põlv uuesti viga, siis esmaspäeval käis Leok arstil, kus tal tõmmati põlvest verd välja ja tehti ka süst, mis pidi olukorda leevendama.
Bulgaaria etapi kvalifikatsioonisõidu lõpetas Leok 17-ndana, sõidu võitis sakslane Maximilian Nagl (Honda) belglase Jeremy Van Horebeeki (Yamaha) ja prantslase Gautier Paulini (Kawasaki) ees. MM-liider itaallane Antonio Cairoli (KTM) lõpetas neljandana.

Esimest finaalsõitu asus juhtima Paulin, kes konkurentidelt eest sõitis ja kindla sõiduvõidu võttis. Teisena lõpetas Cairoli (+8 sekundit) ja kolmandana tänu eelviimasel ringil kukkunud Van Horebeekile belglane Kevin Strijbos Suzukil (+16,1). Leok alustas sõitu rahulikult olles avaringi järel 18-ndal kohal. Sõidu edenedes suutis ta küll paar kohta tõusta, kuid langes lõpuks ikka 18-ndaks.

Teises sõidus, kus vihm muutis rajaolud väga raskeks, suutis esimesena lõpetada Cairoli. Teisena lõpetas avasõidu neljas Van Horebeek (+3,5) ja kolmandana belglane Clement Desalle Suzukil (+10,5), kes oli esimeses sõidus viies. Leok, kes oma esimese MM-etapi 2009 Itaalias Faenzas mudasel rajal võitis, tegi ka Bulgaaria raskel rajal oma seisukorra kohta head sõitu ja lõpetas 13-ndana.

MM-etapivõidu võttis Cairoli (47 punkti), teine Gautier (43 p) ja kolmas Van Horebeek (40 p). Leok kogus 11 punkti ja oli 15-s. Cairoli suurendas vahet ka MM-tabelis ja itaallasel on koos 222 punkti, teisel kohal on Desalle ja kolmandal Van Horebeek (mõlemad 194 p), Leok on 47 punktiga 18-s.

MX2 klassis oli võistlustules Sahkar KTM Racing meeskonnaliige soomlane Harri Kullas, kes oli kvalifikatsioonisõidus 13. Sõidu võitis tänavune MM-liider šveitslane Arnaud Tonus (Kawasaki) valitseva maailmameistri hollandlase Jeffrey Herlingsi (KTM) ja prantslase Romain Febvre (Husqvarna) ees.

Esimeses sõidus võitis Herlings, kes tõusis liidriks, kuna Tonus tegi neli ringi enne lõppu sõiduvea. Kolmandaks sõitis end esimesed kuus ringi juhtinud prantslane Jordi Tixier (KTM). Kullas tuli avaringilt 18-ndana, kuid suutis sõidu edendes oma kohta parandada ja ületas lõpujoone 14-ndal kohal.

Teise sõidu võitis Herlings, kes haaras liidriohjad juba avaringil. Tonus sõitis kogu distantsi teisena ja proovis küll esimeseks tõusta, kuid hollandlane säilitas külma närvi ja vigu ei teinud. Kolmandana lõpetas jälle Tixier, kuna Febvre kukkus paar ringi enne lõppu ja langes viiendaks. Kullase start oli analoogne esimesele, kui ta oli esimese ringi järel 17-s. Järgmisel ringil ta küll langes koha võrra, kuid seejärel sõitis tõusvas joones ja lõpetas 13-ndana.

Esikolmiku moodustasid seega Herlings (50 p), Tonus (44 p) ja Tixier (40 p), Kullas oli 12-s (15 p). Tonus säilitas liidrikoha ja tal on koos 198 punkti, kuid Herlings on temast ainult 4 punkti kaugusel. Kolmas on teine hollandlane Glenn Coldenhoff (176 p), kes oli Bulgaarias nii mõlemas sõidus, kui kokkuvõttes 7-s.

Sevlievos toimus ka selle aasta esimene Euroopa meistrivõistluste etapp masinaklassis EMX250, kus oli eestlastest võistlemas Sahkar KTM Racing sõitja Karel Kutsar, kes näitas kvalifikatsioonis 14-ndat aega. Esimeses võistlussõidus tuli ta esimeselt ringilt 20-ndana, kuid sõidu edenedes suutis oma positsioone parandanda ja oli lõpuks 16-s. Sõidu võitis inglane Ben Watson hollandlase Brian Bogersi (mõlemad KTM) ja taanlase Thomas Kjer Olseni (Honda) ees.

Teist sõitu alustas Kutsar väga hästi olle avaringi järel 11-s, kuid õnn ei kestnud kaua ja ta kukkus ühel hüppel ning tema võistluspäev sai sellega kahjuks kiire lõpu. Selles sõidus kuulus võit itaallasele Michele Cervellinile (Honda), kes oli esimeses sõidus alles 18-s. Teisena lõpetas avasõidu kuues hispaanlane Jorge Zaragoza (Kawasaki) ja kolmandana meie lõunanaaber Pauls Jonass (KTM), kes oli esimeses sõidus 13-s.
Etapivõit kuulus Zaragozale (37 punkti), teine samade punktidega Watson, kes oli viimases sõidus üheksas ning kolmas 36 punktiga teine inglane Steven Clarke (KTM), kes oli kummaski sõidus neljas. Kutsar oli 5 punktiga 19-s.

EMX125 klassile oli Bulgaaria võistlus teiseks etapiks ja selles oli stardis Sahkar KTM Racing liige Hardi Roosiorg, kes oli kvalifikatsioonis 11-s. Esimeses sõidus ei õnnestunud eestlase start ja ta oli esimese ringi järel alles 31-ne, kuid head tempot tehes tõusis ta kiiresti 17-ndale kohale. Kahjuks röövis tema punktikoha üks sõiduviga ning ta ületas lõpujoone 21-ndana. Esimesena lõpetas hollandlane Davy Pootjes lätlase Tomass Sileika (mõlemad KTM) ja inglase Brian Hsu (Suzuki) ees.

Ka teise sõidu algus ei läinud Roosiorul nii hästi, kui loodetud ja ta oli avaringi järel 32-ne. Noormees suutis küll oma kohti jõudsalt parandada ja lõpetas sõidu 23-ndal kohal, kuid sellest ei piisanud, et oma punktiarvet avada. Esimesena lõpetas prantslane David Herbreteau (Yamaha), kes oli esimeses sõidus olnud üheksas. Teiseks sõitis end avasõidu neljas kohalik Michael Ivanov (KTM) ja kolmandaks Pootjes.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli esimene Pootjes (45 p), teine Ivanon (40 p) ja kolmas samade punktidega Sileika, kes oli viimases sõidus neljas.

Peale kahte etappi juhib 95 punktiga kindlalt Pootjes, teine on Herbreteau ja kolmas Hsu (mõlemad 69 p). Roosiorg veel oma punktiarvet avanud ei ole.

Järgmine MM-etapp toimub 4. mail Hollandis Valkenswaardi krossirajal.