Tanel Leok Itaalia MM-etapil 19.

tanel_leok640Peale esimest kolme MM-etappi, mis toimusid Bahreinis, Tais ja Brasiilias, sõideti esimene Euroopaetapp Itaalias Trentino krossirajal. Eestlastest olid võistlemas MXGP klassis Tanel Leok ja Hardi Roosiorg, kes osales samas toimunud 125cc klassi Euroopa meistrivõistluste avaetapil.

Tanel Leok (TM), kes näitas ajasõidus neljandat aega, tuli kvalifikatsioonisõidu avaringilt 11-ndana, kuid pidi sõidu jooksul mõned kohad loovutama ja oli 15-s. Sõidu võitis kindlalt prantslane Steven Frossard (Kawasaki) valitseva maailmameistri ja hetke MM-liidri itaallase Antonio Cairoli (KTM, +9,2 sekundit) ja belglase Clement Desalle (Suzuki, +14,8) ees.
Esimeses sõidus rikkus peoperemeeste päeva prantslane Gautier Paulin (Kawasaki), kes edestas Desalle’i 2,3 ja teist belglast Jeremy Van Horebeeki (Yamaha) 4,6 sekundiga. Cairoli start ebaõnnestus ja ta tuli avaringilt alles 13-ndana, sõidu edenedes ta suutis küll kohti parandada, kuid enamat kuuendast kohast ta ei suutnud. Leok oli esimese ringi järel 22-ne ja tõusis 18n-ndale kohale, kuid pidi sõidu keskel võistluse pooleli jätma.

Teises sõidus käis põnev võidusõit esikohale Desalle, Van Horebeeki vahel ja Desalle meeskonnakaaslase ja kaasmaalase Kevin Strijbosi vahel, kus lõpuks Desalle edestas Van Horebeeki ainult 0,8 sekundiga. Strijbos jäi omakorda Van Horebeekist samuti 0,8 sekundit. Cairoli oli neljas jäädes võitjast 11,1 sekundit. Leok tuli avaringilt 20-ndana, kuid suutis end lõpuks 15-ndaks sõita.

“Hoog hakkab juba tulema, aga tegin esimeses sõidus põlvele viga, lõin vist kurvis vastu maad ära. Valu ei lasknud kahjuks edasi sõita ja tulin rajalt maha. Enne teist sõitu võtsin valuvaigisti sisse ja suutsin teise sõidu ära sõita. Homme lähen Belgias arsti juurde ja seal uurib, mis põlvega täpsemalt lahti on,” rääkis Leok peale võistluspäeva.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus esikoht Desallele (47 punkti9, teine Van Horebeek (42 p) ja kolmas avasõidu viies Strijbos (36 p). Cairolile kuulus 33 punktiga sakslase Maximilian Nagl’i (Honda, 34 p) järel viies koht. Leok oli 6 punktiga 19.
Cairoli jätkab 175 punktiga MM-liidrina, talle järgnevad Desalle (158 p) ja Van Horebeek (154 p), Leok on 36 punktiga 18.

MX2 klassis osaleb Eesti meeskonna Sahkar KTM ridades eesti juurtega soomlane Harri Kullas, kellele see oli hooaja esimeseks MM-etapiks. Noormees lõpetas kvalifikatsioonisõidu 15-ndana, esikolmiku moodustasid šveitslane Valentin Guillod (KTM), prantslane Romain Febvre (Husqvarna, +2,5) ja valitsev maailmameister hollandlane Jeffrey Herlings (KTM, +3).

Herlings pani oma paremuse maksma esimeses finaalsõidu ja võitis selle 2,8 sekundilise vahega MM-liidri šveitslase Arnaud Tonuse (Kawasaki) ees. Sloveenlane Tim Gajser (Honda) kaotas võitjale juba 11,3 sekundit. Kullase start ei õnnestunud kõige paremini ja ta oli avaringi järel alles 27-s. Sõidu edenedes näitas ta aga head minekut ja lõpetas sõidu 15-ndana, kaotust võitjale kogunes 1 minut ja 11 sekundit.

Teises sõidus osutus parimaks avasõidu alles kaheksandana lõpetanud hollandlane Glenn Coldenhoff (Suzuki), kes edestas stardis ebaõnnestunud Herlingsit 2,7 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone Tonus (+4,3). Kullas oli esimese ringi lõpuks 22., aga suutis end lõpuks jälle 15-ndaks sõita (+1.20,2).

Etapivõit kuulus 47 punktiga Herlingsile, teiseks tuli Tonus (42 p) ja kolmandaks Coldenhoff (38 p), Kullas oli 12 punktiga 13.

Tonus jätkab 154 punktiga MM-liidrina, talle järgneb Coldenhoff (148 p) ja Herlings tõusis kolmandaks (144 p). Kullas, kelle MM-hooaeg alles selle etapiga algas, on 12 punktiga 23.

Hardi Roosiorg (Sahkar KTM Racing) oli ajasõidus enda grupis 20-s, mis tähendas, et ta pidi finaalsõitudesse pääsemiseks sõitma last-chance sõidus. Roosiorg ei saanud kahjuks head starti ja sõitis hiljem ka ühe konkurendiga kokku, lõpujoone ületas ta 15-ndana ning finaalsõitudesse seekord ei pääsenud. 125-ste esimese etapi võitis kindlalt hollandlane Davy Pootjes (KTM), kes võitis mõlemad sõidud. Teiseks tuli itaallane Michele Baraiolo (TM), kes oli sõitudes teine ja 8. Kolmandaks platseerus samuti itaallane Joakin Furbetta (KTM), tema oli sõitudes seitsmes ja kolmas.

Trentinos toimus ka naiste MM-i teine etapp, mille võitis kohalik Chiara Fontanesi (Yamaha, 45 p), kes oli avasõidus kolmas, kuid viimases parim. Teiseks tuli sakslanna Stephanie Laier (Suzuki, 38 p), tema kohad olid vastavalt viies ja teine. Poodiumi madalaimale astus iirlanna Natalie Kane (KTM, 38 p), kes lõpetas sõidud neljandal ja kolmandal kohal.

MM-liidrina jätkab Kane (80 p), teine on Fontanesi (78 p) ja kolmandana austraallanna Meghan Kat Rutlege (75 p), kes võitis Trentinos esimese sõidu, kuid teises katkestas.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad 20. aprillil Bulgaarias Sevlievo krossirajal.