Tanel Leok Itaalia MV teisel etapil viies

(vasakult) Henry Vesilind, Andero Lusbo ja Tanel Leok
Noto krossirajal jätkusid Itaalia lahtised meistrivõistlused, kus Eesti sõitjatest tegid kaasa kõik A1M Motorsport liikmed Tanel Leok, Andero Lusbo ja Henry Vesilind, kes olid stardis ka avaetapil.

MX1 klassis võistelnud Leok sai kvalifikatsioonis kirja 6nda ja Lusbo (mõlemad Husqvarna) 13nda aja.
Esimeses sõidus tegi Leok hea stardi ja oli neljas ning hoolimata väiksest apsust ja langemisest 7ndaks, suutis ta lõpuks end ikka viiendaks tõusta. Lusbo tegi samuti hea sõidu ja oli 11. Sõidu esikolmiku moodustasid prantslane Romain Febvre (Yamaha), avaetapi võitnud valitsev maailmameister itaallane Antonio Cairoli (KTM) ja belglane Jeremy Van Horebeek (Yamaha).

Kahe etapi järel on Leok MX1 klassis 110 punktiga neljandal ja Lusbo 57ga 13 kohal, meistrivõistluste liider on Cairoli (220 p), kellele järgnevad Febvre (180 p) ja Van Horebeek (160 p).

Superfinaalis, kus osalesid MX1 ja MX2 parimad, ületas Leok lõpujoone 7. ja Lusbo 21. kohal, sõidu võitis kindlalt Cairoli Van Horebeeki ja Febvre ees. Superfinaalide tabelis on Leok peale kahte etappi 100 punktiga viiendal ja Lusbo (39 p) 19. kohal, arvestuse liider on Cairoli (240 p).

Noorte 125cc klassi ajasõidus oli Henry Vesilind 11. Esimeses sõidus kihutas ta terve aeg esikümne piirimail ja oli lõpuks 11., teises sõidus pidi ta aga 16nda kohaga leppima. Kahe sõidu kokkuvõttes oli eestlane (143 p) 13., etapi esikolmiku moodustasid mõlemad sõidud võitnud itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna), kellele järgnesid kaasmaalased Emilio Scuteri ja Alessandro Facca (mõlemad KTM). Sarja liider on Guadagnini (960 p), teine on Scuteri (880 p) ja kolmas Facca (490 p), Vesilind hoiab 266 punktiga 16ndat kohta.