Tanel Leok ja Harri Kullas Itaalia MM-etapil mõlemad 13-ndad

Tanel Leok Maggioras. Foto: TM Ricci Racing
Motokrossi maailmameistivõistlused jätkusid Itaalias Maggiora krossirajal, kus toimus käesoleva aasta kümnes etapp. Eestlastest oli rajal Tanel Leok klassis MXGP ja MX2 klassis Eestis sündinud, kuid Soomes elav Harri Kullas.

MXGP klassi esimeses sõidus tuli kvalifikatsioonis 16-nda koha saanud Leok (TM) avaringilt 15-ndana ja sellel kohal sõitis ta enamuse sõidust. Korraks langes ta küll 16-ndaks, kuid sõidu lõpuks suutis ta end 14-ndaks sõita. Sõitu juhtis kohalike suureks rõõmuks algusest lõpuni valitsev maailmameister ja tänavu samuti MM-liider olev itaallane Antonio Cairoli (KTM). Teisena lõpetas belglane Jeremy Van Horebeek (Yamaha) ja kolmandana pikka aega teisena sõitnud prantslane Steven Frossard (Kawasaki).

Teises sõidus oli Leok esimese ringi järel 13-ndal kohal, aga paar ringi hiljem langes koha võrra. Seejärel tõusis ta ka korraks 12-ndaks, kuid lõpetas sõidu siiski 13-ndana. Cairoli võttis publiku marulise kaasaelamise najal ka sellest sõidust kindla võidu edestades Van Horebeek’i ja avasõidus neljandana lõpetanud belglast Kevin Strijbos’i (Suzuki).

Etapi võitis Cairoli (50 punkti), teine Van Horebeek (44 p) ja kolmas Strijbos 38 p). Leok oli 15 punktiga 13-s. MM-arvestuses suurendas Cairoli konkurentidega veelgi vahet ja tal on nüüd koos 443 punkti. Teisel kohal jätkab Maggioras esimeses sõidus tõsiselt kukkunud, kuid sellest hoolimata kokku neljas olnud belglane Clement Desalle (Suzuki, 405 p). Van Horebeek jääb kolmandana Desallest maha ainult 3 punktiga. Leok tõusis ühe koha ja on 108 punktiga kokkuvõttes 18-s.

MX2 klassis jätkus valitseva maailmameistri ja selle hooaja MM-liidri hollandlase Jeffrey Herlings’i (KTM) jõudemonstratsioon, kui noormees võitis nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad võistlussõidud. Avasõidus järgnesid talle šveitslane Arnaud Tonus (Kawasaki) ja prantslane Jordi Tixier (KTM). Eesti meeskonna Sahkar KTM Racing sõitja Harri Kullas näitas head minekut ja sai 12-nda koha. Teises sõidus lõpetas Herlingsi järel esimeses sõidus 7-ndaks tulnud prantslane Dylan Ferrandis (Kawasaki) ja Tixier. Kullas tuli avaringilt 17-ndana, kuid suutis sõidu edenedes natuke oma kohta parandana ja oli 15-s.

Kahe sõidu tulemusena võitis Herlings (50 p), kellele järgnesid Tixier ja teises sõidus neljandana lõpetanud Tonus võrdselt 40 punktiga. Kullas sai 15 punktiga 13-nda koha. Kokkuvõttes jätkab liidrina oma järgmise MM-tiitli poole teed Herlings, kellel on 444 punkti. Teisel kohal jätkab Tonus (389 p) ja kolmandaks tõusis Tixier (331 p). Ainult pooltel etappidel osalenud Kullas on 65 punktiga 21-ne.

Järgmine MM-etapp sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel Saksamaal Teutschenthalis.