Tanel Leok ja Karel Kutsar tulid Addinol motokrossi Eesti meistriteks

Tanel Leok. Foto: MX Mania
Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste viimane viies etapp toimus täna Lätis Dobele krossirajal. MX1 klassis tuli Eesti meistriks Tanel Leok (KTM, KTM Racing Estonia). Viimasel etapil Leok liigseid riske ei võtnud ja etapil teenis ta neljanda koha. MX1 klassis oli täna mõlemas sõidus parim Harri Kullas (KTM, KTM Racing Estonia). MX2 klassis tuli Eesti meistriks Karel Kutsar (KTM, KTM Racing Estonia). Kutsar viimasele etapile sõitma ei tulnud, tal tuli vaid loota, et Erki Kahro (KTM, Pärnu Motoclub) mõlemat sõitu ei võidaks. Kahro saigi kolmanda koha ja sellest Kutsarile piisas, et teist aastat järjest meistriks tulla. MX2 klassi arvestuses oli viimasel etapil kindlalt parim Tanel Leok.

MX1 klassi avasõidus sai parima stardi Harri Kullas . Kohe tema seljataga olid Tanel Leok ja Priit Rätsep. Teises kurvis aga Tanel kukkus ja langes viimasele kohale. Ka Rätsep takerdus ning langes rivi lõppu. Kullase järel teisele kohale tõusis siis Ivanovs ning kolmas oli Gert Krestinov. Sarja üldarvestuses poodiumi eest võitlev Aigal Leok kukkus samuti avaringil ning ta kaotas palju aega ja langes viimasele kohale. Sõidu jooksul takerdus Aigar veel korra ning tegi jalale haiget ja pidi sõidu katkestama. Samal ajal alustasid Tanel ja Priit marulist tagaajamist. Avaringi lõpuks oli Rätsep seitsmendaks tõusnud ning Tanel Leok kümnendaks. Kaks ringi hiljem olid nad juba viies ja kuues. Viiendal ringil tõusis teisele kohale Krestinov. Ivanovsil oli selgelt raske ja peagi olid temast möödas ka Rätsep ja Leok. Rätsepa hoog oli nii hea, et mõni hetk hiljem möödus ta ka Krestinovist ning tõusis juba teiseks. Ka Tanel Leok sai peagi samaga hakkama ja tõusis kolmandaks. Samal ajal oli aga liidril Kullasel nii suur edu sees, et tema kohta ei ohustanud enam keegi. Sõidu teises pooles üritas Leok Rätsepast mööduda, kuid see ei õnnestunud. Kindlasti mängis selles rolli ka natuke aega varem sõidetud MX2 sõit, mille Leok võitis. Kullas võttiski lõpuks kindla esikoha, teine oli Rätsep ja kolmas Leok. Neljandana lõpetas Krestinov, viiendana Ivanovs ja kuuendana Andero Lusbo.

MX1 klassi teises sõidus sai parima stardi avasõiduga meistritiitli kindlustanud Tanel Leok, talle järgnesid Kullas, Rätsep ja Krestinov. Avaringi keskel suutis Kullas Leokist aga juba mööduda. Eelmisest sõidust äsja tulnud Leokil oli raske puhanud meestega võidu sõita ja peagi lasi ta endast mööda ka Rätsepa ja Krestinovi. Sarja viimases sõidus keegi enam üleliigseid riske võtma ei hakanud kõik sõitsid kindlapeale lõpuni. Kullas võitis sõidu, Rätsep lõpetas teisena ja Krestinov kolmandana. Viimasel ringil Krestinovi taas kinni püüdnud Leok tuli finishisse neljandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Kullasele, teise koha sai 44 punktiga Rätsep ja kolmanda koha 38 punktiga Krestinov. Samade punktidega jäi neljandaks Leok. MX1 klassi Eesti meistriks tuli 219 punktiga Tanel Leok. Tänase etapiga tõusis neljandalt kohalt teiseks Harri Kullas. Hooaja kokkuvõttes sai ta 188 punkti. Kolmanda koha sai 185 punktiga Gert Krestinov.

MX2 klassi avasõidus oli üllatuslikult pärast avakurvi napilt esimene MX2 juunioride klassi sõitja Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia). Järgmises kurvis võttis liidrikoha aga enda kätte Tanel Leok. Ringi keskel õnnestus omakorda liidriks tõusta Karlis Sabulisel (Yamaha, LAT), kuid avaringi lõpuks oli liider taas Leok. Talle järgnesid Sabulis ja Erki Kahro (KTM, Pärnu Motoclub). Esikolmik sõitiski paari ringiga järgnevatel eest ära. Leok juhatas tervet sõitu kolme nelja sekundilise eduga Sabulise ees. Lätlase seljataga püsis terve sõidu Kahro. Kolmik sõitiski sõidu lõpuni üsna koos. Leok tuli finishisse esimesena, Sabulis teisena ja Kahro kolmandana. Selline järjestus tähendas, et pärast avasõitu oli Eesti meistritiitli kindlustanud tänaselt etapilt eemale jäänud Karel Kutsar. Esikolmiku seljataga käis samuti ülipõnev heitlus nelja mehe vahel. Sõidu alguses hoidis neljandat kohta enda käes Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK), teda jälitasid Hardi Roosiorg (KTM, KTM Racing Estonia), Tomass Sileika (Husqvarna, LAT) ja Indrek Mägi (Kawasaki, Ghetto MX Racing Team). Sõidu alguses oli väga kiires Mägi, esmalt möödus ta lätlased ja natuke hiljem korraga ka Jakobsonist ja Roosiorust. Jakosbsonil tundus olevat raske ja ta langes lausa seitsmendaks. Peagi läks raskeks ka Mägil, esmalt pääses temast mööda Roosiorg ja seejärel ka Sileika ning uue hingamise leidnud Jakobson. Jakobsoni hoog oli nii hea, et mööda sõitis ta ka Sileikast. Neljandana lõpetaski sõidu Hardi Roosiorg, viiendana Jakobson, kuuendana Sileika ja seitsmendana Mägi.

MX2 klassis teises sõidus oli tegi parima stardi Tanel Leok, teda asusid jälitama Kahro, Sabulis, Sileika ja Mägi. Paari esimese ringiga tegi Leok jälitajatega 5 sekundilise vahe sisse. Samal ajal võitlesid teise koha eest tema seljataga Kahro ja Sabulis. Neljandal ringil suutis Sabulis Kahrost mööduda ja tõusis teiseks. Kiiret sõitu tegi nende seljataga ka Indrek Mägi, kes tõusis neljandaks ja oli pikka aega Kahrol seljataga. Sõidu teises pooles tekkisid esinelikus ühtlased vahed ja muudatusi kohtades rohkem ei toimunud. Leok võitis sõidu, Sabulis lõpetas teisena ja Kahro kolmandana. Indrek Mägi tuli finishisse neljandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Leok. Teine oli 44 punktiga Sabulis ja kolmas 40 punktiga Kahro. Eesti meistriks tuli MX2 klassi tänasest etapist loobunud Karel Kutsar, hooaja kokkuvõttes kogus ta 180 punkti. Teise koha sai 171 punktiga Erki Kahro ning kolmanda koha teenis 158 punktiga Tanel Leok.

MX2 junior esikolmiku moodustasid Dobeles tänavu 85cc MM-il hõbedale tulnud Meico Vettik ning venelased Daniil Balandin ja Timur Petrashin. Eesti meistriks tuli aga kindlalt Dobele neljas Andreas Hiiemägi (210 p), kellele järgnesid Mait Kaha (166 p, Dobeles 10.) ja Rainers Zuks (148 p, Dobele 7.).

85cc klassis võitis avasõidu Henry Vesilind lätlaste Kristians Freimanise ja Patriks Uzulsi ees. Teises sõidus kihutas Vesilind sõidu keskel liidrikohalt puudesse ja oli lõpuks 10., võidukihutamise ise võitis avasõidu 6. Egert Pihlak Uzulski ja Kairo Katkosilt’i ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai esikoha Uzuls (84 p), kellele järgnesid Pihlak (80 p) ja Katkosilt (72 p), Vesilind (72 p) oli 4. Eesti meistriks tuli Pihlak (179 p), teine Katkosilt (137) ja kolmas Vesilind (130 p).

65cc meie sõitjatel poodiumile asja ei olnud, kui Eesti meistriks krooniti lätlane Karlis Reisulis (162 p), kaasmaalaste Edvards Bidzansi (150 p) ja Aleksis Araidsise (150 p) ees. Parim eestlane oli Joosep Pärn, kes oli 6. Dobeles võitis mõlemad sõidud Bidzans Reisulise ja Kirils Maslovsi ees meie parim oli 8. tulnud Hugo Nork.