Tanel Leok ja Karel Kutsar võidutsesid Langel

Priit Rätsep (221), Tanel Leok (40), Gert Krestinov (37), Ivan Baranov (372). Foto: Rauno Kais
Tartu külje all asuvas Lange motokeskuses sõideti Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmanda etapi avapäeva sõidud, kus olid kohal enamus Eesti tippsõitjatest.

MX1 klassi avasõidus võitlesid esimese poole sõidust esikohale kvalifikatsiooni kolm kiireimat Tanel Leok (Kawasaki, Sõmerpalu MK), Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Gert Krestinov (Honda, Motoextreme). Rätsep proovis paar korda Leokist mööduda, kuid ei õnnestunud ja sõidu teises pooles tõusis hoopis Krestinov ise teiseks, kuid ka tema Leokile ohtlikuks ei saanud ja nii võttis sõiduvõidu Leok Krestinovi ja Rätsepa ees. Esikuuikusse sõitsid end veel Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK), venelane Ivan Baranov (KTM) ja Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC).
Teise stardi võitis Baranov, kuid Leok haaras peagi liidrikoha ja Krestinov tõusis teiseks. Kolmandale kohale heitlesid pikalt Baranov ja Rätsep ning eestlasel õnnestus lõpuks mööduda, kuid mõned ringid enne lõppu suretas Rätsep oma tsikli välja ja ei saanud seda kohe käima. Nii pääsesid temast mööda nii Baranov kui ka Lusbo. Krestinov jälitas Leokit, kelle tsikli sidur hakkas libisema, terve sõidu, kuid vahe oli pidevalt paar sekundit ja seda ruudulise lipu langemiseni. Leoki ja Krestinovi selja taga lõpetasid Baranov, Lusbo, Rätsep ja Kaurit.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Leok (50 punkti), teine oli Krestinov (44 p) ja kolmas Baranov (36 p), kellega kogusid sama arvu punkte Lusbo ja Rätsep, Kaurit oli 30 punktiga kuues.
Eesti meistrivõistluste liidrina jätkab Krestinov 134 punktiga, kellele järgnevad Rätsep (111 p) ja Lusbo (97 p).

MX2 klassi esimeses sõidus haaras liidrikoha Tamur Talviku (KTM, Paikuse MK), kes aga kukkus teisel ringil ja talle sõitis otsa eelmise etapi võitnud Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing), kelle jaoks oli võistlus sarnalt Talviku omale kahjuks lõppenud. Sõidu liidriks tõusis MX2 klassi maailmameistrivõistlustel osalev Karel Kutsar (KTM, Sahkar Racing), kes sõitis konkurentidelt kohe eest ja võitis kindlalt sõidu. Teisena ületas lõpujoone Aleksei Vinogradov (KTM, Narva MK) ja kolmandana Edik Kuusk (Kawasaki, Saku MK). Teises sõidus sai Kutsar kohe liidriks ja ei andnud kellelegi sõnaõigust ning võttis ka sellest sõidust maksimumpunktid. Vinogradov oli taas teine ning kolmandaks sõitis end Soomes elav eestlane Karl-Robert Reinike (KTM), kes oli avasõidus neljas.
Kokkuvõttes sai etapivõidu Kutsar (50 p), kellele järgnesid Vinogradov (44 p) ja Reinike (38 p). Meistrivõistluste liidriks tõusis Vinogradov (114 p), teine on Langel neljas olnud Kuusk (109 p) ja kolmas Lange viies Claudius Roosma (Yamaha, Yamamoto RC, 107 p).

Samas sõidus osalenud MX2 junior arvestuses võitis mõlemad sõidud Hardi Roosiorg (KTM, Sahkar Racing) Rait Kaimeri (KTM, KTM Racing Team) ees, kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha Daniil Balandin (KTM) Venemaalt. Eesti meistrivõistluste liider on Kaimer (132 p), teine on Balandin (124 p) ja kolmas Talviku (96 p), kes Langelt punktilisa ei saanud ja peab murtud käeluu tõttu võistluspausi tegema.

85cc klassis sai etapivõidu avasõidu teisena lõpetanud, kuid teise võitnud Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK). Poodiumi teisele astmele tõusis eelmise aasta 65cc Eesti meister Jörgen-Matthias Talviku (KTM, Pärnu MC), tema võitis avasõidu, kuid pidi teises Hiiemäe paremust tunnistama. Kolmandaks tuli esimeses sõidus viienda ja teises kolmanda koha saanud Meico Vettik (KTM), kes jäkab meistrivõistluste liidrina ja tal on koos 126 punkti. Teisena jätkab Langel neljanda koha saanud Henry Vesilind (Honda, HRC Eesti Racing Team, 120 p) ja kolmandaks tõusis Hiiemägi (115 p).

Veteranide sõitudes osutus parimaks lätlane Raivo Freibergs (Yamaha), kellele mõlemas sõidus järgnesid Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC) ja Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK). Lauren (144 p) jätkab küll liidrina, kuid Freibergs jääb temast nüüd maha ainult 6 punktiga. Kolmandal kohal asub Reio Engman (Yamaha, Lääne MK, 101 p), kes oli Langel 4.

Külgvankritel läks võit Soome, kui kahe sõidu kokkuvõttes osutusid parimateks Riku ja Lari Kunnas (KMT), kes võitsid esimese sõidu ja olid viimases venelaste Igor ja Dmitri Rodionovi (Zabel) järel teised. Rodionovid, kes olid avasõidus neljandad, said kokku teise koha ning kolmandaks tuli sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Gert Gordejev (Zabel), kellel eelmisel MM-etapil viga saanud korvimehe Maarek Miili asemel korvis lätlane Elvijs Mucnieks.
Meistrivõistluste liider on endiselt Kert Varik (131 p), kelle korvimees Haralds Kurpnieks sai samuti eelmisel MM-etapil viga ja Varikul oli Langel korvis Tanel Kõiv ning koos saavutati 5. koht. Teisel kohal on Gordejev ja Miil (124 p), kellest ainult punkti kaugusel on Kunnased.

Samas sõidus osalenud veteranide klassis võitis Urmas Sugasep (KTM), koos lätlasest korvimehe Arturs Lintersiga. Mehed olid esimeses sõidus vendade Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM) järel teised, kuid viimases mainitud vendade ees võidumehed. Kahe sõidu tulemusena said Sugasep – Linters ja Lampide järel kolmanda koha kummaski sõidus samal kohal lõpetanud Andrus Kiskonen – Kristjan Kivistu (AYR-KTM). Eesti karikavõistluste esimesed on peale Lange etappi Sugasep – Linters (134 p), kellele järgnevad Lambid (129 ) ja lätlased Janis Sedlenieks ja Girts Indrijatis (112 p), kes olid Langel neljandad.

Quad Open ja Amatöör mõlemad sõidud võitis kindlalt selle hooaja komeet, noor Kevin Saar (Honda, Catwees Honda Racing, Pärnu MC), kellele järgnesid mõlemas sõidus Martin Filatov (Honda, Catwees Honda Racing, Kagu MK) ja lätlane Rivis Sootee (Honda, Catwees Honda Racing). Filatov tõusis uueks meistrivõistluste liidriks ja tal on koos 147 punkti, teiseks kerkis Sootee (138 p) ja kolmandaks Saar, kellel on võrdselt 136 punkti senise liidri Sten Jupaschevskiga, kes vigastas end mõni aeg tagasi ja enam see hooaeg suure tõenäosusega rajale ei tule.

Amatööride parim oli esimeses sõidus teise koha saanud, kuid viimases kiireim olnud Olari Saarme (Yamaha, Motobox Racing Team). Teiseks tuli avasõidu võitnud, kuid viimases teiseks jäänud lätlane Zigmars Stoljarovs (Honda) ning kolmandaks sõidud kuuenda ja kolmandana lõpetanud Raido Viinapuu (Kawasaki, Kose AMK). Eesti karikvõistluste liider on Martin Adamson (Husqvarna, RedMoto Racing, 150 p), kes kukkus Lange esimeses sõidus nii tõsiselt, et tema jaoks oli võistluspäev lõppenud. Sarja teine on Lange neljas mees Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK, 147 p) ja kolmas Risto Seimar (Yamaha, Motobox Racing Team, 142 p), kes oli Langel 6.

Homme sõidetakse Langel Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmanda etapi teine võistluspäev. Võistluse ametlik avamine toimub kell 11:00 ja esimene võistlussart antakse 11:20.