Tanel Leok Rootsi MM-etapil 22-ne

Tanel Leok Uddevallas. Foto: TM Ricci Racing
Uddevallas sõideti motokrossi maailmameistrivõistluste kaheteistkümnes etapp, kus valitsev motokrossi maailmameister itaallane Antonio Cairoli võitis oma karjääri 70-nda GP võidu. Tanel Leoki võistluspäev lõppes aga kahjuks teise sõidu alguses.

MXGP klassis osalev Tanel Leok (TM), kes eelmisel Saksamaa etapil hüppeliigest vigastas, ei saanud kahe võistluse vahel eriti treenida, vaid pidi rahulikult taastuma. Sellest johtuvalt ei saanud ta ka Rootsis maksimaalse kiirusega sõita ja piirdus kvalifikatsioonis 20-nda kohaga.
Esimeses sõidus oli Leok avaringi järel teise kümne lõpus ja ületas lõpujoone 17-ndana. Sõidu võitis maailmameistrivõistluseid juhtiv Cairoli (KTM), kes asus liidriks juba avaringil ja ei loovutanud kohta hetkekski. Teisena lõpetas belglane Kevin Strijbos (Suzuki), kes kaotas Cairolile 3,5 sekundiga, kuid edestas kolmandaks tulnud kaasmaalast Jeremy Van Horebeek’i (Yamaha) 4,2 sekundiga.
Teise sõidu stardikurvis toimus suurem kukkumine, kus osales ka Leok, kes pidi sõidu peale karmi õhulendu pooleli jätma, kuna tema tsikkel sai niivõrd palju kannatada, et edasi sõitmine oli võimatu. Cairoli võitis ka selle sõidu asudes kohe stardist võistlejaterivi etteotsa, lõpujoonel edestas ta Van Horebeek’i 4,2 ja esimeses sõidus üheksanda koha saanud sakslast Maximilian Nagl’i (Honda) 9,4 sekundiga.

Cairolile (50 punkti) oli Rootsi võit tema võistluskarjääri 70-nendaks maailmameistrivõistluste etapivõiduks, itaallasele järgnesid Van Horebeek (42 p) ja teises sõidus neljas olnud Strijbos (40 p). Leok oli avasõidus saadud 4 punktiga 22-ne.

MM-arvestuses suurendas Cairoli järgnevatega veelgi vahet ja tal on nüüd koos 527 punkti. Van Horebeek (482 p) tõusis teiseks ja tema kaasmaalane Clement Desalle (470 p, Suzuki), kes lõpetas Rootsi esimeses sõidus neljandana, kuid oli üks teise sõidu stardikurvi külakuhja põhjustajatest, mille tulemusena ta katkestas, langes kolmandaks. Leokil on 112 punkti, millega ta platseerub 19-ndal kohal.

MX2 klassis osalenud Eesti meeskonna Sahkar KTM Racing sõitja soomlane Harri Kullas saavutas kvalifikatsioonis suurepärase kuuenda koha, kuid võistlussõitudes enam nii hästi ei läinud ning ta lõpetas sõidud vastavalt 17-ndal ja 14-ndal kohal. Etapi kokkuvõttes kuulus talle 11 punktiga 15-s koht. Mõlemad sõidud võitis valitsev maailmameister hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), kellele avasõidus järgnesid sloveel Tim Gajser (Honda) ja prantslane Romain Febvre (Husqvarna). Teises sõidus olid teine ja kolmas prantslased Jordi Tixier (KTM) ja Dylan Ferrandis (Kawasaki). Kokkuvõttes sai Herlingsi (50 p) järel teise koha Tixier (40 p) ja kolmanda Gajser (37 p), kes lõpetas teise sõidu kuuendana.

Herlings astub kindlate sammudega oma järgmise MM-tiitli poole ja tal on peale Rootsi etappi 544 punkti . Teiseks tõusis Tixier (409 p) ja Saksamaal saadud vigastuse tõttu Rootsi etapi vahele jätnud šveitslane Arnaud Tonus (Kawasaki, 389 p) langes kolmandaks. Kullas on 83 punktiga 19-s.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad juba eeloleval nädalavahetusel Kullase kodumaal Soomes Hyvinkääl, kus on lisaks Leokile stardis veel mõned eestlased.