Tanel Leok taas Addinol motokrossi EMV teisel etapil ülivõimas

MX1 esikolmik. Foto: MX Mania
Addinol motokrossi Eesti meistrivõistlused jätkusid täna Pärnu lennuvälja krossirajal. Rohkearvulise publiku rõõmuks oli tänasel teisel etapil kohal kogu Eesti paremik ja vaatemängu jätkus igasse klassi.

Kokku käis rajal täna 170 võistlejat. Sarnaselt avaetapile võttis MX1 ja MX2 klassis etapivõidu taas Tanel Leok (KTM, Sõmerpalu Motoklubi.)

MX1 klassi avasõidus asus vägesid juhatama Harri Kullas (KTM, KTM Racing Estonia). Avaringilt tulid tema järel Priit Rätsep (Honda, PMC Honda Racing), Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK), Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) ja alles viiendana Tanel Leok, kellele järgnes Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK). Need kuus meest olidki täna peafavoriidid kõrgetele kohtadele. Tanel Leok hakkas kiirelt oma kohti parandama ja peagi oli ta Rätsepa järel kolmandal kohal. Raja tagumisse ossa minnes võttis Leok ette rünnaku ja tõusis teisele kohale. Rätsep aga võttis selle tulemusena väikse pinnaproovi ja langes kuuendaks. Kaks ringi hiljem oli Leokil löögiulatuses ka Kullas ja ei läinudki palju aega, kui Leok liidriks tõusis. Pikka aega hoidis kahe esimese järel kolmandat kohta Lusbo, kuid teda jälitasid Krestinov, Aigar Leok ja taas hoo üles saanud Rätsep. Kaheksandal ringil suutiski Krestinov Lusbost mööduda ja kolmandaks tõusta. Peagi tabas aga Krestinovit suur ebaõnn, sest mootorratta jalaraud murdus ja kiiresti sõitmine muutus võimatuks. Esikolmiku konkurentsist langes kukkumisega välja ka Aigar Leok. Sõidu võitis lõpuks kaheksa sekundilise eduga Kullase ees Tanel Leok. Kolmandaks tõusis sõidu lõpus Priit Rätsep.

Teises stardis oli taas kiireim Kullas. Talle järgnesid Krestinov, Rätsep, Tanel Leok, Lusbo ja Aigar Leok. Kahe ringiga tõusis Tanel teiseks ja taas sõitsid nad Kullasega teistel eest ära. Neljandal ringil suutis Leok liidriks tõusta, kuid Kullast maha raputada ei õnnestunud. Mehed sõitsid paarisrakendina kogu sõidu ja vaid üks sõiduviga oleks võinud Leokile esikoha maksma minna. Tanel näitas siiski kindlust ja hoidis Kullase kindlalt oma seljataga. Kolmandale kohale heitlesid Krestinov ja Rätsep. Sõidu lõpus suutis paremat kiirust näidata Rätsep ja talle kuulus lõpuks kolmas koht. Neljandana lõpetas Krestinov, viiendana Aigar Leok ja kuuendana haigena võistlenud Andero Lusbo.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht Tanel Leokile, teise koha sai Harri Kullas ja kolmanda koha Priit Rätsep. Pärast kahte etappi on sarja liider 100 punktiga Tanel Leok. Teisel kohal on 78 punktiga Krestinov ja kolmandal kohal 69 punktiga Aigar Leok.

MX2 klassis oli oodata võitlust esikohale eelkõige kolme mehe vahel. Tanel Leoki, Karel Kutsari (KTM, Sõmerpalu MK) ja Erki Kahro (KTM, Pärnu Motoclub) kiirus oli selgelt teistest konkurentidest üle. Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte Kutsar, talle järgnesid Kahro ja Leok. Leok näitas sõidu algul üles kohe agressiivsust ja sellest oli kasu. Esmalt sai ta mööda Kahrost ja teisel ringil juba ka Kutsarist. Kuuendal ringil oli aga järsku Kahro kadunud. Hiljem selgus, et tsikli käigukast lõpetas tööpäeva. Kolmandale kohale tõusis seejärel suurde sporti tagasi tulnud Kristjan Rätsep (Kawasaki). Leok kontrollis esikohal sõitu lõpuni ja võttis Kutsari ees sõiduvõidu. Kolmandana lõpetas Rätsep.

Teises MX2 klassi sõidus pääses kiirelt esikohale Leok. Kahro ja Kutsar tegid üksteise järel mitmeid sõiduvigu ja neil läks koguni neli ringi aega, et teiseks ja kolmandaks tõusta. Selleks ajaks oli Leok juba püüdmatult eest ära sõitnud. Kahro ja Kutsari vahel läks aga ülipõnevaks lahinguks ja sellist heitlust ei näe just iga päev. Mehed vahetasid omavahel pidevalt kohti ja rahvas sai tõeliselt vinge etenduse. Lõpuks suutis Kahro teisena lõpetada ja Kutsar oli kohe tema järel kolmas.

Etapi kokkuvõttes sai esikoha Leok, teine oli Kutsar ja kolmas Kristjan Rätsep. Kahe etapi järel hoiab liidrikohta 100 punktiga Tanel Leok. Teisel kohal on 86 punktiga Karel Kutsar ja kolmandal kohal 67 punktiga Claudius Roosma (Yamaha, Spordiklubi Yamamoto RC).

MX2 juuniorite klassis teenis etapivõidu Daniil Baladin (KTM, RUS), teise koha sai Rainers Zuks (Husqvarna, LAT) ja kolmanda koha Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK).

MX Veteranide klassis oli tänasel etapil kindlalt parim Heigo Lauren (Yamaha, Spordiklubi Yamamoto RC). Mõlemad sõidud lõpetas teisena kiire lätlane Raivo Freibergs (Yamaha, LAT). Kui teises sõidus sai Freibergs üsna lihtsa teise koha, siis avasõidus pidi ta pärast stardis kukkumist kõvasti vaeva nägema teise koha nimel. Mõlemas sõidus ja ka etapi kokkuvõttes oli kolmas Andres Krestinov (Honda, Motoextreme). Sarja liider on 97 punktiga võimalikust sajast punktist Heigo Lauren. Teisel kohal on 91 punktiga Freibergs ja kolmandal kohal 80 punktiga Krestinov.

50cc klassis eraldas kogu esikolmikut lõpuks vaid 2 punkti. Napi võidu võttis avasõidus esimene ja teises sõidus kolmas olnud Karl Hunt (KTM, Viljandi Vee- ja Motospordiklubi). Teise koha sai mõlemad sõidud samuti teisena lõpetanud Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing). Kolmanda koha sai avasõidus neljas olnud ja teise sõidu võitnud Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi Vee- ja Motospordiklubi). Meistrivõistluste liider on 91 punktiga Kuusk. Teisel kohal on 90 punktiga Nõgesmaa ja kolmandal kohal 74 punktiga Raivo Laicandis (KTM, LAT).

Mini MX klassis sai etapivõidu Targo Tintso (Pitpro, Kagu MK), avasõidus oli ta esimene ja teises sõidus teine. Teise koha sai vanameister Marko Lepik (Bucci Moto, Mini RC), sõitud lõpetas ta teise ja kolmandana. Kolmanda koha sai Karl Saat (Bucci Moto, Pärnu Motoclub). Avasõidu ta küll katkestas, kuid teises sõidus oli kindlalt parim. Pärast tänast etappi on liidrikohal 91 punktiga Tintso. Teisel kohal on 89 punktiga Saat ja kolmandal kohal 78 punktiga Marko Lepik.

MX Hobi klassis tundis end Pärnu rajal väga hästi Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K). Mõlemas sõidus võttis ta esikoha. Teine oli mõlemas sõidus Sander Luik (Yamaha, Pärnu Motoclub). Kolmanda koha võttis Siim Rotmeister (Honda, Pärnu Motoclub), mõlemas sõidus oli ta neljas.

Võistluste vahepeal peeti ka sprindivõistlus ja seal pääsesid finaali Aigar Leok ja Karel Kutsar. Kahe võiduni peetud finaalis võttis võidu Aigar Leok. Õhtu lõpetuseks toimus ka võistlus Pärnu Kuninga tiitlile parimate MX1 ja MX2 klassi sõitjate vahel. Viiendat korda õnnestus tiitel võita Tanel Leokil. Tiitel ei tulnud aga sugugi lihtsalt, sest Harri Kullas andis Leokile kõva lahingu ja suutis sõidu jooksul temast möödudagi. Lõpuks võttis kogenud Leok siiski oma. Kolmandana lõpetas sõidu Krestinov.

Homme tulevad Pärnus rajale quadid ja külgvankrid.