Tanel Leok Tai kvalifikatsioonis 18-s (VIDEO)

Tanel Leok Tais. Foto: TM Ricci Racing
Täna hommikul sõideti Tais Si Racha krossirajal selle aasta motokrossi maailmameistrivõistluste teise etapi treening- ja kvalifikatsioonisõidud.

Tanel Leok (TM), kes on siiani hädas haige põlvega oli vabatreeningul 17-s ja eelkvalifikatsioonis 19-s. Kvalifikatsioonisõidu esimeselt ringilt tulles oli eestlane 20-s ja ta langes järgmistel ringidel veel paar kohta, kuid suutis lõpuks 18-ndana lõpetada. Sõidu võitis kindlalt valitsev maailmameister itaallane Antonio Cairoli (KTM), teine ja kolmas olid belglased Clement Desalle (Suzuki) ja Jeremy Van Horebeek (Yamaha). Katari etapi võitnud prantslane Gautier Paulin (Kawasaki) lõpetas seitsmendana.

MX2 klassi kvalifikatsiooni võitis sõidu algusest esimeseks asunud prantslane Dylan Ferrandis (Kawasaki). Kataris võidutsenud valitsev maailmameister hollandlane Jeffrey Herlings (KTM) ei saanud parimat starti ning tal oli tõsine tegu, et end lõpuks teisele kohale jõuda. Herlings suutis isegi korraks liidriks tõusta, kuid Ferrandis ei andnud alla ja võttis oma koha tagasi ja võitis Herlingsit lõpuks 0,8 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone hollandlane Glenn Coldenhoff (Suzuki). Meestega proovis rammu ka naiste esimesed maailmameistrivõistlused 2008 aastal võitnud ja Kataris naiste arvestuses kolmas olnud prantslanna Livia Lancelot (Kawasaki). Kahjuks meeskolleegid talle armu ei andnud ja Lancelot jäeti viimaseks.

Kuna Tai on meie ajast 5 tundi ees, siis finaalsõidud toimuvad eestlaste jaoks juba hommikul ning on televisiooni vahendusel nähtavad kahel kanalil ja seda kummaski otseülekandena. Sõitude ajad on MotorsTV ja Eurosport 2 kanalil järgmised: kell 8:00 (MX2 I sõit), 9:00 MXGP (I sõit), 11:00 (MX2 II sõit) ja 12:00 (MXGP II sõit).