Tanel Leok teenis Itaalia MM-etapil 18. koha

Täna toimus Itaalias Faenza krossirajal motokrossi maailmameistrivõistluste seitsmes etapp. A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok teenis tänu väga heale teisele sõidule etapi kokkuvõttes 18. koha. Karjääri esimese MXGP klassi etapivõidu teenis Jorge Prado.

MXGP sarja liider Jeffrey Herlings (Holland, KTM) kukkus hommikuses trennis ja pidi etapi vahele jätma, mis andis konkurentidele hea võimaluse vahet vähendada.
Ajasõidus 29. koha saanud Tanel Leok tegi avasõidus enda kohta väga hea alguse ja ta pääses kohe punktikohale. Avaringilt 18. kohal tagasi tulnud Leok ei suutnud aga järgneval paaril ringil kuidagi rütmi leida ning ta langes kümme kohta tahapoole. Sõidu lõpuks suutis ta sealt 25. kohale tõusta. Stardi järel liidrikoha enda kätte võtnud Jorgo Prado (Hispaania, KTM) suutis sõidu alguses teistega väikse vahe sisse sõita, kuid varsti hakkas talle Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) uuesti järele tulema. Šveitslane püüdiski sõidu keskel Prado kinni ja möödus temast ning sõitis ise teistel eest ära. Seewer võttis lõpuks kindla võidu Prado ja Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki) ees.

MXGP klassi teises sõidus tegi Leok taas päris korraliku stardi ja jälle pääses ta kohe avaringil punktikohale. Erinevalt aga avasõidust suutis Tanel kohe hoo üles saada ja kohti ta tagant tulijatele enam ära ei kinkinud. Leok sõitis terve sõidu ilma vigadeta ja finishisse jõudis ta lõpuks hooaja parimal viieteistkümnendal kohal. Liidrikoha võttis stardi järel sisse jälle Jorge Prado, kuid sõidus oli temast kiirem Tim Gajser (Sloovenia, Honda). Prado lõpetas sõidu teisena. Cairoli ja Evansi (Austraalia, Honda) vahelise duelli võitis itaallane, kes kolmandana finishisse jõudis.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok kuue punktiga 18. koha. Karjääri esimese MXGP klassi etapivõidu teenis 44 punktiga Jorge Prado, teise koha sai 41 punktiga Tim Gajser ja kolmanda koha 39 punktiga Jeremy Seewer. Sarja kokkuvõttes tõusis Leok 12 punktiga 29. kohale. Tänase etapi vhale jätnud Jeffrey Herlings jätkab veel 263 punktiga liidrina. Teisel kohal on 241 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 237 punktiga Gajser.

MX2 klassi kvalifikatsioonis viimasele kohale jäänud Johannes Nermann alustas esimest põhisõitu üsna hästi. Avaringil toimusid mitmed kukkumised, kust meie mees mööda õnneks mööda pääses. Kohe esimesest ringist alates oli Nermann punktikoha piirimail. Sõidu edenedes hakkas punktikoht küll kaugemale jääma, kuid Nermann püsis pikka aega 22. kohal. Kahjuks kukkus ta kuus minutit enne sõiduaja lõppu ja sellega olid lootused punktikohast kadunud. Finishisse jõudis Nermann 28. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna), kes esimese osa sõidust ka liidrikohta enda käes suutis hoida. Poole sõidu ajal oli aga tempo tema jaoks liiast olnud ning Guadagnini hakkas tempos alla andma. Liidriks tõusis sarja juhtiv Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), teise koha võttis sisse Maxime Renaux (Prantusmaa, Yamaha) ja kolmanda koha Jago Geerts (Belgia, Yamaha). Sellises järjestuses ka esikolmik sõidu lõpetas.

Teise sõidu alguses jäi Nermann stardikurvis kukkunud sõitja taha kinni, kuid vaatamata sellele oli ta ringi lõpuks juba top 20 piiril. Kahjuks järgmisel ringil ta kohe kukkus ning langes viimasele kohale. Ülejäänud sõidu oligi Johannes sõitjaterivi lõpus. Kuna katkestajaid oli üsna palju teises sõidus, siis tuli Nermann finishisse 26. kohal. Esikohale pidasid duelli sarja kaks kiireimat Vialle ja Geerts. See lõppes siis kui Geerts kukkus 40 sekundit aega kaotas. Seejärel sai Vialle juba kindla peale lõpuni tulla ning talle kuulus võit ka teises sõidus. Teisena lõpetas sõidu Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna) ja kolmandana Thomas Kjer Olsen (Taani, Husqvarna).

Etapi kokkuvõttes oli Nermann 0 punktiga kahekümnekaheksas. Etapivõidu teenis 50 punktiga Vialle, teine oli 40 punktiga Renaux ja kolmas 38 punktiga Kjer Olsen. Sarja liider on 307 punktiga Vialle, teisel kohal on 286 punktiga Geerts ja kolmandal kohal 236 punktiga Renaux.