Tartu ekstreemenduro võit läks Lätti

700_rannar_uusna_tartus-foto-rauno_kaisEile õhtupoolikul sõideti Tartu kesklinnas Vabaduse puiesteele kunstlikult loodud raskel endurorajal Tartu enduro proloog, mis oli eelmänguks järgneval kahel päeval toimuvale Võrtsjärve endurole, mis on Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapiks.

Raske võistluse, kus kukkusid nii profid, kui algajad, võidutses Pro klassis Läti trialisõitja Andris Grinfelds, kes edestas superfinaalis ühte parimat Läti endurosõitjat Edgars Silinšit. Poolfinaali ja finaali kindlalt võitnud enduro maailmameistrivõistlustel osalev Rannar Uusna ei saanud superfinaalis head starti ja ei suutnud kaheringilises “kihutamises” lätlastest enam hoolimata kõvast üritamisest mööduda ning oli kolmas.
Hobi klassis suutis raske raja superfinaalis kõige väiksemate probleemidega läbida Tajo Andressoo, kellele järgnesid eelmise aasta kolmas Timo Hermlin ja toona võitnud Sander Luiga. Veteranide kiireim oli teist aastat järjest Marek Uustalu, teiseks turnis end Jakob Saks ja kolmandaks Jarko Metsis. Trial klassis võttis oma õhtu teise võidu Grinfelds teist aastat järjest teise koha saanud soomlase Max Angelma ja Tarmo Paaveli ees. Algajate ehk beginner arvestuses võidutses Pärt Kuvvas, teiseks sõitis end Kristo Papstel ja kolmandaks Tavo Andressoo.

Tartust siirdus endurokaravan edasi Võrtsjärve äärde, kus täna ja homme sõidetakse nii Eesti kui Balti meistrivõistluste esimene etapp.