Tartumaal selgusid viimased motokrossi karikavõitjad

Martin Michelis. Foto: Rauno Kais
Äksi krossirajal sõideti eile “Äksi Junior Cup” kolmanda ja ühtlase ka viimase etapi raames ka Eesti juunioride motokrossi karikavõistluste viimane etapp, kus pandi paika kõik selle aasta karikavõitjad.

Martin Michelis (KTM, RedMoto Honda Racing) ja Romeo Karu (KTM Tihemetsa MK) jagasid 65 cc klassi sõitudes esimesed kaks kohta ning tänu viimase sõidu võidule, kus Michelis suutis avasõidu võitjat Karu edestada, kuulus ka etapivõit Michelisele. Mõlemad sõidud lõpetas kolmandana Mikk Kallion (KTM, Motoklubi K&K). Hooaja kokkuvõttes saavutas 461 punktiga Eesti karikavõistluste esikoha Karu, teiseks tuli Kallion (396 p) ja kolmandaks Michelis (395 p). Lisaks kõige nõrgemale etapile ei läinud arvesse ka Freetime Mini Karikasarja II etapp Põlvas, kus osales selles klassis ainult 4 osavõtjat (EMF motokrossi võistlustingimuste punkt 7.12. “Kõikides Eesti meistri- ja karikavõistluste masinaklassides suvel ja talvel arvestatakse punkte siis, kui kvalifikatsioonis on antud masinaklassis tulemuse saanud vähemalt viis võistlejat.”).

50cc esimese sõidu võitis kindlalt Joosep Pärn (KTM, Paikuse MK) Mikk Martin Lõhmuse (KTM, KTM Racing Team) ja Robin Kruuse (KTM, Saku MK) ees. Teises sõidus oli aga parim Lõhmus, kes edestas omakorda kindlalt Nurjat ja avasõidu kaheksandat Tristan Uigat (KTM, RedMoto Honda Racing). Kahe sõidu kokkuvõttes kuulusid esikolmikusse Lõhmus, Nurja ja teise sõidu neljandana lõpetanud Kruuse. Eesti karikavõistlused võitis Lõhmus, kes kogus hooaja lõpuks 537 punkti, teise koha sai viimasel etapil kaheksanda koha saanud Robin Kruuse (443 p) ja kolmanda Uiga (417 p).

50cc junior klassi sõitudes jagasid esimesed kaks kohta Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ja Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK) ning tänu teise sõidu võidule saavutas etapivõidu Pikand. Mõlemas sõidus ületas lõpujoone kolmandana Robin Teesalu (KTM, KTM Racing Team). Hooaja kokkuvõttes saavutas EMF-i karikavõistlustel esikoha Pikand (671 p) finaaletapil neljanda koha saanud Otto Mattias Rootalu (KTM, RedMoto Honda Racing, 618 p) ja Teesalu (605 p) ees.

Mini MX sõite valitses Karl Saat (Bucci Moto, RedMoto Honda Racing), kes võitis ülivõimsalt mõlemad võidukihutamised. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha sõitudes vastavalt teise ja kolmandana lõpetanud Juss Maidla (Bucci Moto, Kagu MK) ning kolmanda Günther Sein (Bucci Moto, Bucci Moto Estonia), tema ületas lõpujoone sõitudes viienda ja teisena. Hooaja kokkuvõttes tuli Eesti karikavõitjaks Maidla (308 p), väärt teise koha sai finaaletapil 11-ndaks tulnud Kätlin Salujõe (Bucci Moto, Motoklubi K&K) ja kolmanda nüüd 9-nda koha saanud Maarek Kõre (Pitpro, Lääne MK), kes kogus Salujõega võrdselt 245 punkti.

85cc klassis ei andnud konkurentidele erilist sõnaõigust äsja 65cc klassi Eesti meistriks kroonitud Jörgen-Matthias Talviku (KTM, Pärnu MC), kes võitis mõlemad sõidud Christofer Tederi (KTM, AYR Racing Team) ees. Kahe sõidu tulemusena tõusis poodiumi madalaimale astmele Hans Arvet Tilk (Kawasaki), tema lõpetas sõidud vastavalt kolmandal ja neljandal kohal. Äksi Junior Cup sarja võitis selles klassis Teder (120 p) võrdselt 100 punkti kogunud viimaselt etapilt puudunud lätlase Toms Babrise ja Marken Paveli (Kawasaki, Kose AMK) ees.

125cc juuniorite ja “Isade” klasside ühissõitudes oli parim Rait Kaimer (KTM, KTM Racing Team), kes edestas mõlemas sõidus Tarmo Jaasi-Tamme (KTM, Motoklubi K&K) ja Ergo Pikandit (KTM, Viljandi VMK). Kaimer oli parim juunior, teise koha sai selles arvestuses sõidu ainus naisvõistleja Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK). “Isade” klassis sai Jaasi-Tamme ja Pikandi järel kolmanda koha Rando Kruuse (Kawasaki, Saku MK).

Quad 100 ja 200 klasside ühissõidud võitis kindlalt väiksemal quadil võistelnud Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK) klubikaaslase Patrick Kurvitsa (Honda) ja lätlase Aleks Sale ees. Quad 200 arvestus oli parim Sale venelase Ivan Zhuravlevi ees, Yamaha quadidele peeti eraldi arvestust ning selles edestas Karl Joosep Steinberg sõidu ainukest õrnema soo esindajat Hanna-Maria Tennokest. Quad 100 esikolmikusse kuulusid Lihtsa, Kurvits ja Martten Tintso (Honda, Äksi MK), Quad 100 B arvestuses aga Apex quadidel võistelnud Siim Saat (MC Saaremoto), Virgo Mitt (Paikuse MK) ja Karl Ares Hommik (MC Saaremoto).
Hooaja kokkuvõttes võitis sarja Quad 100 arvestuses saavutas Äksi karikavõidu Lihtsa (197 p), teise koha sai Kurvits (168 p) ja kolmanda Tintso (160 p). Quad 100 B olid hooaja kolm paremat Saat (200 p), Mitt (172 p) ja finaaletapil neljanda koha saanud Markkus Kõre (Pitpro, Lääne MK, 140 p). Quad 200 Yamaha esikolmikusse sõitsid end tänavu Steinberg (184 p), Tennokese (180 p) ja Cris Sten Kutti (50 p), kes osales ainult sarja esimesel etapil.

Quad 50 mõlemad sõidud võitis eelmisel päeval Lätis võistelnud Tanel Põdra (Apex, MX Racing Team), mõlemas sõidus järgnesid talle Kert Kasemets (Cobra, Pühajõe Motokeskus) ja Mihkel Salujõe (Apex, Motoklubi K&K). Äksi Junior Cup esikolmiku moodustasid aga Kasemets (144 p), Põdra (132) ning Marcos Kask (122 p), kes oli finaaletapil nii sõitudes kui kokku neljas.