Tartus Anne kanalil selgusid Eesti meistrid veemotospordis

Viktoria Soodla
Läinud nädalavahetusel tõmmati joon alla 2017. aasta Timecolors Eesti meistrivõistlustele veemotospordis. Tartus Anne kanalil sõideti hooaja viimane etapp ja meistritiitlid jagati välja kokku viies võistlusklassis.

Kokku osales hooajal 2017 Eesti meistrivõistluste sarjas 58 paatkonda ja esindatud oli seitse riiki. Suurima osavõtuga oli noorteklass GT-15, kus Eesti meistriks tuli kolme etapivõiduga Euroopa meistriks tulnud Stefan Arand, teiseks tuli Kärol Soodla ja kolmanda koha saavutas Sanna Aaslav-Kaasik.

Klassis OSY-400 ei jätnud viiekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi teistele mingit võimalust, kõigi kolme etapivõiduga kindlustas ta omale juba viiendat korda Eesti meistritiitli, teise koha saavutas Annika Suuk ja kolmandaks tuli Rene Suuk.

Klassis F-125 läks Eesti meistritiitel Venemaa võidusõitjale Vadim Ushakovile, kes viimase etapivõiduga kindlustas omale Eesti meistritiitli. Hõbemedal kuulus sellel aastal klassis F-125 debüüdi teinud noorele 16 aastasele võidusõitjale Sanna Aaslav-Kaasikule. Kolmandaks tuli kaks nädalat tagasi Euroopa meistrivõistluste sarja võitnud Marek Peeba.

Klassi F-4 Tartus Anne kanalil sõitmas ei olnud, kuna samaaegselt selgitatakse välja Euroopa meistreid Saksamaal. Meistritiitel anti välja kahe etapi kokkuvõttes ja Eesti meistriks tuli Soome võidusõitja Kalle Viippo, hõbe kuulus esimest aastat seda klassi sõitvale Sander Sarlinile ja pronksmedalile tuli Reio Käsnapuu.

Klassis GT-30 saavutas Eesti meistritiitli käesoleva hooaja Euroopa meister Viktoria Soodla, teine koht kuulus Aivar Kommisaarele ja kolmandaks tuli Jüri Jõul. Jüri Jõulule oli see ka ühtlasi karjääri viimane individuaalne start veemotospordis. Jüri alustas veemotoga tegelemist aastal 1988
ja karjääri jooksul on ta saavutanud kaks maailmameistritiitlit ja kokku kaheksa medalit tiitlivõistlustelt. Eesti meistriks on Jüri tulnud