Tehniline ebaõnn rikkus Andre Parki Soome jääraja MV etapi

Andre Park (vasakul) ja Hanno Velt
Orivesil peetud Soome meistrivõistlustel jäärarajasõidus rikkus tehniline viga muidu head hoogu näidanud Andre Parki võistluse.

Ebaõnn tabas kiireimas A450 klassis võistelnud Andre Parki kohe kvalifikatsioonis, kus ta tsiklil murdus käiguvahetuspedaal kahjuks juba esimesel ringil ja nii pidi noormees kolmanda käiguga üritama aega sõita. Paraku kõrgetele kohtadele selle tehnilise veaga pole võimalik sõita ning Park pidi oma kvalifikatsiooni 16nda ajaga startima B-finaalis, kusjuures A-finaalist jäi Parki lahutama ainult 0,035 sekundit. Kuna A450 klassi A-finaalis stardivad kvalifikatsiooni 15 kiiremat, siis üldarvestuses kõrgemale kui 16 koht Parkil tõusta polnud võimalik. B-finaalis oli Park stardis neljas, kuid tuli avaringilt juba liidrina ja võttis kindla võidu, kuid kahjuks päris õiget pilti see tulemus A450 võistlusklassis ei andnud.
Andre Park: “Kahju on muidugi, et ma sinna A-finaali sõitu ei saanud, aga mis teha, tehnikasport. Võtsin vähemalt sellest B-finaalsõidust võidu ja jäin oma kiirusega väga rahule.”

Võistluse teine eestlane Hanno Velt startis B450 klassis 5ndalt kohalt ja tema start õnnestus üle ootuste paremini, kui senised. Teisel ringil ohustas neljandal kohal sõitnud Velt juba kolmandal kohal olevat kaasvõistlejat, kui sõit katkestati punase lipuga tagapool sõitnud kaasvõistlejate tõsise kukkumise tõttu. Kordusstart aga Veldil nii hästi taas ei õnnestunud ja ta alustas oma sõitu sisuliselt viimaselt kohalt, tõustes 5 ringiga 8ndale kohale. Sellise pundi taga sõites oli nähtavus lumetolmu tõttu juba väga halb ja see pärssis omakorda võimalusi heaks tulemuseks. “Jäärajasõidus heaks tulemuseks on stardi õnnestumise tähtsus 65%, kus peamine on jõuda esimesse kurvi 1-5 kohal ning sealt on võimalik veel 7-ringilise sõiduga vast kaks-kolm kohta ülespoole tõusta, sest tase on Soomes ühtlaselt võrdne. Sama sekundi sisse ringide lõikes suudavad sõita 7-9 sõitjat,” rääkis Velt, kes startis ka päeva viimases sõidus Sprint 450 klassis, milles osalesid sõitjad nii A450, kui B450 klassidest, ehk segaklass kus mõlemast klassist kokku stardis korraga 25 sõitjat. Taaskord läks Veldil start paremini ja 5-ringiline sprindisõidus õnnestus tal mitmeid möödumisi teha, jättes seljataha nii mõnegi A-klassi sõitja. Tulemuseks korralik 6s koht.

Eeloleval nädalavahetusel 24.02 on mõlemad mehed stardis aga Pärnus toimuval Eesti jääraja meistrivõistluste avaetapil.