Tehniline rike nurjas Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi reedese päeva Argentina rallil (VIDEO)

Ott Tänak - Raigo Mõlder Argentina ralli SS1. Foto: Andre Lavadinho/@tWorld
Ott Tänak – Raigo Mõlder Argentina ralli SS1. Foto: Andre Lavadinho/@tWorld
Reedel jätkus Argentinas autoralli MM-sarja viies etapp ja kavas oli kokku neli kiiruskatset. Sõitjaid ootasid ees küllaltki rasked olud ja pikad katsed.

Drive DMACK meeskonna Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder startisid reedesele päevale peale neljapäevast avakatset WRC 2 arvestuse kolmandalt kohalt. Paraku jäi nende reedene võistluspäev lühikeseks, kui nad ralli teisel katsel tehnikarikke tõttu välja sõitsid.

„Reedene päev meile tõesti kõige paremini ei alanud. Kõigepeal kadus 10 km peale starti ära meie omavaheline side ja Raigo pidi valju häält tegema aga see oli väike mure. Katse 16. kilomeetril oli väga kiire koht, vasak-parem kurv hüppega ja kuna Mads Østberg oli seal varem välja sõitnud, siis olime seal veelgi ettevaatlikumad. Hüppest maandudes juhtus midagi roolivõimuga ja auto keeras ise metsa, seda olukorda oli võimatu vältida. Analüüsisime koos meeskonnaga ka sisevideot ja auto datat ning üritame aru saada, miks nii juhtus. Kui vähegi võimalik siis jätkame,“ rääkis Tänak, kui oli jõudnud Carlos Paz’is asuvasse Argentina ralli hooldusalasse.

Drive DMACK meeskonna mehaanikud teevad Argentinas eestlaste autoga kõvasti tööd, et Tänak ja Mõlder pääseks laupäeval taas starti, seda siis juba Rally 2 reeglite kohaselt. WRC 2 arvestuse liidrid on Nasser Al-Attiyah-Giovanni Bernacchini (Ford Fiesta RRC). Koos eilsete lisaminutitega on Tänaku ja Mõlderi kaotus neile pea 20 minutit. Laupäeval on kavas viis kiiruskatset kogupikkusega 164,34 kilomeetrit. Esimene auto stardib esimesele kiiruskatsele Eesti aja järgi kell 14.33.