Tihemetsas selgusid Eesti selle aasta viimased motokrossi tiitlivõitjad

65cc start: Martin Michelis (40), Sampo Rainio (424). Foto: Rauno Kais
Eile sõideti Lauri krossirajal Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste viimase etapi teine võistluspäev, kus said selgeks kõik selle hooaja Eesti meistrid ja karikavõitjad.

65cc klassis pakkusid põnevusetenduse sarja kaks esimest Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing) ja soomlane Sampo Rainio (KTM). Avasõidus sai stardist paremini minema Michelis, kuid soomlane oli kohe ründamas, kuid siis ta kukkus ning vahe kärises nii pikaks, et Michelis sai suhteliselt rahulikult liidrina võiduka lõpuni sõita. Kolmandana ületas lõpujoone sarja kolmas Romeo Karu (KTM, Motoextreme). Teise stardi võitis taas Michelis, kuid Rainio möödus temast esimesel ringil ning teise ringi alguses lasi Michelis tsikli alt ja ei saanud kohe püsti. Nii möödusid temast Karu ja lätlane Edvards Bidzans, kuid sõidu edenedes suutis Michelis lätlasest mööduda ja sõitis end kindla peale Rainio ja Karu järel kolmandaks.
Etapi võitis Rainio 47 punktiga, teine oli Michelis (45 p) ja kolmas Karu (42 p). Eesti meistriks tuli Michelis (182 p), hõbeda sai Rainio (169 p) ja pronksi Karu (142 p).

Kõige väiksemate 50cc klassi mõlemast sõidust väljus võitjana Läti poiss Janis Reišulis (KTM), kes edestas avasõidus sarjas teisel kohal olnud Romeo Pikandit (KTM, Viljandi VMK) ja leedukat Ugnius Liulyst (KTM). Sarja liider Richard Paat (KTM, AYR Racing Team) ületas lõpujoone neljadana. Viimases sõidus lõpetasid aga Reišulise järel Liulys ja Pikand, mis andis 50 punkti kogunud Reišulise järgi teise koha Liulysele, kes kogus Pikandiga võrdselt 42 punkti. Paat pidi teises sõidus viienda kohaga leppima, kuid sellest piisas, et 184 punktiga Eesti meistriks tulla. Pikand kaotas talle lõpuks 10 punktiga ja pronksi saab lätlane Rolands Bogdanovičs (140 p), kes oli Tihemetsas 6.

Mini MX klassis võitis mõlemad sõidud suurte tsiklite klassist tuttav Andre Park (Bucci Moto, RedMoto Racing), kes sai idee võistelda alles eile hommikul, kui üks sõber talle tsiklit ja sõiduvarustust pakkus. Oma esimesel suuremal Mini MX võistlusel osalenud Park näitas kindlat minekut ja edestas kiiret lätlast Raivis Levansit (Bucci Moto) ning meistrivõistluste kindlat liidrit Karl Saati (Bucci Moto, Pärnu MC), kes avasõidus kukkus ja langes viimaste hulka ning teises omakorda maadles tõrkuva tehnikaga. Hoolimata sellest tuli Saat kindlalt Eesti meistriks kogudes 187 punkti. Teise koha sai aasta kokkuvõttes Levans, kes kogus Tihemetsas 4. koha saanud Juss Maidlaga (Bucci Moto, Kagu MK) võrdselt 135 punkti.
Samades sõitudes osalenud Mini MX Hobi klassis tegi väga hea päeva Kristel Raba (Bucci Moto, Viljandi VMK), kes lõpetas mõlemad sõidud kolmandana. Etapi võitis kummaski sõidus parim olnud Hans-Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa SK) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks sõidud 2. ja 4. kohal lõpetanud Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK). Selle arvestuses teised kaunima soo esindajad Kätlin Salujõe (Bucci Moto, K&K MK) ja Marleen Valdas (Pitpro) olid 21 osaleja hulgas vastavalt 12. ja 14. Eesti karikavõitjaks tuli Hobi klassis Kuris (394 p), teine oli Tilk (346 p) ja kolmas Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK), kes oli eile 9. Raba (266 p) oli kokku kõrgel 5. kohal, Valdas (199 p) oli 8. ja Salujõe (78 p) 12.

Quad 200 ja 100 esimese ühissõidu võitis suuremas klassis osalenud Karl Kristjan Kajak (Honda, K&K MK), kellele järgnesid sama klassi sõitjad lätlane Matiss Palevics (Honda) ja Patrick Kurvits (Honda, Kagu MK). Teise sõidu võitis hooaja jooksul kõik eelnevad sõidud võitnud Läti noormees Lauris Eizans (Honda), kes pidi avasõidu purunenud esisilla tõttu katkestama. Teise ja kolmandana ületasid lõpujoone taas Palevics ja Kurvits. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Palevics (44 p) Kurvitsa (40 p) ja Eizansi (36 p) ees. Eesti meistriks tuli Eizans (275 p), teine on Palevics (242 p) ja kolmas Kurvits (198 p). Quad 200 B esikolmik oli Tihemetsas Siim Saat (Yamaha, Saaremoto), Markkus Kõre (Yamaha, Lääne MK) ja Karlis Kalk (Yamaha, Kagu MK). Hooaja kokkuvõttes oli parim eile 10. koha saanud Karl Joosep Steinberg (250 p), kellele järgnesid Saat (238 p) ja Hanna-Maria Tennokese (228 p), kes oli eile 11.
Väiksematel quadidel oli parim Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC), kes võitis mõneti üllatuslikult mõlemad stardid, kuid pidi hiljem suurematele masinatele alla vanduma ning avasõidus oli temast kiirem ka klubikaaslane Cris Sten Kutti (Honda). Teises sõidus oli aga Eesmäe Kuttist kiirem ja tänu sellele sai ka etapivõidu. Võrdselt 47 punkti kogunud Eesmäele ja Kuttile järgnes lätlane Atis Breds (Honda). Eesti meistriks tuli aga Eesmäe (255 p), hõbeda sai Kutti (225 p) ja pronksi Breds (200 p). B arvestuses edestas Karl Ares Hommik (Apex, Saaremaa MK) eile oma klubikaaslast Henri Endi ja Sten Erik Mägit (Apex, Saaremoto). Hommik oli ka 150 punktiga aasta parim, teise koha sai Mägi (130 p) ja kolmanda End (42 p).

Kõige väiksemas Quad 50 klassis võitis etapi sõidud 3. ja 1. kohal lõpetanud Sten Press (Cobra, Karksi Racing Team, 45 p). Mõlemas sõidus teiseks tulnud Karl Robin Rillo (Apex, K&K MK, 44 p) oli ka kokku teine ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC, 41 p), kes võitis esimese sõidu, kuid pidi teise kindlalt liidrikohalt purunenud käigukasti tõttu pooleli jätma. Põdra oli aga juba esimese sõidu võidu endale kindlustanud ja peale nõrgima sõidu tulemuse maha arvamist jäi tema saldoks 253 punkti, hõbeda saab aasta kokkuvõttes Rillo (241 p) ja pronksi Press (223 p).

Suurte quadide hobi ja veteranide mõlemad ühissõidud võitis väljaspool arvestust osalenud lätlane Zigmars Stoljarovs (Honda). Kummaski sõidus ületas lõpujoone teisena Armin Pokk (Kawasaki, Saaremaa MK, 50 p), kes tuli ka Hobi klassis kindlalt nii etapi- kui ka Eesti karikavõitjaks kogudes 297 punkti. Selles klassis oli nii eile, kui aasta ka kokkuvõttes teine Janek Vernik (Yamaha, Motobox Racing Team, 236 p). Eile oli kolmas Rainer Palu (Yamaha, Pärnu MC), kuid aasta kokkuvõttes on kolmas eile 5. koha saanud Aigar Metting (Kawasaki, Linnamäe MK, 213 p). Veteranide esikolmik oli Tihemetsas soomlane Petteri Sjögren (Honda, 50 p), Jaanus Heina (Suzuki, 44 p) ja lätlane Juris Ozolins (Suzuki, 40 p).

Külgvankrite hobi klassi sõidud võitsid kindlalt Indrek Aljes – Toomas Rinne (AYR-KTM, 50 p). Kahe sõidu kokkuvõttes said teise koha sõidud 3. ja 2. positsioonil lõpetanud Janek Soidla (KTM, Lääne MK, 42 p) ning kolmandaks tulid vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK, 42 p), kes olid 2. ja 3.. Hooaja kokkuvõttes said esikoha Aljes – Rinne (144 p), kellele järgnesid Lambid (134 p) ning eile 5. koha saanud Rain ja Marko Normak (AYR-KTM, Gas Gas MK, 104 p).

Suured soolosõitjad osalesid eile MX Hobi klassis ja seda kohalikele karikatele. Mõlemas sõidus võttis veenvad võidud Jens Udras (KTM, Pärnu MC, 50 p), kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud võitja klubikaaslane Brenden Roots (Honda, 42 p) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Heiki Lootus (KTM, Motoextreme, 40 p), tema oli sõitudes vastavalt 4. ja 2.

Sellega on Eesti kohalikule motokrossi hooajale joon alla tõmmatud. Ainus suurem krossiüritus on selle nädala lõpus toimuv meelelahutuslik üritus MMM.