Tihemetsas toimus Eesti Läti maavõistlus

Quad Open ja Amatöör I start. Foto: Rauno Kais
Lauri krossirajal sõideti Catwees Eesti-ja Balti meistrivõistluste etapp, kus käisid rajal Baltikumi parimad sõitjad, kellele pakkusid konkurentsi ka Soome ja Venemaa sõitjad. Terve võistluspäev kujunes aga eestlaste maavõistluseks lätlastega, kus võite jagus ohtralt kummagi maa sõitjatele.

Kõige kiirema Quad Open klassi kvalifikatsioonis näitas kiireimat ringiaega üks sõidu suursoosikutest lätlane Edgars Mengelis (Yamaha), kes on võitnud enamus tänavu Baltikumis toimunud võistlustest. Avasõitu asus juhtima aga kvalifikatsiooni teine mees Sten Jupaschevski (Honda, Catwees Honda Racing), kelle taga heitlesid järgnevatel kohtadel lätlane Raivis Sootee (KTM), Siim Vaide (KTM, RedMoto Honda Racing), peamiselt Inglismaa noorte meistrivõistlustel osalev Martin Adamson (Honda, RedMoto Honda Racing). Mengelis, tänavu Euroopas võistlev Priit Järvloo (Kawasaki, EMKL) ja Eesti meistrivõistluste liider Kaspar Kangur (Honda, Catwees Honda Racing) ei saanud parimat starti ja nägid tõsist vaeva, et end ettepoole sõita. Mõned ringid enne lõppu pidi sõidu tehnilistel põhjustel katkestama Adamson ja ring hiljem ka sõidu liider Jupaschevski, kelle võistluspäev sai ka sellega läbi. Sõitu asus juhtima Vaide, keda jälitas teiseks tõusnud Järvloo. Viimasele ringile minnes olid noormehed koos ja hoolimata Järvloo pingutustest suutis Vaide konkurendi rünnakud pareerida ning lõpetas sõidu 0,3 sekundilise vahega Järvloo ees. Sootee lõpetas sõidu kolmandana jäädes esiduost 16 sekundit.
Teist sõitu asus juhtima Järvloo, kuid peagi möödus temast esimese sõidu neljandana lõpetanud Mengelis. Järvloo püüdis lätlasest küll korra veel mööduda, kuid Mengelis kontrollis olukorda ja sõitis väikese vahega Järvloo ees võiduka lõpuni, lõpujoonel eraldas neid 5,1 sekundit. Kolmandana ületas lõpujoone avasõidu viies Kangur, kes ei saanud kõige paremat starti, kuid suutis head tempot tehes sõidu esimese poole kolmandal kohal sõitnud Vaidest mööduda. Kangur kaotas lõpuks Mengelisele 12,1 ja Vaide 19,3 sekundit.
Kokkuvõttes sai etapivõidu Järvloo (44 p) Mengelise ja Vaide (mõlemad 43 p) ees. Eesti meistrivõistlustel asusid esikohta jagama Vaide ja Tihemetsas kokku neljas olnud Kangur 83 punktiga. Kolmandaks tõusis 65 punktiga Martin Filatov (Honda, Catwees Honda Racing), tema oli Tihemetsas sõitudes kuues ja viies ning kokku kuues.

Openiga koos sõitnud Quad Amatöör klassi Eesti karikavõistluste etapil oli parim mõlemas sõidus selle klassi arvestuses kiireim olnud venelane Daniil Vlasov (Honda, 120 p), teine oli Raini Roomets (KTM, Raian Moto, 101 p), tema oli sõitudes teine ja kolmas. Kolmanda koha sai lätlane Janis Saldavs (Honda, 94 p), kes lõpetas sõidud viienda ja teisena. Eesti karikavõistluseid juhib peale Tihemetsa etappi Roomets (197 p) Tihemetsas kuuenda koha saanud Hendrik Volmeri (Honda, Catwees Honda Racing, 146 p) ja Vlasovi (120 p) ees.

Quad Hobby klassis tegi superesituse Kevin Saar (Honda, Catwees Honda Racing), kes pidi mõlemasse sõitu minema otse Quad 100/200 sõitudest. Kui esimeses sõidus võitis noormees teise koha saanud soomlast Vesa Silvani (Suzuki) 34 ja Risto Seimarit (Yamaha, Motobox RT) 39,8 sekundiga, siis enne teist sõitu oli Saar nii kurnatud, et esialgu loobus startimast. Prooviringi ajal suutis ta end niivõrd palju koguda, et läks siiski starti, aga alles siis, kui teised olid juba oma võistlust alustanud. Noormees tegi aga sellist tempot, et sõitis end lõpuks neljandaks. Kaksikvõidu võtsid Silvani ees avasõidu neljas ja viies mees lätlased Janis Kirilko (W-Tec) ja Ricards Zalite (Yamaha). Hobby klassis võttis kahe sõidu tulemusena võidu Saar (108 p), teine oli Silvan (106 p) ja kolmas Zalite (104 p). Vapralt esines sõidus lätlanna Monta Dislers-Kirilko (W-Tec), kes oli kokku seitsmes. Sõidu teine õrnema soo esindaja Kristiina Ersto (Suzuki, Motoklubi K&K) oli 21.
Eesti karikaarvestuses juhib 212 punktiga Seimar, talle järgnevad Tihemetsa viies ja kümnes Valdur Vingissaar (Yamaha, Yamamoto RC, 174 p) ja Raido Viinapuu (Yamaha, Türi AMK, 157 p).

Samas sõidus osalenud veteranide arvestuses võidutses Kirilko (120 p) võrdselt 101 punkti kogunud Jaanus Heina (Suzuki) ja kaasmaalase Juris Ozolinsi (Suzuki) ees. Samad mehed moodustavad ka esikolmiku karikavõistluste arvestuses.

Quad 100/200 klasside esimese sõidu võitis kindlalt Kevin Saar (Honda), kellele järgnesid Brandon Bogatsov (Honda, Motoklubi K&K) ja lätlane Lauris Eizans (Honda), Bogatsov jäi Saarest 20,2 ja Eizans 27,4 sekundit. Teises sõidus madistasid aga terve sõidu esikohale Saar ja Läti poiss Emils Sigajevs (Honda), kes oli esimeses sõidus viies. Lätlane juhtis sõitu enamus distantsist, kuid Saar suutis temast sõidu lõpuosas mööduda, Sigajevs nõelas aga viimasel ringil tagasi ja võttis võidu 1,9 sekundilise eduga väsinud eestlase ees. Kolmandaks tulnud Eizans jäi võitjale alla 10,9 sekundiga.
Quad 200 arvestuses võitis etapi Saar (47 p), teine Sigajevs (43 p) ja kolmas teise sõidu neljas Bogatsov (42 p). Hanna-Maria Tennokese (Yamaha, Motoklubi K&K) sai etapi kokkuvõttes 27 punktiga kaheksanda ja lätlanna Undine Ulmane (Suzuki) 25 punktiga üheksanda koha. Meistrivõistluseid juhib Saar (97 p) Sigajevsi (85 p) ja Bogatsovi (84 p) ees. Yamaha 250 Raptor quadide arvestuses moodustasid Tihemetsas esikolmiku Cris Sten Kutti (Motobox RT), Karl Joosep Steinberg (MC Saaremoto) ja Tennokese.

Quad 100 klassis oli parim Eizans (50 p), teine Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC, 40 p) ja kolmas Rober Lihtsa (Honda, Kagu MK, 36 p). Meistrivõistluseid juhib Eizans (97 p), teine on Eesmäe (87 p) ja kolmas Tihemetsas tõsise kukkumise läbi elanud, kuid toibunud ja edasi sõitnud ning kokku kuues olnud Patric Kurvits (Honda, Kagu MK, 70 p). CoffeeIn arvestuses võitis Siim Saat (Apex, MC Saaremoto), teine oli Virgo Mitt (Apex, Paikuse MK) ja kolmas Markkus Kõre (Pitpro, Lääne MK).

Kõige väiksematel Quad 50 klassis võitis avasõidu kindlalt kvalifikatsiooni kiireim Kert Kasemets (Cobra, Pühajõe motokeskus), kes edestas lõpujoonel Mihkel Salujõed (Apex, Motoklubi K&K) 9,9 ja lätlast Markuss Augustovskist (Apex) 10,5 sekundiga. Teise sõidu võitis samuti Kasemets sõitu alguses juhtinud Tanel Põdra (Apex) ja avasõidus kaheksandana lõpetanud lätlase Rihards Freibergsi (Cobra) ees. Esimese sõidu neljas Põdra jäi võitjast 8 ja Freibergs 9,3 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli parim Kasemets (50 p), teine Põdra ja kolmas teise sõidu neljas Salujõe (mõlemad 40 p). Kasemets juhib 145 punktiga ka Eesti meistrivõistluseid, teine on Salujõe (123 p) ja kolmas Põdra (116 p).

Quadide järgmine Tridens Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse juba koos soolodega ja seda 23.-24. augustil Tartu lähistel asuvas Lange motokeskuses.