TOP200 motokrossi karikasari sai avalöögi Põlvas

MX A start: Karel Kutsar (132), Andero Lusbo (62), Jüri Triisa (59). Foto: Rauno Kais
Põlva piiril asuval Rosma krossirajal sõideti rohkearvulise publiku ees “Põlva kevad” motokross, mis oli TOP200 karikavõistluste esimeseks etapiks. Kui eelmisel aastal käis rajal ühtekokku 240 motosportlast, siis tänavu oli rajal juba üle 260 võistleja ning seda ühtekokku üheksas masinaklassis.

Võrreldes eelmiste aastatega lisandus karikavõistlustele tänavu veel kolm klassi: vetaranide MX V 40+ ja MX V 50+ ning Külgvankrid. Korraldaja karikatele võistlesid Põlvas lisaks ka Quadide ning väikeste Quad 100 ja 200 klasside sõitjad.

Top 200 karikasarja kiireimas MX A klassis ei leidunud vastast eelmisel aastal Põlvas teise koha saanud ja tänavu MX2 klassi maailmameistrivõistlustel osalevale Karel Kutsarile (KTM, Sahkar Racing), kes võitis väga kindlalt mõlemad sõidud kohalike suure lemmiku Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK) ees. Kummaski sõidus sai kolmanda koha Jüri Triisa (Husqvarna, RedMoto Racing), kes alistas napilt juunioride Euroopa meistrivõistlustel osaleva Hardi Roosioru (KTM, Sahkar Racing). Kutsar kogus seega maksimaalsed 300 punkti, Lusbo saagiks jäi 298 ja Triisal 296. Esikuuikusse mahtusid veel kahe sõidu tulemusena Hardi Roosiorg (294 p), Jaanus Koval (Honda, Viljandi VMK, 291 p) ja Raido Nei (Kawasaki, Motodepoo Team Green, 289 p).

Kiiruselt järgmises MX B klassis oli parim mõlemas sõidus Motoextreme motoklubi sõitja Kristjan Lember (Kawasaki, 240 p), kellele järgnesid Marttin Poljakov (Suzuki, Kagu MK, 236 p) ja Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K, 232 p). MX C masinaklassis võidutses avasõidus kolmanda koha saanud, kuid viimase võitnud Mihkel Reino (Kawasaki, Kose AMK, 178) kummaski sõidus teisena lõpetanud Rauno Saia (Kawasaki, Pärnu MC, 178 p) ees. Kolmas oli kahe sõidu tulemusena Ranno Kaju (Yamaha, Viljandi VMK, 173 p). MX D parimaks osutus eelmisel aastal Mini MX väiksel krossitsiklil Põlva võistlusel kolmanda koha saanud Kevin Kaurson (Yamaha), tema oli avasõidus kolmas, kuid võitis teise. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle sõidud teisena lõpetanud Tanel Turro (Honda, MRC MK) ja Alvar Tint (Honda, Kagu MK), kes võitis avasõidu, kuid oli viimases kolmas. See omakorda tähendas, et kõik kolm kogusid võrdselt 118 punkti. Kõige tagasihoidlikuma tempoga klassis MX E võidutses mõlemas sõidus Rauno Tilts (Kawasaki, RedMoto RC, 60 p) Martin Reimanni (KTM, MK Rutskavennad, 58 p) ees. Sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K, 55 p) oli kokkuvõttes kolmas. Selles sõidus osales 41 võistleja hulgas ka mitu vaprat kaunima soo esindajat, kellest Kadri Ehamäe (Yamaha, Pärnu MC, 37 p) oli 11., eelmisel aastal kiireim naine olnud Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK, 25 p) 20., Liisi Kurusk (KTM, Kagu MK, 21 p) 22. ja Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC, 4 p) 31. Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK), Juta Saan (KTM, Kagu MK) ja Kaisa Mumma (Kawasaki, Pärnu MC) seekord punktidele ei jõudnud.

Veteranide võidukihutamised võitis ülivõimsalt Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC) oma klubikaaslase Allan Vierlandi ees. Mõlemad mehed osalesid nooremas 40+ arvestuses, kus kolmanda koha sai Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK), vanemas arvestuses võitis kahe sõidu kokkuvõttes Enno Lustus (Suzuki, Türi Motosport) soomlase Taisto Arto Kalevi ja lätlase Ivars Blazeviksi ees.

Külgvankrite ülipõneva avasõidu lõpplahendus saabus alles viimasel ringil, kui seni liidritena sõitnud soomlased Riku ja Lari Kunnas (KTM) tegid apsaka ning neid jälitanud Tanel Reesna koos lätlase Ilvars Skultansiga, Kert Varik ja lätlane Haralds Kurpnieks (Zabel) ning Gert Gordejev – Maarek Miil (Zabel, RedMoto RC) pääsesid neist mööda ja ruudulise alt läbi. Kunnased juhtisid ka teist sõitu mõned ringid, kuid siis möödusid neist Varik – Kurpnieks, kes ka sõidu soomlaste ja Gordejev – Miil tiimi ees lõpetasid. Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid seega Varik – Kurpnieks (47 p), teiseks tulid Kunnased ja kolmandaks Gordejev – Miil, kes kogusid võrdselt 40 punkti.

Quadracerite mõlemas sõidus võidutses eelmisel aastal veel pisikese Quad 200 klassi Põlva parim Kevin Saar (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing), kes asus kummaski sõidus kohe võistlejaterivi etteotsa ja kontrollis sõite kuni ruudulise lipu langemiseni. Sama kindlalt võttis sõitudes ja kokkuvõttes teise koha eelmisel aastal kolmas olnud Martin Filatov (Honda, Kagu MK, Catwees Honda Racing). Kolmanda koha sai tänavu kummaski sõidus sama koha saanud Kaspar Kangur (Honda, Paikuse MK, Catwees Honda Racing).

Väikeste Quadide klasside ühissõidud võitis möödunud aastal Saare järel teine olnud Quad 200 sõitja Karl Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K). Teise koha saavutas suuremas klassis eelmisel aastal väiksemas kolmanda koha saanud Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ja kolmanda Venemaa tüdruk Jaroslava Bezboradova (Yamaha). Quad 100 parim oli teist aastat järjest Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK), kes tegi head sõitu ning oli avasõidus üldarvestuses Kajaku järel teine ja viimase kolmas. Quad 100 teine ja kolmas olid Aleks Sale (Suzuki, Motoklubi K&K) ja Martten Tintso (Honda, Äksi MK).

TOP200 karikasarja teine etapp toimub alles 23. mail Aravetele, kuid paljud Põlvas osalenutest on aga järgmisena stardis juba 9. – 10. mail Pärnu Lennuvälja motopargis algavatel Addinol Eesti meistrivõistlustel.