Triali Eesti meistrivõistlused algasid Soomes (VIDEO)

Keity Meier. Foto: erakogu
Keity Meier. Foto: erakogu
Eelmisel nädalavahetusel avasid Eesti trialisõitjad Tervakoskis soomlastega ühiselt hooaja. Suurepärases võistluspaigas ja äärmiselt meeldivas õhkkonnas toimus nii Soome kui Eesti meistrivõistluste esimene etapp, mis oli suurepärane võimalus võrrelda enda sõiduoskust naabrite omaga. Kokku läks erineva raskusastmetega katsetele üle 60 sõitja, nende hulgas 15 eestlast.

Meie sportlastest sai parima koha Gunnar Leis (GasGas), kellele oli see võistlus üks esimesi. Leis sõitis kõige lihtsamas, algajate grupis ja saavutas seal 2. koha. See on heaks julgustsuseks neile, kes ise omaette sõidavad ja pole julgenud veel võistlustele tulla.

Grupis D, mis raskuselt järgmine ning kõige osalejate rohkem, läks võistlustulle kokku 15 meest, kellest 8 olid eestlased. Vaid üks punkt jäi Henry Krausi (Sherco) kolmandast kohast lahutama. Ka järgmised viis kohta võtsid eestlased. Grupis D-juunior, mis sõitis sama rada, oli meie parim Alexander Ebber (Beta), kes sai samuti neljanda koha.

Grupis B osales kaks Eesti sõitjat. Parimana neist oli Jaak Burk (GasGas) jällegi napilt neljas ja Keity Meier (Sherco) meeste seltskonnas seekord kuues.

Trialis on ilmselt Eesti motospordis ainulaadne klass elektritsiklitele. See on klass lastele, kus sõidetakse spetsiaalsete elektritriali tsiklitega. Selles klassis oli parima Karl Leis (Oset), kes on alles 7 aastane, kuid väga kiiresti arenev poiss, kes liigub ilmselt peagi juba “päristsiklite” klassi.

„Üks suurim tähelepanek, mida Soomes tegime, on vast see, et sealsete radade raskusastmed vastasid väga täpselt sõitjate oskustele ja üleminek järgmise raskusega gruppi on oluliselt sujuvam kui meil Eestis. See on väga tähtis ja me peame võistlusi korraldades sellega kindlasti rohkem arvestama, kuna armastame siin teha natuke liiga raskeid radasid ja ei arvesta pahatihti sõitjate oskustega. Alati on võimalus valida võistlemiseks raskem grupp,“ selgitas Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni triali komisjoni liige Ilma Kald. „Pühapäeval toimus pikk treeningpäev Soome ühe parima treeneri Sakari Sipponeni juhendamisel, kus harjutasime eelmise päeva katsetel sõidutehnikat ja olen kindel, et sellest oli suur abi kõigile treeningus osalejatele.“

Eesti meistrivõistluste järgmised kaks etappi toimuvad 5. ja 6. juulil Vasalemmas.