Triali hooaeg algab Soomes

Keity Meier. Foto: erakogu
Keity Meier. Foto: erakogu
Tänavune triali hooaeg algab 26. aprillil Soomes, Tervakoskis, kus peetakse ühiselt maha nii Soome, kui Eesti meistrivõistluste esimene etapp.

Tänavune Eesti triali hooaeg koosneb kuuest meistrivõistluste etapist ja uudisena toimub esimene etapp hoopis Soomes, Helsingist 80 kilomeetri kaugusel asuvas Tervakoskis. “Kuna Soomes on suurepärased sõiduvõimalused ja head sõbrad, kes juba mitu aastat käinud Eestis võistlemas, otsustasime viia ühe meistrivõistluste etapi Soome. Sealne graniitpinnas on triali harrastamiseks oluliselt parem, kui murenev paas, millel toimub suurem osa meie võistlustest. Lisaks on see hea vaheldus sõitjatele. Loodetavasti ei jää ühisvõistlus viimaseks ja saadud kogemusi saame kasutada Eesti triali arendamiseks,” tutvustas peagi algavat hooaega Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni triali komisjoni liige Ilma Kald.

Võistlustel saab näha Läti, Soome ja Eesti parimaid trialiste, kellest Jaak Burk (GasGas) osaleb tänavu ka maailma mainekaimal trialivõistlusel Scottish Six Days Trial ja Keity Meier (Sherco) teeb kaasa naiste Euroopa meistrivõistlused.

“Kõiki, kes huvitatud trialist, külastage meie Facebooki lehte Estonian Mototrial. Jagame lahkesti infot ja korraldame huvilistele proovisõitmisi. Kellel tsikel juba olemas, aga pole veel võistlustele jõudnud, siis julgustame osalema, sest algajatele teeme lihtsad rajad,” lisas Kald.

Eesti triali meistrivõistlused 2014
– I etapp 26. aprill Tervakoski (Soome)
– II ja III etapp 5.-6. juuli Vasalemma
– IV ja V etapp 2. ja 3. august Tapa
– VI etapp 4. oktoober Muhu