Triali meistrid selgusid Muhumaal

Jaak Burk ja Keity Meier. Foto: Valeri Larionov
Möödunud nädalavahetusel sõideti esmakordselt Koguva karjääris mototriali Eesti meistrivõistluste etapp, kus osales lisaks Eesti parimatele suur hulk häid sõitjaid Soomest ja Lätist ning päeva lõpuks jagus võite ja poodiumikohti iga maa sõitjatele.

Trialisõitjad käisid ka eelmisel aastal Muhumaal, aga toona toimus seal pelgalt treeninglaager. Selle käigus vaadati aga, et keerulise ja huvitava profiiliga Koguva karjäär sobiks ideaalselt ka võistlusteks ning hiljem võeti vastu otsus tänavune Eesti meistrivõistluste finaaletapp just Muhu saarel läbi viia.

Eesti meistrivõistluste kuuendal etapil Koguva karjääris olid võistlustules kõik seitse võistlusklassi, kes läbisid 9 etapist koosnevat ringi kolm korda, kuid osadel klassidel oli vastavalt nende oskustele ja ka vanusele rada osaliselt hõlpsamaks tehtud.

B klassis võtsid Muhumaalt seekord peale 9 ringi läbimist kolmikvõidu Läti sõitjad. Kõige vähem vigu suutis teha Kaspars Vernieks, kes kogus võistluse lõpuks 21 karistuspunkti, talle järgnesid kaasmaalased Kristers Einass (77 p) ja Niks Alksnis (83 p), kellega võrdse punktisumma sai üks Eesti parimaid mototrialiste Jaak Burk, kellele kuulus neljas koht. Eesti meistriks tuli aga Alksnis 82 punktiga, hõbeda sai Einass (78 p) ja pronksi Šulinš Gatis (65 p), kes oli Muhumaal viies. Burk osales ainult esimesel ja viimasel etapil, kuna oli ülejäänud etappide toimumise ajal Keity Meieriga Euroopas kaasas ning oli kokkuvõttes kuues.

Edasijõudnute C klassis võttis Muhumaalt võidu soomlane Juha Eerola (65 p), kes edestas lätlast Guntars Mateussi 7 ja antud klassi ainsat naisvõistlejat Keity Meierit 14 punktiga. Eerola oli ka aasta kokkuvõttes kindlalt parim, kui tema saldosse kogunes lõpuks 89 punkti. Teise koha sai Muhumaa neljas lätlane Mikus Hmelnickis (61 p) ja kolmanda samuti meie lõunanaaber Kristaps Kilis (57 p), kes oli Koguvas viies. Ainult pooltel etappidel osalenud Meier, kes teiste etappide ajal võistles Euroopas, saavutas 55 punktiga neljanda koha.

D grupis sai Koguva karjääris ülekaaluka võidu ainult 9 karistuspunkti kogunud soomlane Kauko Kuusinen, kellele järgnesid samuti head tulemused teinud Meelis Saar (23 p) ja Henari Nõu (26 p). Hooaja kokkuvõttes oli samuti kindlalt parim Kuusinen 97 punktiga, teiseks tuli Koguva viies mees Kristjan Kruus (74 p) ja kolmandaks Nõu, kes kaotas teisele kohale ainult ühe punktiga.

Masinaklassis D-juunior võttis Muhumaal kindla võidu Soome neiu Tessa Kallio (19 p), kes edestas eestlast Aleksander Ebberit 21 ja lätlast Arvis Alksnist 26 punktiga. Tänu teisele kohale võitis Eesti meistritiitli Ebber (88 p), kes alistas Alksnise ainult ühe punktiga, pronksile tuli neljal etapil osalenud Tessa (72 p).

Hobi arvestuses võitis etapi 16 karistuspunktiga lätlane Dzintars Einass, kellele järgnesid Andres Kruus (23 p) ja Mart Montvila (33 p), kes tõusis aga 78 punktiga hooaja parimaks ja edestas Koguvas kuuenda koha saanud Avo Rätsepa ainult punktiga. Einass võitis küll kolm viimast etappi, kuid sellest kolmandast kohast enamaks ei piisanud ja ta jäi Montvilale alla 3 punktiga.

Mini klassis võidutses Läti poiss Mareks Emils Robižn, kes kogus 43 punkti, teise koha saavutas võitja kaasmaalane Artis Alksnis (54 p) ja kolmanda Karl Leis, kes jäi teisest kohast ainult 3 punkti kaugusele. Aasta parimaks osutus aga finaaletapil neljanda koha saanud Klaus Somelar 70 punktiga, talle järgnesid Alksnis (54 p) ja Koguva etapilt puudunud lätlane Renars Atvars (30 p).

Elektritsiklite klassis Green võttis võidu alles kuueaastane Sebastian Ebber (31 p), teisele kohale sõitis end vapper neiu Eliisa Meibaum (44 p) ja kolmandale Ats Paavel (48 p), kellega võrdse arvu punkte kogus ka teine õrnema soo esindaja Kelli Uustalu. Hooaja kokkuvõttes sai aga esikoha Karl Leis (100 p), kes viimasel etapil osales Mini klassis, kuid oli eelnevalt võitnud kõik Green klassi etapid. Talle järgnesid aasta kokkuvõttes Koguvalt puudunud Ott Holger Ross (62 p) ja ainult kolmel viimasel etapil osalenud Ebber (54 p). Meibaum võttis osa kahest etapist ja oli kuues ning pelgalt ühel võistelnud Uustalu kaheksas.

Peale väsitavat võistlust toimus Muhumaal ka võistluse ja hooaja parimate autasustamine ning Eesti triali tublide toetajate tänuüritus.