Triisa ja Koval kuulsal Le Touquet rannakrossil esisajas

(vasakult) Ragnar Valdstein, Jüri Triisa ja Jaanus Koval
(vasakult) Ragnar Valdstein, Jüri Triisa ja Jaanus Koval
Möödunud nädalavahetusel sõideti Prantsusmaal neljakümne esimest kordakuidlus Le Touquet rannakross, kus võistluse viimasel päeval toimunud soolotsiklite sõidus olid Eesti krossisõitjatest rajal Jüri Triisa, Jaanus Koval ja Ragnar Valdstein. Kui kaks esimesena nimetatut olid stardis teist aastat järjest, siis Valdsteinile oli see esmakordne kogemus Le Touquet’l osaleda.

Eile toimunud soolotsiklite võidukihutamises oli üles antud 998 osalejat ja tulemuse said kirja nendeks lõpuks 984. Võistluse kolmikvõidu võtsid Yamahadel võistelnud Pecquencourt motoklubi sõitjad prantslane Adrien Van Beveren, hollandlane Axel Van De Sande ja võitja kaasmaalane Camille Chapelière, need mehed moodustasid ka CFS 1 klassi esikolmiku ja said kirja 15 ringi.

Hea sõidu tegi Jüri Triisa (Kawasaki), kes oli võidukihutamise algfaasis esisaja piirimail, kuid sõidu edenedes suutis ta oma kohta korralikult parandada ning sõidu lõpuks läbis ta 13 ringi ja sai 60. koha (CFS 1 klassis 47. koht). Triisast 20 kohta taga pool lõpetas Jaanus Koval (KTM, CFS 1 61.koht), Ragnar Valdstein (KTM, CFS 1 208. koht) sai kirja 10 ringi ja tema kohaks oli 381.

Päev varem toimunud Quadidel võidutses Le Touque legend prantslane Jeremie Warnia kaasmaalaste Antoine Cheurlin’i (mõlemad Yamaha) ja Florian Mangeot’ (Handy Racing) ees. Kusjuues Warniale ei piisanud ainult quadide sõidust ja mees oli ka eile stardis ning sai soolode sõidus lausa 41. koha.