Urmo Aava stardib Hankook Baltic 1000 km raames sõidetavas Crosskart Challenge võistlusklassis

Urmo Aava. Foto: Andrei Ozdoba
Urmo Aava. Foto: Andrei Ozdoba
Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Pärnus auto24ringil Hankook Baltic 1000 km kestvussõit. Võistlusnädalavahetuse raames toimuvad lisaks põhiklassi stardile ka mitmete teiste võistlusklasside sõidud.

Üks sellistest on Crosskart Challenge, mille osalejate nimekirjast võib leida endise Eesti autoralli tippsõitja ja praeguse auto24 Rally Estonia võistluse juhi Urmo Aava.
Crosskart Challenge klassis võisteldakse bagidel, mis on toodetud Hispaanias ning võistlejaid ootab kolm viie ringilist auto24ringil sõidetavat võistlussõitu.

„Tänan võistluse korraldajaid selle põneva kutse eest. Nii palju, kui olen Youtube videodest vaadanud, on tegemist põneva võistlusmasinaga ning kindlasti saab see olema huvitav kogemus. Kuna tegemist on suhteliselt taskukohase, kuid samas väga atraktiivse klassiga, siis usun, et see võiks olla väga heaks klassiks noortele, harrastajatele ja ka tegelikult tippsõitjatele, kes saaks suhteliselt mõistlike kuludega kätt ja aju nö. soojas hoida. Kuna mul endal varasem kogemus sellise bagiga sõitmisel puudub, siis täpsemini oskan kindlasti selle kõige kohta kommenteerida, kui reedel esimesed ringid ära olen sõitnud,“ sõnas Aava enne eesootavat uut ja põnevat väljakutset.

Crosscart Challenge klassi eelsõit algab reedel 17.juunil kell 11:40 ning esimene võistlussõit saab stardi 14:00.

Hankook Baltic 1000 km võistlusnädalavahetuse ajakava – www.baltic1000km.com/wp-content/uploads/2016/01/Baltic-1000-km-timetable-final.pdf