Varik/Daiders ja Kevin Saar võtsid Karksi-Nuiast kindlad esikohad

Ainja krossirajal sõideti Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp külgkorvidele ja quadidele. Külgvankritel saavutasid võidu tänavusel MM-il 8ndat kohta hoidvad Kert Varik ja Lauris Daiders ning Quad Open masinaklassis oli konkurentidest üle 2 viimase aasta Euroopa meister ja tänavuste Euroopa meistrivõistluste kindel liider Kevin Saar.

Kert Varik ja Lauris Daiders. Foto: Rauno Kais

Külgvankritel näitasid konkurentidest selgelt paremat hoogu Kert Varik ja Lauris Daiders (Husqvarna, AYR Racing Team), kes sõitsid juba kvalifikatsioonis konkurentidest vähemalt 3 sekundit kiirema ringiaja. Esimeses sõidus haarasid Varik/ Daiders kohe avaringil liidrikoha ning kadusid teistelt peagi eest ja võtsid lõpuks kindla esikoha. Teisele kohale heitlesid enamus sõidust venelane Igor Rodionov, kellel korvis Maurice Lina (Zabel, Sõmerpalu MK) ja Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas) ning lahendus saabus sõidu viimases osas, kui Normak/ Kasesalu konkurentidest lõpuks mööduda suutsid ja teisena lõpujoone ületasid.
Teist sõitu juhtisid esimesed paar ringi alati heade startjatena tuntud Rodionov/ Lina, kuid siis said Varik/ Daiders oma tahtmise ning tõusid esimeseks ja hakkasid kohe konkurentidega vahet suurendama. Nende taga käis aga tihe rebimine teisele kohale ja ka seekord said Normak/ Kasesalu Rodionov/ Linast mööda ja võtsid teise koha. Seejärel tuli Eesti/ Vene tiimil rinda pista avasõidu neljandate, tänavuste Eesti meistrivõistluste liidrite Janis Daiders/ Tanel Kõivuga (Husqvarna), kes pääsesid samuti nendest mööda mõni ring enne lõppu ja olid ise kolmandad.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutasid esikoha seega Varik/ Daiders (50 punkti), teise koha said Normak/ Kasesalu (44 p) ja kolmanda Daiders/ Kõiv (38 p), kellega sama palju punkte kogusid neljandaks tulnud Rodionov/ Lina.

Kevin Saar. Foto: Rauno Kais

Kevin Saare (Honda, Pärnu MC) võidukas päev algas Quad Open klassis juba kvalifikatsioonis, kus ta näitas teise aja sõitnud lätlase Valerijs Kuzminsi (KTM) ajast üle 2 sekundit kiiremat ringiaega. Kui eelmistel etappidel tuli Saarel esikohale Kuzminsiga tõsisemalt tegeleda, siis Ainjas olid asjad algusest peale selged. Eestlane asus avasõidus liidriks juba esimesel ringil ja kadus konkurentidelt kohe eest ning võitis sõidu minuti ja 11 sekundilise eduga Kuzminsi ees. Kolmandana ületas finišijoone Martin Filatov (Honda, Kagu MK), tema jäi lätlasest omakorda 20 sekundit.
Saar haaras ka teises sõidus kohe liidrikoha ning seekord oli ta edu Kuzminsi ees lõpuks 51 sekundit, kolmandale kohale sõitis end seekord avasõidus tehniliste probleemide tõttu katkestanud Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK).
Etapi võitis Saar (50 p), Kuzminsi (44 p) ja teises sõidus neljandaks tulnud Filatovi (38 p) ees.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas külgvankrite veteranide klassis võitsid mõlemad sõidud kindlalt Argo Põldsaar/ Ruslan (KTM, Kohila Sidecar Cross Team), kus kummaski järgnesid neile Sverre Lamp/ Indrek Aljes (AYR-KTM, Saku MK) ja Andres Angerjas/ Siim Mokrik (KTM, Linnamäe krossiklubi).
Quadide veteranide kummaski sõidus võidutses Olari Saarme (Husqvarna, Sõmerpalu MK), teine oli Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) ja kolmas Valdur Vingisaar (Yamaha, SK Yamaha Keskus). Quad juuniorites kahjuks meie sõitjatel teist etappi järjest esikolmikusse asja ei olnud, kui etapivõidu võttis lätlane Atis Breds venelaste Ivan Trjasovi ja Semen Korestelevi (kõik Honda) ees. Eestlaste parim oli viienda koha saanud Rasmus Sõna (Honda, Äksi39Team). Quadide naiste arvestuses oli ainult 1 osaleja soomlanna Mirella Sepanmaa (KTM), kellele kuulus ka esikoht.
Q100 klassis võidutses mõlemas sõidus kindlalt Mihkel Salujõe (HRC Eesti Racing Team), teine oli sama kindlalt Tanel Põdra ja kolmas venelane Andrei Grišajev (kõik Honda). Kõige väiksemate Laste ATV klassis oli esimene Karl Koho (Äksi39Team), teiseks tuli seal Pätrik Ilm (Linnamäe krossiklubi) ja kolmandaks lätlane Roberts Trautmanis (kõik Apex).

Järgmisel korral on korvid ja Quadid võistlustules 7. juulil Pärnus, kus toimuvad lisaks Eesti meistrivõistlustele ka Läti ning üle aastate uuesti toimuva Balti meistrivõistluste etapid.