Varik ja Daiders said Belgia MM-etapil teise koha

Foto: Allan Laurimäe
Kuulsal Lommeli liivarajal sõideti külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste kaheksas etapp, kus jätkasid häid esitusi Kert Varik ja tema lätlasest korvimees Lauris Daiders.

Kert Varik/Lauris Daiders (WSP Husqvarna) alustasid edukat nädalavahetust juba laupäevases kvalifikatsioonis, kus nad võitsid enda sõidu Hollandi-Belgia paari Gert van Werven/Jens Mans (WSP-TM) ja brittide Stuart Brown-Joe Millard (WSP Husqvarna) ees. Lisaks Varikule oli võistlustules veel üks eestlane, nimelt tegi oma debüüdi välisvõistlejaga Karl-Albert Kasesalu, kes oli Lommelis belglase Kristof Santermansi korvimeheks. Meeste sõit klappis hästi ja nad olid enda grupi kvalifikatsioonis 8. ja said ka otse finaalidesse.

Pühapäevases esimeses finaalis oli kiireim valitsev maailmameister hollandlane Etienne Bax koos lätlase Kaspars Stupelisega (WSP Zabel), kelle järel 16 sekundit hiljem lõpetasid Varik/Daiders ja nendest omakorda 20 sekundit hiljem Brown/Millard. Santermans/Kasesalu pääsesid ka kenasti MM-punktidele olles lõpuks 18.
Teise võidukihutamise võitis aga ülivõimsalt kümnekordne maailmameister hollandlane Daniel Willemsen kaasmaalase Robbie Baxiga (WSP Zabel), kes ebaõnnestusid esimeses sõidus ja said sealt ainult 1 punkti. Nende järel ületasid lõpujoone pool minutit hiljem Bax/Stupelis ning seejärel sama vahega omakorda Varik/Daiders. Santermans/Kasesalu seekord punkte ei saanud ja nende tulemuseks märgiti 27. koht.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid etapi 47 punktiga Bax/Stupelis, Varik/Daiders (42 p) olid teised ning kolmandaks tuli sõidud 7. ja 4. kohal lõpetanud Belgia-Prantsusmaa tiim Arne Dierckens ja Luc Rostingt (WSP-Zabel, 32 p). Santermans/Kasesalu said avasõidus teenitud 3 punktiga 23. koha.

MM-liidrid on aga Lommelis 5. koha saanud Belgia-Hollandi paar Marvin Vanluchene/Ben Van Den Bogaart (WMC Zabel, 351 p), kes suurendasid oma edu, kuna teisena olevad hollandlane ja prantslane Nicolas Musset (WSP Zabel, 285 p) ebaõnnestusid Lommelis saades sealt kirja ainult 4 punkti. Bax/Stupelis (262 p) on kolmandad ja Varik/Daiders tõusid 212 punktiga neljandaks.

Külgvankrite MM-sari jätkub kuu aja pärast Saksamaal Strassbessenbachis.